DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #947562  autor: Vieslav
 27 sie 2017, 21:14
W związku ze znaczącym pogorszeniem się oferty dla przedłużających umowę w Orange rozglądam się za czymś nowym. Obecnie płacę 53zł i mam nielimitowane rozmowy (komórki + stacjonarne), smsy, mmsy, 5GB internetu (potem nielimitowane LTE bez dopłat). Miesięcznie wykorzystuje około 500-700 minut (80% to Orange i stacjonarne), około 100 smsów i około 5GB internetu (raz na jakiś czas zdarza mi się wykorzystać około 30GB). Mam jeszcze jedno wymaganie - dobrze, gdybym nie musiał rozstawać się z zasięgiem Orange, ewentualnie może być T-Mobile. Prepaid lub abonament bez telefonu, miesięcznie nie chcę wydawać więcej niż 30zł. Mile widziane dodatkowe usługi/serwisy w pakiecie. Czy znajdę coś tańszego niż abonament w Orange?
 #947565  autor: -Gosc-
 27 sie 2017, 21:29
Prepaid Orange, z taryfą OFNK, za same doładowania duże bonusy danych, nolimit u nich kosztuje 35zł (najdroższy w prepaidach), można ustawić opcję cykliczną nie musisz wtedy pamiętać że się skończy. Orange ma drogie zarówno abonamenty jak i prepaidy (na tle konkurencji) ale i tak prepaid jest u nich lepszym wyborem niż ich abo. Sam mam głównie ze względu na sieć (networks), bliskość stacji i duże pakiety internetu, resztę oferty mają nieciekawą.
Być może ktoś się tam palnie w głowę i zejdą z ceną nolimitu poniżej 35zł w końcu.
Jeżeli nie upierasz się przy networks to nowy plush - 25zł/nolimit (włącznie z MMS)+10GB/miesiąc. Mam to również i działa dobrze.
 #947573  autor: Remington
 27 sie 2017, 22:17
nju za 29 zł, nawet SIM ten sam zostanie. Rozmowy, smsy, mmsy, 10 GB netu rosnące z czasem do 30 GB, możliwość podpięcia pod to drugiego numeru (nowy lub przenoszony, byle był na tę samą osobę) za 9 zł miesięcznie.

Migracja nastąpi na koniec okresu rozliczeniowego, w którym dotrą do nich podpisane papiery.
 #947622  autor: Vieslav
 28 sie 2017, 10:22
Według strony Orange dostanę za 39,99zł to co mam + 10GB internetu (niestety nie wiem co później), oraz spotify premium na 6 miesięcy za darmo - korzystam, więc zawsze coś.
Nju mobile wydaje się ciekawą ofertą, zastanawia mnie tylko co się stanie, gdy przekroczę pakiet danych? Jeżeli złożyłem wypowiedzenie umowy to mogę normalnie przenosić numer czy muszę jeszcze coś robić po stronie Orange?
Czy w OFnK nie ma pakietu tylko na nielimitowane rozmowy, bez SMSów?
 #947640  autor: Remington
 28 sie 2017, 11:28
W nju za 9 zł dokupisz 9 GB ważne do końca bieżącego okresu rozl.

Co do wypowiedzenia nie wiem, ale spróbuj przenieść, wyjaśni się wszystko szybko. Albo będzie kurier po 2 dniach z aneksem albo nie :)
 #948135  autor: orson_dzi
 30 sie 2017, 17:38
Vieslav pisze:co się stanie, gdy przekroczę pakiet danych?
Lejek.
Vieslav pisze:Jeżeli złożyłem wypowiedzenie umowy to mogę normalnie przenosić numer czy muszę jeszcze coś robić po stronie Orange?
Możesz, ale jak masz wypowiedzenie, dajmy na to na 15-go, a przeniesienie na 20-go, to numer może Ci się zwyczajnie wyłączyć.
Vieslav pisze:Czy w OFnK nie ma pakietu tylko na nielimitowane rozmowy, bez SMSów?
http://www.orange.pl/kid,4002009309,id, ... ticle.html

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #948796  autor: Vieslav
 03 wrz 2017, 10:02
Bardzo dziękuję koledzy z pomoc. Doszedłem wreszcie do opcji, która będzie dla mnie najkorzystniejsza:
:arrow: Przechodzę do Orange Free na Kartę.
:arrow: Ładuję konto za 100zł, dostaję 50GB bonusu ważnego 155 dni, czyli około 5 miesięcy. Daje to +- 10GB miesięcznie, co jest dla mnie aż nadto.
:arrow: Korzystam z oferty "Elastyczne rozmowy i SMSy bez limitu" (1 dzień no-limit = 1zł) w ten sposób, że włączam co poniedziałek na 5 dni. Daje to maksymalnie 20zł/miesięcznie, a może być jeszcze mniej. W weekendy nie pracuje, a przecież w ramach Orange Love mam telefon stacjonarny no-limit, znajomi mają komunikatory typu Skype, Viber itd.
Kupując doładowania na allegro i wykorzystując punty payback spokojnie zejdę poniżej tych 20zł miesięcznie realnego kosztu.
 #948804  autor: -Gosc-
 03 wrz 2017, 11:30
Vieslav pisze: Przechodzę do Orange Free na Kartę.
Ładuję konto za 100zł, dostaję 50GB bonusu ważnego 155 dni, czyli około 5 miesięcy. Daje to +- 10GB miesięcznie, co jest dla mnie aż nadto.
Korzystam z oferty "Elastyczne rozmowy i SMSy bez limitu" (1 dzień no-limit = 1zł)
Jak tak robię od lat. Wychodzi korzystnie, to jedyna rzecz która trzyma mnie w Orange - duże pakiety internetu.
Kupując doładowania na allegro i wykorzystując punty payback spokojnie zejdę poniżej tych 20zł miesięcznie realnego kosztu.
A to już trochę trąci Januszem biznesu;-)
 #948806  autor: Vieslav
 03 wrz 2017, 11:36
-Gosc- pisze:A to już trochę trąci Januszem biznesu;-)
Nie widziałem, po ile są doładowania na allegro. Teraz zerknąłem i rzeczywiście: 1zł taniej niż normalnie. Szkoda czasu. Punktów payback mam dość sporo i trzeba je wykorzystać. A sam przyznasz, że często pojawiają się bardzo fajne promocje doładowań (czy to w bankach, czy przez www) i realny koszt użytkowania telefonu można jeszcze znacznie urwać.
 #948824  autor: -Gosc-
 03 wrz 2017, 13:20
Vieslav pisze:
-Gosc- pisze:A to już trochę trąci Januszem biznesu;-)
Nie widziałem, po ile są doładowania na allegro. Teraz zerknąłem i rzeczywiście: 1zł taniej niż normalnie. Szkoda czasu. Punktów payback mam dość sporo i trzeba je wykorzystać. A sam przyznasz, że często pojawiają się bardzo fajne promocje doładowań (czy to w bankach, czy przez www) i realny koszt użytkowania telefonu można jeszcze znacznie urwać.
Zgadza się, choć mnie wystarczają ich bonusy za same doładowania konta.
Drugą ciekawą opcją na rynku jest "nowy plush" w plusie, mam jako zapas. 25zł/pełen nolimit (z MMS)+10GB internetu.
 #948996  autor: Gregrin
 04 wrz 2017, 14:54
-Gosc- pisze:25zł/pełen nolimit (z MMS)+10GB internetu.
No i z promocja 5te doładowanie gratis wychodzi spokojnie 20zl bez fatygi z włączaniem pakietów tylko będzie to na plusie zamiast orange.
 #948997  autor: Vieslav
 04 wrz 2017, 14:59
Bardzo żałuję, że nie mogę korzystać z zasięgu Plusa ani Playa. Oferty są dużo bardziej korzystne, czy to u operatorów czy też u MVNO na ich zasięgu. Niestety średnia prędkość LTE w moim mieście u tej dwójki mnie nie zadowala (testy do wglądu w dziale internetu mobilnego).
 #948998  autor: habish
 04 wrz 2017, 15:05
Vieslav pisze:Bardzo żałuję, że nie mogę korzystać z zasięgu Plusa ani Playa. Oferty są dużo bardziej korzystne, czy to u operatorów czy też u MVNO na ich zasięgu. Niestety średnia prędkość LTE w moim mieście u tej dwójki mnie nie zadowala (testy do wglądu w dziale internetu mobilnego).
Co to za miasto?
 #949007  autor: adacomp
 04 wrz 2017, 16:35
Pewnie "Polska C" na wschód od Wisły, okolice Lublina ;)
 #949034  autor: -Gosc-
 04 wrz 2017, 20:09
Gregrin pisze:
-Gosc- pisze:25zł/pełen nolimit (z MMS)+10GB internetu.
No i z promocja 5te doładowanie gratis wychodzi spokojnie 20zl bez fatygi z włączaniem pakietów tylko będzie to na plusie zamiast orange.
Masz rację, zapomniałem o 5 doładowaniu :wink:
 #949046  autor: Vieslav
 04 wrz 2017, 20:36
Patryk7588 pisze:Co to za miasto?
-Gosc- pisze:Cóż to za miasto?
Lublin.
-Gosc- pisze:Plus różnie w różnych częściach kraju raz lepiej Orange raz lepiej plus.
Orange - gęstsza siatka stacji N!; Plus ma oszczędnie pobudowane, duże odległości do stacji, mało inwestują w sieć (takie moje odczucia).
Patrząc na BTSearch to właśnie N! wypada blado na tle Plusa i Playa. Orange agreguje częstotliwości tylko na dwóch albo trzech nadajnikach w mieście, na reszcie jest tylko LTE 1800, Play ma chyba wszystkie możliwe częstotliwości. Plus... no cóż. Zawsze był liderem jeśli chodzi o wprowadzenie nowej technologii i pokrycie nią terenu. Pamiętam jak wchodził UMTS. To właśnie Plus był pierwszy w mieście. Swego czasu poza miastem można było pomarzyć o 3G, a Plus już miał. Podobnie było z LTE. Podejrzewam, że ludzie używają LTE Plusa jako internet stacjonarny i stąd takie obciążenie (moją teorię potwierdza liczebność urządzeń podobnych do IDU-ODU na balkonach bloków i domów).
Testuję w miejscach, w których najczęściej bywam i takie moje spostrzeżenia. Poza miastem sytuacja zmienia się z każdym przejechanym kilometrem. Jak już będę na prepaidzie to może zaryzykuję testowo przenieść się na chwilę na inny zasięg i potestować, jak będę miał więcej wolnego czasu.
 #949053  autor: -Gosc-
 04 wrz 2017, 20:49
Vieslav pisze:Patrząc na BTSearch to właśnie N! wypada blado na tle Plusa i Playa.
No nie wiem na jaki btsearch patrzysz, ale u mnie w GOP to plus do N! jeżeli chodzi o ilość stacji jest jak 1:3.
Orange bardzo dużo uruchamia ostatnio L2600 na swoich stacjach co pozwala na agregację z L1800.
Plus robi to baaardzo wolno, mało, u mnie na stacjach o które pytałem wogóle plus nie przewiduje L2600! Taka koncepcja budowy sieci wg plusa.
Ja Orange używam też jako internet stacjonarny, średnie prędkości pobierania dosyć powtarzalne są ostatnio na poziomie 40Mbps. Modem Huawei E3372.
 #949055  autor: habish
 04 wrz 2017, 20:55
BTSearch podupadło niestety już dawno temu.

@Gosc
Może zrób kilka testów prędkości z porównaniem Orange do Plusa i daj znać jak to wyszło.
 #949056  autor: -Gosc-
 04 wrz 2017, 21:09
Patryk7588 pisze:BTSearch podupadło niestety już dawno temu.

To się zgadza, ale przecież btsearch to wolontariusze? Jak nikt sie tym nie interesuje, nie aktualizuje to wygląda jak wygląda... swoja drogą to UKE powinno mieć coś takiego na swojej strnie, mapę z naniesionymi lokalizacjami i opisami.

@Gosc
Może zrób kilka testów prędkości z porównaniem Orange do Plusa i daj znać jak to wyszło.
Ja to już kiedyś testowałem ale "na żywca" bez speedtestów, jedynie co podglądałem w tym oknie modemu huaweia jakie tam są prędkości DL. Problem jest w tym że mieszkam pod trzema stacjami N! Jedna chyba 30m ode mnie (sąsiedni blok) i dwie pozostałe gdzieś do 100m.
Plusowa z którą łączyło mnie po LTE (nie najbliższa) jest ok. 1km od mnie, wtedy było bardzo słabo z zasięgiem plusa na modemie i strony wczytywały się wolniej niż w Orange, w Orange pod tą stacją najbliższą (która nie ma jeszcze L2600) to modem Huawei pokazał mi chyba najsilniej -42dBm. Plus miał wtedy -80 do -90dBm Tylko dlatego mam Orange na modemie, bo jest silniej i szybciej z racji bliskości stacji.
 #949232  autor: Vieslav
 05 wrz 2017, 21:18
-Gosc- pisze:Orange bardzo dużo uruchamia ostatnio L2600 na swoich stacjach co pozwala na agregację z L1800.
Wszystkie stacje poza miastem mają 800+1800+2600. Ale czy agregują - tego nie wiem.
Patryk7588 pisze: BTSearch podupadło niestety już dawno temu.
To gdzie teraz "polować" na BTSy?