DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 3 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
 #932015  autor: adziu82
 16 cze 2017, 18:53
Panowie, z ciekawości, jaka wygląda tracerd z SIMie Orange w roamingu w Niemczech lub UK przy wchodzeniu na odpowiednio niemieckie lub brytyjskie strony www?
@ja.michal, jak przerobisz pytanie, tak abym mógł zrozumieć, to sprawdzę dla Ciebie.
Ale na razie nie rozumiem :D

RawStyle
 #932021  autor: JaneQ_Damian65
 16 cze 2017, 19:12
f0ku5isko pisze:No jak testujesz do Kołobrzegu to co się dziwić, że taki ping ;)
Internet w roamigu ma wyjście u operatora roamingowego, czy macierzystego? Jak jest to realizowane, cały ruch wpuszczany jest w VPN do sieci operatora macierzystego?

Przecież to nie ma sensu, gdy jakiś szaleniec postanowi np. korzystać z Internetu w Australii na Polskiej karcie to pakiety będą lecieć najpierw do Warszawy? To z 600ms opóźnienia na dzień dobry daje :smt005
 #932022  autor: qcom
 16 cze 2017, 19:19
adziu82 pisze: @ja.michal, jak przerobisz pytanie, tak abym mógł zrozumieć, to sprawdzę dla Ciebie.
Ale na razie nie rozumiem :D
Chodzi mu o traceroute, czyli polecenie którym możesz sprawdzić jaką drogą idą pakietu do serwera.
W Windows otwierasz cmd i wpisujesz np "tracert onet.pl"
Na androida jest aplikacja traceroute, gdzie wystarczy tylko adres serwera wpisać. https://play.google.com/store/apps/deta ... traceroute
 #932024  autor: adziu82
 16 cze 2017, 19:24
Ale @ ja.michal chciał jakiąś niemiecką stronkę. Czyli np ,, tracert web.de'' ?
A jakieś spacje itd? Ważne są, czy mogę wpisać łącząc to?

RawStyle
 #932031  autor: klool
 16 cze 2017, 19:38
tak w roamingu ruch idzie przez polskę dlatego speedtesty do polskich serwerów maja mniejsze pingi niż do serwerów w kraju w którym się znajdujemy. I tak np w usa czy australii te pingi będą po 200-300.
 #932038  autor: adziu82
 16 cze 2017, 19:52
Nie zagłębiałem się aż tak. Ale teraz wiadomo dlaczego na karcie o2 ( tchibo ) w LTE ping jest poniżej 40, a na Orange w o2 LTE, ping jest 150-200. Dobrze, że w Telekom ma ping 120.

RawStyle
 #932075  autor: aquick
 16 cze 2017, 21:08
To ja może napiszę trochę w drugą stronę - roaming po 15.06 (a dla mnie właściwie po 11.06) czeskiej sieci w Polsce.

Vodafone i T-Mobile zlikwidowali opłaty już w niedzielę 11.06, O2 dopiero wczoraj. Wg portalu mobilmania W3 zadeklarowało, że nie będzie ograniczeń w RLAH.

Od niedzieli do dzisiaj wykorzystałem ponad 200MB w 2 pakietach będąc zalogowanym do Orange. Cena minuty i SMS w Unii do Czech i UE w cenie połączeń krajowych tj. 2,5Kc/min i 1,5Kc/sms. Taryfikacja 60+1.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
 #932081  autor: JaneQ_Damian65
 16 cze 2017, 21:24
Bez przesady, Czeski jest bardzo podobny. Smsy powitalne w Polsce z informacją, że koszty jak w Czeskiej Republice (plus następny ze stawkami lokalnymi). Sms o aktywacji pakietów i screenshot hosta (w roamingu telefon ma wyjście u operatora macierzystego - w Czechach).
Przelicznik 1 CZK ~ 0,15 PLN
 #932101  autor: aquick
 16 cze 2017, 22:13
Na razie do poniedziałku, do 6:14 rano mam włączony lejek 20kbps w pakiecie tygodniowym "Pripojeni na tyden", bo 160 mega z pełną prędkością wykorzystałem... już po 1,5 dnia a nie zrobiłem testu. W poniedziałek mi się pakiet odnowi, więc zrobię test :-). W ogóle po niedzieli chce doładować za minimum 250Kc i kusi mnie jeden z tych pakietów:

Obrazek

no limit do wszystkich na 31 dni za ok. 80-90zł (599Kc)

aktywowałem sobie właśnie stałe +20% do doładowania, więc kosztowałobu mnie to ok. 500Kc na miesiąc a w roamingu to działa na całą strefę Unii 1A (nie działają tylko pakiety no limit w sieci, są taryfikowane jak poza sieć)

mam bliską osobę ze ZM w Play i kumpla w Holandii, więc mógłbym przez najbliższe 31 dni po aktywacji dzwonić tylko przez Vodafone (nastawić dualsim, żeby wszystkie połączenia wychodzące były przez Vodafone na miesiąc) a odbierać połączenia i na VDF i na polskim nr w Play, miesięcznie przegadam z 5 godzin, więc przetestowałbym te RLAH nawet bardziej ;-)

Odbieranie połączeń na VDF mam bez limitu i bez warunków za darmo w roamingu. Dodatkowo mógłbym dzwonić w roamingu Play i Plusa żeby nie zbankrutowali z RLAH ;-)

Obrazek
 #932119  autor: viggen
 17 cze 2017, 01:47
Przejrzałem sobie regulaminy 3 sieci odnośnie tego darmowego roamingu w Unii.
Jak to możliwe, że TMobile i Play dają roaming w Watykanie oraz na Wyspach Kanaryjskich a Orange nie? :shock: Przynajmniej te państwa nie są wymienione w regulaminie....

Wracając do tematu...to jak w końcu z tym Orange? Dalej taka maniana?
A co z innymi sieciami?
  • Strona 3 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 18