DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 17 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
 #958028  autor: piotrzet
 27 paź 2017, 08:17
A tacy byli zachwyceni. To czekamy na ruch T-Mobile ale nie sądzę zeby oni wprowadzili takie oplaty skoro mieli strefę T-Mobile już wcześniej

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #958116  autor: adziu82
 27 paź 2017, 18:24
http://gsm.biz.pl/2017/10/26/klienci-or ... -roamingu/

Dokładnie. Straszna jakość.
Albo za trzecim/czwartym razem uda mi się połączyć, albo słychać kogoś innego w słuchawce, albo trzeszczenie, przerywanie itp.
Dużo lepiej ( może nie idealnie ) wyglądało to przed RLAH.

RawStyle
 #958541  autor: Pierdzioszek
 30 paź 2017, 11:20
adziu82 pisze:albo słychać kogoś innego w słuchawce.
Ta przypadłość, z tego co wiem, dotknęła klientów zalogowanych do nadajników niemieckiego E-Plusa. Mieli dość poważną awarię.

Przypadki "nagrywania rozmówcy" i zapętlania takiego nagrania żeby wydłużyć czas rozmowy (vide - zadbać o większe naliczenia) prawdopodobnie też już wyeliminowano, pisano o tym tu i ówdzie.

-------
Odnośnie spostrzeżeń roamingowych - odwiedziłem czeską Pragę 2 tygodnie temu.
Mix 30, Plus, telefon MyPhone Infinity - złapało o2, trzymało się go przez kilkanaście godzin, działało LTE, problemów żadnych (pomimo ogromnego zapchania nadajników - w tamten weekend był event w Pokemony, na który przyjechało tysiące graczy).
 #959849  autor: habish
 06 lis 2017, 21:07
Siostra przyjechała na tydzień do Polski i wygląda na to że ten tydzień w jej przypadku wystarczył aby poprawić nieco statystyki FUP w RLAH:
"W okresie 21.10.2017 - 03.11.2017 w ramach Polityki Uczciwego Korzystania w roamingu UE stwierdzilismy zmiane sposobu korzystania z uslugi polaczen odbieranych w Roamingu Regulowanym. W zwiazku z tym dodatkowa oplata dla tej uslugi nie bedzie naliczana. Wiecej na plus.pl/roaming."

Wygląda na to że taka analiza ruchu faktycznie działa, gdybym wiedział wcześniej to byśmy wykonali więcej sztucznego ruchu krajowego zwłaszcza w połączeniach wychodzących oraz data.
 #959852  autor: ReVoLTEa
 06 lis 2017, 21:31
adziu82 pisze:http://gsm.biz.pl/2017/10/26/klienci-or ... -roamingu/

Dokładnie. Straszna jakość.
Albo za trzecim/czwartym razem uda mi się połączyć, albo słychać kogoś innego w słuchawce, albo trzeszczenie, przerywanie itp.
Dużo lepiej ( może nie idealnie ) wyglądało to przed RLAH.
Dokładnie, potwierdzam.
Od jakiegoś czasu będąc w Czechach zauważyłem znaczne pogorszenie jakości rozmów w roamingu, dotyczy to Orange i plusa zalogowanych do O2-CZ.
Jakoś przed RLAH było dziwnie lepiej. Na 100% coś kombinują...
W Brnie dosłownie miałem taką sytuację że po jednej próbie połączenia rozmowa była zupełnie nieczytelna, rozłączyłem i nawiązałem ponownie połączenie, było źle ale już czytelniej.
Ogólnie tragedia :(
 #960434  autor: habish
 10 lis 2017, 15:51
Niewłaściwe lub niestandardowe korzystanie z usług w Roamingu Regulowanym w Plusie może polegać na:

- przeważającym korzystaniu przez abonenta z Roamingu Regulowanego, wykraczającym poza okresowe podróże, oraz obecności abonenta w państwach objętych Roamingiem Regulowanym przez więcej niż połowę 4–miesięcznego okresu obserwacji,
- długim okresie nieaktywności w Polsce karty SIM użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie, w Roamingu Regulowanym, lub
- aktywowaniu i korzystaniu kolejno z wielu, kart SIM przez tego samego abonenta w ramach Roamingu Regulowanego.
Link: http://www.telix.pl/artykul/rlah--plus- ... 82418.html

Kolejny bat na Januszy, nie przejdzie opcja z zakupem kolejnego numeru co kilka miesięcy.
 #960439  autor: Kryniczanin
 10 lis 2017, 16:22
Patryk

To jest do obejścia dla inteligentnych ludzi w temacie przychodzących. Trzeba tylko korzystać z Play jako główny nr bo tam przekierowania są gratis w ramach pakietu.

Mamy krajowy nr w Play ustawiamy na nim przekierowanie na inne nr a mamy z 10 kart SIM w MNO i MVNO i zmieniamy je co tydzień.

Nigdy FUP w takim wariancie Cię nie dotknie.
 #960452  autor: Gregrin
 10 lis 2017, 17:43
Kryniczanin pisze:Mamy krajowy nr w Play ustawiamy na nim przekierowanie na inne nr a mamy z 10 kart SIM w MNO i MVNO i zmieniamy je co tydzień.

Nigdy FUP w takim wariancie Cię nie dotknie.
Ale mając te numery (i zakładając ze każdy operator będzie patrzył na użytkownika a nie numery) załapiesz się na FUPa niezależnie ile ich sobie kupisz jeśli nie będziesz równoważył wykorzystania ruchem w Polsce.

Teoretycznie będzie można wymieniać karty (jedna zostaje w pl a drugą zabieramy) co 4 miesiące (co 2 jeśli będzie tez wymóg czasowy) i na tej co zostanie w pl generować sztuczny ruch żeby zrównoważyć wykorzystanie.
Teoretycznie, gdy ktoś w ciągu 2och miesięcy będzie pojawia się w pl i w ciągu pobytu w pl zdąży zrównoważyć wykorzystanie to po co mu takie kombinowanie ?? Bardziej wydaje mi się to pomocne przy pilnowaniu wymogu czasowego gdyby ktoś rzadziej odwiedzał Polskę ale wtedy to raczej dużej potrzeby korzystania z polskiej karty nie maja...
 #960690  autor: reboot
 12 lis 2017, 15:53
Przecież na rynku jest kilku operatorów, u każdego 4 miesiące i do "pierwszego" wrócimy dopiero po ponad roku, więc jak ktoś chce kombinować to nie będzie problemu.
Zresztą można numery rejestrować na osoby z rodziny itp.

WKS
 #960806  autor: ReVoLTEa
 13 lis 2017, 15:08
Własnie jestem w Czechach w okolicach Opavy, zadziwiająca poprawa jakości połączeń głosowych, jestem zalogowany do O2, intetnet idzie jak burza praktycznie cały czas L800 (jadę do Ostravy). Co ciekawe telefon po stronie polskiej już w Rudyszwałdzie wybrał sobie silne czeskie LTE800 sieci O2. Jadę przez tereny odludne, agregacji brak ale i tak na tych 10MHz 800 internet idzie jak burza (karta Orange).
Sprawdzam na S7 (XEO).
Ostatnio dostał jakiegoś patcha z końcówką DQJ3 chyba 8 listopada. Niestety po tej aktualizacji wpisanie *#2683662# powoduje komunikat "Not supported". Także samsung uwalił wejście w service menu na S7:-(
 #962982  autor: aquick
 26 lis 2017, 21:32
Nie zdążyłem wczoraj dojechać do Berlina a już dostałem "ostrzegacza", czeski nr śmiga bez limitu jak w PL, oba nr nie logują się tylko do E-Plus.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zrobiłem parę speedtestów - prędkości 2-3Mbps, jakość rozmów ok, wybierając nr bez +48 i tak łączy mnie z nr w kraju (RBM).

Obrazek
 #992911  autor: reboot
 11 maja 2018, 10:17
Tyle piszecie o tym, że nie wszystkie sieci zagraniczne wpuszczają, chociaż operator macierzysty zarzeka się, że dana sieć jest partnerem roamingowym.
Zastanawia mnie co jest przyczyną. Lepsza umowa z siecią X względem Y jeśli chodzi o rozliczenia?

Czy ktoś z Was wyjaśni mi znaczenie komunikatu "Karta SIM nie zezwala na połączenie z tą siecią"?
Znajomi logują się do X (z pięknym H lub LTE), a ja przy próbie logowania do X stojąc obok nich otrzymuję ww. komunikat.

WKS
 #992927  autor: muchakk
 11 maja 2018, 12:11
Wiadomo, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi... o kase. Operator wpuszcza karty do sieci z którymi ma najlepsze (najtańsze) umowy o roaming.

Komunikat o którym piszesz mówi jasno, że Twój operator nie zezwolił na połączenie z tą siecią.
 #992990  autor: reboot
 11 maja 2018, 18:47
Domyślam się, że chodzi o kasę, ale po co w takim razie reklamować, że każdy polski operator ma umowy z każdym czeskim, słowackim, niemieckim itp. skoro potem są takie jaja?

WKS
 #993001  autor: DanielR
 11 maja 2018, 20:14
Dlatego zawsze dobrym i pożądanym jest poszperać trochę po cennikach konkretnej sieci i wczytać się w ostatnio zaktualizowane tabele roamingowe, tzn. te z listą krajów + obsługiwanych sieci roamingowych z podziałem na prepaid postpaid i poszczególne technologie. Zdaje się, że kiedyś wszystkie główne polskie sieci oferowały coś takiego na swoich stronach internetowych.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #993011  autor: reboot
 11 maja 2018, 21:19
DanielR - ale ja znam tabele roamingowe T-Mobile - oferują dostęp praktycznie do każdej sieci w UE, a w rzeczywistości na siłę "wbija" do sieci związanych z Deutsche Telekom.
Jakakolwiek próba logowania do innych w 99% przypadków kończy się fiaskiem, a ten 1% to wyjątkowy sukces okupiony wieloma minutami kręcenia się kółeczka na ekranie. A po chwili i tak traci sieć i jedyna, która wskakuje pięknie i szybko to sieć typu T-Mobile CZ lub Telekom.de.

WKS
 #993034  autor: DanielR
 11 maja 2018, 23:01
A np. na ichniej infolinii mają na to jakieś sensowne (oprócz wyklepanych formułek) wytłumaczenie?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
  • Strona 17 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18