DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 18 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
 #992990  autor: reboot
 11 maja 2018, 18:47
Domyślam się, że chodzi o kasę, ale po co w takim razie reklamować, że każdy polski operator ma umowy z każdym czeskim, słowackim, niemieckim itp. skoro potem są takie jaja?

WKS
 #993001  autor: DanielR
 11 maja 2018, 20:14
Dlatego zawsze dobrym i pożądanym jest poszperać trochę po cennikach konkretnej sieci i wczytać się w ostatnio zaktualizowane tabele roamingowe, tzn. te z listą krajów + obsługiwanych sieci roamingowych z podziałem na prepaid postpaid i poszczególne technologie. Zdaje się, że kiedyś wszystkie główne polskie sieci oferowały coś takiego na swoich stronach internetowych.

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #993011  autor: reboot
 11 maja 2018, 21:19
DanielR - ale ja znam tabele roamingowe T-Mobile - oferują dostęp praktycznie do każdej sieci w UE, a w rzeczywistości na siłę "wbija" do sieci związanych z Deutsche Telekom.
Jakakolwiek próba logowania do innych w 99% przypadków kończy się fiaskiem, a ten 1% to wyjątkowy sukces okupiony wieloma minutami kręcenia się kółeczka na ekranie. A po chwili i tak traci sieć i jedyna, która wskakuje pięknie i szybko to sieć typu T-Mobile CZ lub Telekom.de.

WKS
 #993034  autor: DanielR
 11 maja 2018, 23:01
A np. na ichniej infolinii mają na to jakieś sensowne (oprócz wyklepanych formułek) wytłumaczenie?

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #993037  autor: reboot
 11 maja 2018, 23:18
Na koncie nie ma żadnej blokady i mógłbym się logować do dowolnego operatora.
Nie odpowiadają za inne sieci, jedynie mogą reagować jak się im zgłosi problem będąc w roamingu. Nie wiedzą jakie są priorytety dla kart, więc być może dana sieć ma ustawiony tak niski priorytet dla kart roamingowych, że nie wpuszcza i różne takie wytłumaczenia.

WKS
 #993677  autor: adziu82
 16 maja 2018, 03:17
Dziś, jako pasażer siedziałem 2,5 godziny z testami polskich kart SIM.
Może tylko Orange, - abo i pre paid - ale była to męczarnia.
Jest po prostu tragedia z tym wpuszczaniem naszych SIM, do zagranicznych, przynajmniej w Niemczech.
Cała drogę co chwilę wywalało.
Mam kilka apek monitorujących sieć, niby ,,kreski" pokazują full zasięg, ale widzę, że jedna apka pokazuję, że jednak nie mam sieci.
Próba wykonania połączenia, i utrata zasięgu.
Zalogowałem się ponownie do Telekomu, i dalej to samo.
Uwierzcie, że nawet 10 razy tak robię, zanim na stałe znajdę T-MOBILE, obojętnie czy abonament czy na doładowanie - to na ręcznym.

Na automacie wskakuje zasięg, że już mam.
Ale oczywiście, nie wierzę - połączenie - i wywala.
Restart telefonu, logowanie i dalej to samo. Kilka minut szukania i jakoś jest.

Vodafone jeszcze gorzej, bo pokazuje mi, że nie mam uprawnień aby wejść.
Trochę lepiej O2. Ale też kilka razy trzeba próbować.
Jestem przekonany, że przed ,, zniesieniem" roamingu było lepiej. Nie było takich problemów, na automacie kilkanaście sekund i był zasięg,nic nie wywalało, na ręcznym złapałem sygnał i trzymał aż do braku zasięgu, jak dany operator nie miał zasięgu.


Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

RawStyle
  • Strona 18 z 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18