DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 14 z 18
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
 #940615  autor: manyaky
 23 lip 2017, 02:22
Identycznie Niemcy i to co wcześniej opisywałem - Węgry.

Czyli na OFNK mamy stały lej 7/7. W sumie nie ma co płakać. Gorzej, jak od stycznia (a potem w kolejnych datach) będą zwiększane kwoty pakietowe.

Jak do 1,76GB to dla mnie jest wystarczające.
 #941210  autor: Romlen
 25 lip 2017, 21:28
Dostałem billing po moich zagranicznych wypadach do Chorwacji. Zdziwiłem się bardzo bo totalnie nie policzyli za połączenia na numery +389 i operatora 91 (link do prefiksów ichniejszych). Czy zatem będąc w roamingu zagranicznym i dzwoniąc czy pisząc SMS na lokalne numery pracujące w kraju gdzie jesteśmy mamy także opłaty tak jak w kraju? W moim przypadku abonament NJU. Billing jasno pokazuje opłata 0zł za połączenia! Czy zatem rozmowa roamingowa jest inna niż rozmowa międzynarodowa? Bo jeśli tak, to wystarczy podjechać do Czech aby rozmawiać za free w ramach abonamentu na numery zagraniczne? To chyba niemożliwe...

Piszecie dużo o prędkości internetu. Tutaj w poście 90 opisałem swoje spostrzeżenia prędkościowe w HR.
 #941220  autor: Remington
 25 lip 2017, 21:53
Romlen pisze:Czy zatem będąc w roamingu zagranicznym i dzwoniąc czy pisząc SMS na lokalne numery pracujące w kraju gdzie jesteśmy mamy także opłaty tak jak w kraju? W moim przypadku abonament NJU. Billing jasno pokazuje opłata 0zł za połączenia!
Plush nalicza wtedy opłaty jak w kraju, ale nie uwzględnia pakietu no limit.
 #941303  autor: grzegi
 26 lip 2017, 11:19
Antyfcb pisze:Problemem jest aktualizacja mojej Motki do Nougata. Transmisja nie działa (mam wszystko powłączałem) always jeżeli przyjdzie MMS to go pobierze.
Skąd to zdziwienie? Każde połączenie z Polski na numer zagraniczny to połączenie międzynarodowe. Natomiast każde połączenie do Polski lub innego kraju UE, będąc w roamingu to połączenie w roamingu. To dwie zupełnie inne kwestie.
Romlen pisze:Dostałem billing po moich zagranicznych wypadach do Chorwacji. Zdziwiłem się bardzo bo totalnie nie policzyli za połączenia na numery +389 i operatora 91 (link do prefiksów ichniejszych). Czy zatem będąc w roamingu zagranicznym i dzwoniąc czy pisząc SMS na lokalne numery pracujące w kraju gdzie jesteśmy mamy także opłaty tak jak w kraju? W moim przypadku abonament NJU. Billing jasno pokazuje opłata 0zł za połączenia! Czy zatem rozmowa roamingowa jest inna niż rozmowa międzynarodowa? Bo jeśli tak, to wystarczy podjechać do Czech aby rozmawiać za free w ramach abonamentu na numery zagraniczne? To chyba niemożliwe...

Piszecie dużo o prędkości internetu. Tutaj w poście 90 opisałem swoje spostrzeżenia prędkościowe w HR.
 #941493  autor: reboot
 26 lip 2017, 23:18
Romlen pisze:Czy zatem rozmowa roamingowa jest inna niż rozmowa międzynarodowa? Bo jeśli tak, to wystarczy podjechać do Czech aby rozmawiać za free w ramach abonamentu na numery zagraniczne? To chyba niemożliwe...
Sam sobie odpowiedziałeś :)
Połączenie międzynarodowe jest tylko w 1 sytuacji - gdy z terenu Polski dzwonisz na zagraniczne numery.
Każde inne połączenie tj. z Polski na polskie numery jak również z zagranicy na numery polskie oraz z zagranicy na numery zagraniczne to połączenie roamingowe (oczywiście inną kwestią jest czy akurat dzwonimy w ramach eurotaryfy tzn. czy jesteśmy na terenie UE i dzwonimy na numery z UE, czy może np. jesteśmy w Zimbabwe i dzwonimy do Wietnamu, wtedy zapłacimy w ciul).

WKS
 #941735  autor: velox
 28 lip 2017, 04:02
Jestem w sieci lajt mobile. Mam 2 pytania co do roaminu po 15 czerwca:
Po pierwsze nie wiem dlaczego przestało mi działać automatyczne wyszukiwanie sieci przy przekraczaniu granicy /dojeżdzam z Polski do Czech bo tam pracuje i codziennie musze to robić ręcznie co bardzo uciązliwe jest/. Wcześniej działało to automatycznie.
Druga sprawa to Nie moge korzystać z sieci LTE w Czechach dopuszcza mnie tylko do sieci 2g lub 3g /moj telefon Xiaomi Redmi 4 Pro/. Nie wiem czy są jakieś ograniczenia narzucone przez PLusa, ale będąc w centrum Pragi działał mi internet 2G co doprowadzało mnie do furii. Dziwne jest to, że gdy połącze się do sieci Wifi to w telefonie od razu wskakuje LTE. Jak się rozłącze to pokazuje 2G/3G.
Proszę o rady.
 #941936  autor: aquick
 28 lip 2017, 22:10
W ubiegły weekend byłem w Kołobrzegu i w Networks Vodafone leciało ok. 2-3Mbps.

Większość czasu korzystam z tego nadajnika TMobile i Orange w Miłosławiu od kiedy BTS Plusa+TiO na terenie browaru Fortuna został zdemontowany, czyli już jakiś rok czasu. Plus się podczepił do Play a TiO mają takie coś.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #941938  autor: aquick
 28 lip 2017, 22:18
I jeszcze jedna, trochę lepsza fotka.

Blachy WY, czyli Warszawa Wola.

80% z moich prawie 10GB neta przez Vodafone od 11 lipca leciało przez ten nadajnik.

Obrazek

Obrazek
 #942271  autor: aquick
 30 lip 2017, 20:04
Z racji pobytu w Powidzu (tam gdzie znajdują się wojska amerykańskie i rzesze turystów w sezonie nad jeziorem) zrobiłem speedtest VDF Czechy w sieci TMobile - słabszy wynik raczej oczywisty :-)

Od 7 lipca dostaję co 5 dni gratis 2GB danych na wakacje do pakietu 150MB+SMSnolimit za 99Kc, do tej pory od 7 lipca "poszło" prawie 11GB danych gratis w roamingu w Polsce, do końca wakacji myślę przetransferować niecałe 30GB danych gratis w roamingu międzynarodowym :-).

Telefon od początku miesiąca cały czas w trybie VDF 3G w TMobile/Orange a Play w 2G. Połączenia z Play - Youtube, Ipla, radio online itd przez Vodafone.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #942356  autor: hdfunpack
 31 lip 2017, 00:02
Do jakich operatorów mają dostęp karty Play na Słowacji? Moja karta RBM 5 może się logować tylko do O2 (we wszystkich technologiach) i T-Mobile (bez LTE). Natomiast w dokumencie na stronie Play jest napisane, że powinien być jeszcze dostęp do Orange. Czy ktoś może napisać jak wygląda u niego sytuacja?
 #943004  autor: armator11
 02 sie 2017, 16:11
@hdfunpack
Wydaje mi się, że to może być błąd na kartach sim Playa, które w kraju maja zablokowany dostęp do Orange. U mnie podobna sytuacja była w Hiszpanii. Wszystkie sieci dostępne poza Orange. Masz zablokowany Orange w kraju?
  • Strona 14 z 18
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 18