DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #932221  autor: kefas198
 17 cze 2017, 14:29
Posiadam taryfę T3. Przed 15.06.2017 połączenie z Polski do Niemiec było normanie płatne (Polska nie należała to strefy t-mobile - temat wałkowany już na forum).

Zastanawiałem się jak to wygląda od 15.06 i zadzwoniłem na niemiecki numer komórkowy i.... nie pobrało mi pieniędzy. Kolega zadzwonił (na jakimś tańszym abonamencie i zapłacił).

Jak to wygąda w historii konta. Mam następującą pozycję:
Transmisja danych - APNy darmowe - Free Facebook - 6.64 MB

Co to jest? Dodam, że mam włączone w iphone woWifi i woLTE. Osoba do której dzwoniłem nie posiada facebooka i na pewno nie było to połączenie wykonane przez messengera, ani przez whatsapp - tylko zwykłe połączenie na niemiecki numer komórkowy.
 #932232  autor: kefas198
 17 cze 2017, 14:51
hmm - na 100% ? Ale drugie połączenie wykonałem będąc poza domem, a też nie naliczyło?

Czy jak będę na LTE to też nie naliczy? Jeśli tak, to czy jadąc autem nagle stracę LTE to zacznie normalnie naliczać?
 #932262  autor: reboot
 17 cze 2017, 16:38
kefas198 pisze:Zastanawiałem się jak to wygląda od 15.06 i zadzwoniłem na niemiecki numer komórkowy i.... nie pobrało mi pieniędzy.
Błąd systemu. Zmiana cen w roamingu nie ma nic wspólnego z połączeniami międzynarodowymi.
Skoro masz T3, to zerknij na aktualny cennik - http://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docum ... 013741.pdf
na dole strony 2 - połączenie do Niemiec 1,96 zł z VAT
Maly745 pisze:Przy połączeniu przez voWiFi nie będzie żadnej opłaty
VoLTE i VoWiFi na terenie Polski nie mają żadnego wpływu na koszt rozmowy.
Po prostu to technologia w jakiej wykonujemy połączenie - jeśli mamy VoLTE to nie zrzuci nas do H. A jeśli jesteśmy w piwnicy, to poprzez VoWiFi możemy dzwonić korzystając z czyjegoś internetu/wifi po naszych stawkach z taryfy.

Jeśli z terenu Polski zadzwonimy do Niemiec normalnie = 1,96 zł.
Przez VoLTE = 1,96 zł
Przez VoWiFi = 1,96 zł.

Jedziemy do Francji i dzwonimy do Niemiec:
VoLTE nie działa za granicą, więc dzwonimy normalnie i kasuje nas jak za no limit w taryfie T3 czyli pokaże na bilingu okrągłe 0. Po prostu działa zasada RLAH.
Jeśli na terenie Francji wejdziemy do piwnicy i zadzwonimy poprzez VoWiFi na polski numer zapłacimy za połączenie krajowe czyli w ramach naszego no limit.

Jeśli natomiast zadzwonimy poprzez VoWiFi z francuskiej piwnicy na niemiecki numer zapłacimy 1,96 zł, gdyż nie jest to połączenie w roamingu, a połączenie międzynarodowe, a jedynie roaming jest regulowany przez KE.

Wystarczy zerknąć na regulamin promocji VoWiFi za granicą
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 013737.pdf
4. Opłaty za połączenia głosowe oraz wysyłanie wiadomości SMS i MMS realizowane w VoWiFi za granicą na polskie numery telefonów, będą naliczane w wysokości zgodnej z posiadanym przez Abonenta Cennikiem taryfy lub Warunkami Oferty Promocyjnej dla danej taryfy, w taki sposób jak opłaty za korzystanie z powyższych usług na terenie Polski.
5. Opłaty za połączenia głosowe oraz wysyłanie wiadomości SMS i MMS realizowane w VoWiFi za granicą na zagraniczne numery telefonów, będą naliczane w wysokości zgodnej z posiadanym przez Abonenta Cennikiem taryfy lub Warunkami Oferty Promocyjnej dla danej taryfy
jak za połączenia, SMS i MMS międzynarodowe

Może się to wydawać głupie w przypadku rozmów na terenie UE "jak to normalna rozmowa z Francji do Niemiec jest za darmo, a poprzez VoWiFi za 1,96zł".
Jednak będąc np. w Wietnamie i korzystając z VoWiFi rozmowa na polski numer nie będzie kosztowała 4,54 zł, lecz będzie darmowa (jedyny koszt to dostęp do sieci wifi, ale może ktoś nam udostępni to za darmo), zatem ma to wtedy sens :)
Ostatnio zmieniony 17 cze 2017, 20:21 przez reboot, łącznie zmieniany 1 raz.

WKS
 #932295  autor: kefas198
 17 cze 2017, 17:44
Rozumiem te wszystkie wasze odpowiedzi i też tak rozumiałem to zanim zadałem pytanie i dlatego wciąż nie rozumiem: dlaczego nie zapłaciłem za to połączenie i pojawiło się coś takiego dziwnego na moim wyciągu

Transmisja danych - APNy darmowe - Free Facebook - 6.64 MB
 #936262  autor: reboot
 03 lip 2017, 14:56
Dokładnie - połączenie z Czech na francuski numer to połączenie w roamingu UE z kraju strefy 1A do innego kraju strefy 1A, więc skoro masz krajowy no limit, to jest taryfikowane jako 0,00 zł :)
PS. A na pewno nie jest to połączenie międzynarodowe, jak twierdzą niektórzy na tym forum xD
Obrazek

WKS
 #936282  autor: matteo
 03 lip 2017, 16:16
reboot pisze:Dokładnie - połączenie z Czech na francuski numer to połączenie w roamingu UE z kraju strefy 1A do innego kraju strefy 1A, więc skoro masz krajowy no limit, to jest taryfikowane jako 0,00 zł :)
PS. A na pewno nie jest to połączenie międzynarodowe, jak twierdzą niektórzy na tym forum xD
Obrazek

Jezeli tak twierdza niektorzy to powinni sie mocno doedukowac ;) i nauczyc czytac regulaminy ze zrozumieniem ;)