DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 16 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
 #944731  autor: -Gosc-
 12 sie 2017, 17:09
umcusumc pisze:Jakość połączeń jest średnia lub słaba. W Polsce o niebo lepiej.
Też to zauważyłem w Czechach, czyli coś jest na rzeczy, dawniej jakość połączeń głosowych była lepsza.
Kolega z abo plusa - wrzuciło go z automatu do O2 w Czechach.
Ja z Orange OFNK - to samo do O2.
Jakość połączeń u niego i umnie podobna od słabej do ledwo dobrej. Miejscami w Brnie koło dworca praktycznie poszatkowana nieczytelna rozmowa, dopiero któraś próba połączenia spowodowała jakąś poprawę. Ogólnie połączenia głosowe w roamingu w Czechach oceniam jako słabe.
 #944820  autor: reboot
 13 sie 2017, 10:24
Co do T-Mobile to lecą w kulki, bo jedyny operator, do którego wpuszcza to Telekom.de.
Pójdzie reklamacja w tej sprawie, bo o ile w miastach mogę odpuścić i machnąć ręką, bo z reguły w miastach wszystkie sieci mają podobny zasięg, to podczas wycieczki na Rugię gdzieś w środku Meklemburgii okazało się, że ja w Telekom.de mam E, a kolega w Play ma o2 i H+ i przez dziadowatą politykę T-M nie mogłem zmienić operatora na innego z listy.

Prędkości na speedtest to 15/15 i ping ~70.

Poniżej zrzuty ekranu z próby logowania się do VDF i EPLUS. Było ich kilka, za każdym razem identyczne komunikaty.
W Vodafone komunikat Karta sim nie pozwala na połączenie z tą siecią.
W E-Plus komunikat Nie można nawiązać połączenia. Spróbuj później.

Obrazek Obrazek

WKS
 #944834  autor: umcusumc
 13 sie 2017, 11:34
A ja w Play z kolei nie mam wstępu do telekom.de. Nie chce mi się tego zgłaszać, bo vodafone i O2 skutecznie zapewnia mi dostęp do sieci. W Polsce mam dostęp do wszystkich sieci (po zgłoszeniu w play24).
 #944943  autor: umcusumc
 13 sie 2017, 21:58
W Play po wykorzystaniu ok 1.2 GB (wg licznika telefonu i wg play24) przyszedł sms o wykorzystaniu 80% pakietu. Problem w tym, że rozpiska zamieszczona na www i sms przysłany z nr 115 mówi, że powinienem mieć 2.47 Gb. Reklamacja poszła.
 #946108  autor: aquick
 19 sie 2017, 19:32
Tak przy okazji - jestem w Ostródzie koło Olsztyna i przy wyszukiwaniu sieci widzę takie cuda Orange 3G i Orange PL 3G i w zalogowaniu VDF kod 26034 który się wymienia z Orange i T Mobile -> Networks?

Obrazek
Obrazek

Obrazek
 #952419  autor: reboot
 23 wrz 2017, 22:08
Moje spostrzeżenia - miałem 1zł na głównym i niecałe 204 zł na promocyjnym w Play i spędziłem dziś chyba godzinę na telefonie w Czechach testując i... wciąż mam 1zł, a promocyjne uszczupliło się o kilkanaście złotych haha.
Niestety darmowy internet nie chce dobrze działać :(
(dodam, że internet i promo zł są z bonusu 200zł/20GB/RWK).

Dodatkowo w sieci T-Mobile w taryfie T3 z włączoną opcją Międzynarodowej Strefy T-Mobile wciąz to samo - operator wali klienta w kakao ograniczając wybór operatora roamingowego do lokalnego TiMobajla.
Mam zakaz wejścia do O2 CZ, VDF CZ oraz O2 SK i Orange SK.
"Karta sim nie zezwala na połączenie z tą siecią".

WKS
 #952859  autor: adziu82
 26 wrz 2017, 16:45
Panowie, mała ciekawostka, okolice Drezna, kolega kupił na weekend startera Orange ( OFnK ) załadował za 30zł, nie uruchomił żadnego pakietu, na razie pierwszy dzień leci 1MB za 1gr.

RawStyle
 #953118  autor: muchakk
 27 wrz 2017, 20:45
Czy wam Orange również zmniejszyło pakiet na transmisję danych w roamingu? Mi obcięli o 1.6GB pakiet... tuż przed moim wyjazdem. Właśnie jestem w trakcie wyjaśniania bo jak dla mnie jest to troche dziwne.

Edit:

Orange zmniejszyło pakiety roamingowe praktycznie każdemu o ~600mb. U mnie przy okazji tej zmiany powstał jakiś błąd i będą to weryfikować bo zdjęli mi za dużo...
 #953121  autor: muchakk
 27 wrz 2017, 21:11
Patryku w artykule piszą o tym, że niektórzy otrzymali większe pakiety niż przewidywał to cennik. Ja miałem pakiet zgodny z cennikiem. Teraz z 4,63GB zrobilo mi sie 3,09
 #953290  autor: baca01
 28 wrz 2017, 23:49
Wybrałem się na wakacje do Cro, przez Węgry, Czechy, Słowenię, Austrię i Niemcy.
W prepaidzie Orange załadowałem Elastyczną 100 czyli nieco ponad 5 GB danych na Europę. w Cro zakupiłem kartę HT a więc miałem jeszcze internet no limit a w kieszeni abonamentowego Plusa z 2,6 GB na Europę :]

Porobiłem troszkę testów ale w związku ze zmianami kart w routerze narobił mi się niezły burdel, który test do którego operatora karty/sieci należy.

Pokrótce to co zapamiętałem,
W Niemczech Plus i Orange podobnie z pingami ~100 i więcej. W Ratyzbonie Plusa wpuściło do Telekomu, zrobiłem test (105/35 Mbit) i zaraz mnie wywaliło. Nie mogłem później się zalogować do tej sieci. Po restarcie telefonu podobnie, na chwilę 3G, potem LTE i no service. Orange w Telekomie tylko 3G (nie testowałem).

Chorwacja/Vrsar. Plus/VIP ping powyżej 120, speedtest max 65/25 Mbit,
Plus/HT - tylko 3G (bez testów), Plus/Tele2, ping powyżej 100 speedtest max 30 Mbit.
Prepaid HT (testy robione w tym samym miejscu co Plus), ping 15-30, speedtest max 72/30 Mbit czyli max możliwości tego prepaida.

Niestety testów Orange robiłem mało bo karta była wykupiona na przesyłanie dużej ilości plików poza Cro.

Na dzień dzisiejszy patrząc w zakładce Orange użycia danych w roamingu, nie widzę żadnych informacji. Niektóre połączenia danych figurują jako dane w kraju! Naprawdę dziwne :)
 #956460  autor: krystiano46
 18 paź 2017, 14:23
Plus abonament logowal sie do wszytskich 3 siec tmobile, vodafon, o2.
plush na karte loguje tylko do vodafone i mimo pakiety 1.3 gb rozlicza z konta trzeba skladac reklamacje to przelaczaja na darmowy transfer, ale okasa z konta trzeba walczyc w reklamacji do 30 dni
 #956470  autor: habish
 18 paź 2017, 14:41
Jeśli chodzi o Plusha (i inne oferty na kartę Plusa) to wpisz *121# lub *136# (nie pamiętam pod którym kodem to było) i sprawdź czy w aktywnych promocjach/pakietach masz UE Data.
UE Data domyślnie powinien być aktywny, jeśli ktoś tego nie ma, musi zgłosić to tu: [email protected]
 #956513  autor: muchakk
 18 paź 2017, 19:19
Potwierdzam, u mnie PLUS abo w roamingu zawsze wpuszczał mnie do tylko jednej sieci. Korzystałem ostatnio przez tydzień z karty Orange(abo), PLUS(abo) i a2mobile w roamingu.

Najstabilniej działało Orange oraz A2mobile, w Plusie co chwile wylogowywało mnie z sieci jakby operator dawał mi znać, że nie jest to dla niego pożądany ruch. W a2mobile takich cyrków nie miałem.

Dodatkowo warto zauważyć, że w mojej ocenie a2mobile logował się do lepszych operatorów... W Włoszech a2mobile logował się do Vodafone i ani razu mnie z tej sieci nie wylogował, PLUS wpuszczał mnie tylko do I WIND gdzie ciągle byłem "wywalany" i miałem mega lipne transfery. Wywalanie nasilało się gdy zaczynałem korzystać z telefonu. Orange logował się do I TIM gdzie transfery miałem bardzo fajne.

W Czechach PLUS również pozwolił mi się logować tylko do jednej sieci którą była O2. Orange również logował się do O2. A2mobile z tego co pamietam logował się do Vodafone.

W Austrii Plus logował się do sieci A1, a2mobile również. Orange logowało się do T-mobile, a jak nie było zasięgu to do A1.

W niemczech Orange logowało się do sieci Telekom, a2mobile do Vodafone, a PLUS do o2.
 #956879  autor: adziu82
 21 paź 2017, 03:13
Coś jeszcze nikt nie pisał że otrzymał FUP-a.
Więc może ja zacznę, kolega z którym pracuje, ma Plusa, dziś otrzymał SMS że wykonane połączenia i SMS-y są w większej ilości wykonane w roamingu.
Ma czas do 2-go listopada aby to poprawić.

Teraz pytanie, co ma poprawić ? Z tego co pamiętam, Plus ma FUP-a czasowego, więc chyba operatora nie interesuje ile minut wygadał za granicą, tylko ile czasu przebywał tam.
Chyba, że się coś w regulaminie zmieniło, od 16 czerwca nie zaglądałem.
A co po 2-im listopada, jeżeli ogarnie to, może dalej około 4-ech m-cy jechać jak do tej pory? Bo dalej nic nie napisali o tym.

RawStyle
  • Strona 16 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18