DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #943731  autor: hoegaarden
 06 sie 2017, 23:08
Tak dla informacji. Kupiłem już 4-ty z kolei tzw. "Bezpieczny Starter dla Twoje Dziecka" za 5 zł (3w1 z nano sim), który okazał się nie mieć PIN-u, co jest ostatnio bardzo pożądaną cechą w tej sieci.

Jeśli ktoś nie chce, lub próbuje pozbyć się PIN-u to polecam spróbować SIM-ek z w.w. starterów. Nie ma problemu ze zmianą karty SIM na w.w. według instrukcji: https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99 ... td-p/31747
 #943870  autor: f0ku5
 07 sie 2017, 19:44
Każdy SIM z Orange teraz ma możliwość wyłączenia pinu.
 #943890  autor: hoegaarden
 07 sie 2017, 21:19
Nie każdy. W salonach nadal są karty np. z NFC albo "halo", które tej możliwości nie mają.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 09:00 przez hoegaarden, łącznie zmieniany 1 raz.
 #943918  autor: f0ku5
 08 sie 2017, 00:58
Dobra, każdy nowy SIM. Wiadomo o co mi chodziło ;)
 #943926  autor: hoegaarden
 08 sie 2017, 09:00
Nowy/nie nowy, to zależy od punktu widzenia ;) Jeśli ja pójdę do salonu wymienić SIM, to ten który dostanę będzie dla mnie nowy. Tymczasem może to być 'NFC' z PIN-em.

Podesłałem tę informację, ponieważ ludzie wymieniają SIM-y ze względu na zablokowany PIN i nadal trafiają na egzemplarze, gdzie nie mogą tego PIN-u wyłączyć.

BTW: Orange powinien dostać jakąś anty-nagrodę, w szczególności od użytkowników routerów, za zablokowanie możliwości wyłączenia PIN-u ;)
 #943930  autor: Remington
 08 sie 2017, 09:20
hoegaarden pisze:Tak dla informacji. Kupiłem już 4-ty z kolei
Kupowane SIM-y Orange (czyli prepaid) od lat nie mają wymagalnego PIN-u, więc to żadna nowość. Problemem były karty wymieniane w salonach, gdzie mają karty takie i takie. Na szczęście od kilku miesięcy można sobie za 15 zł samemu wymienić kartę SIM na kupioną gdziekolwiek.
 #945699  autor: TomecekGD
 17 sie 2017, 16:39
Wymieniłem mojej mamie kartę SIM w salonie i z tego co widzę, to można wyłączać PIN. Orange na abonament.
 #946896  autor: orson_dzi
 23 sie 2017, 22:38
Jeszcze ciekawiej jest, kartę bez PIN-u można było zamówić kurierem przez BOK, ale ta opcja wyparowała dosłownie wczoraj. Przedwczoraj jeszcze była. W sumie nawet nie wiem kiedy to zostało wprowadzone.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)