DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 6 z 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
 #996128  autor: adacomp
 29 maja 2018, 22:00
Są jakieś kody USSD lub SMS aby wyłączyć zgody, czy tylko za pomocą Mój Orange na www, apki mobilnej lub BOK ?
 #996252  autor: MPUltra
 30 maja 2018, 14:12
Jestem w nju z rachunkiem od 15 m-cy, na koncie wszystkie zgody marketingowe off dnia 1, od 10.08.2017 19 połączeń telemarketerów, z czego 13 to jeden numer, 3 nr-y dodałem do bloklisty. Dane z aplikacji "odebrać telefon".

Nie mam problemu z byciem nękanym przez telemarketing (tl;dr)
 #999151  autor: adacomp
 15 cze 2018, 17:47
Normalnie jak w "Misiu" Stanisława Barei.
Lepiej nie idź do teatru(salonu P4) bo stracisz włosy ;)
 #1002692  autor: Pabloeq
 07 lip 2018, 21:06
Może ktoś kto ma Orange albo nju sprawdzi i potwierdzi czy po RODO zgody marketingowe w Orange/nju znów cudownie zmieniły status lub wymagają ponownego określenia?
Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
 #1002700  autor: Remington
 07 lip 2018, 23:22
Pabloeq pisze:Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgoda na wszelki spam musi być wyrażona świadomie. Czyli po "resecie" zgód, blokować nic nie powinno być trzeba.
 #1002731  autor: Pabloeq
 08 lip 2018, 12:11
Remington pisze:
Pabloeq pisze:Zauważyłem na dwóch numerach że trzeba ponownie je wyrażać/blokować.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną, zgoda na wszelki spam musi być wyrażona świadomie. Czyli po "resecie" zgód, blokować nic nie powinno być trzeba.
Może Orange się nie zastosowało tak jak trzeba, w każdym razie wszystkie zgody były wyzerowane i do każdej chcieli na nowo określenia się. To samo na numerze w nju. Wcześniej wszystkie zgody były cofnięte oprócz tych na kontakt w sprawie reklamacji.
 #1002804  autor: t r o i p
 09 lip 2018, 07:48
Mam dodatkowy numer w nju, tzw czysty numer, czyli wzięty u nich, a nie przenoszony z innej sieci i ja na ten numer nigdy żadnego spamu nie miałem.
Dużo ludzi przenosi już zainfekowany numer z innych sieci i dlatego może dostawać różne dziwne telefony, czy smsy, nawet mimo rodo. Co jest swoją drogą ciekawe.
Mam taki właśnie jeden zainfekowany numer przeniesiony z play i nie dalej jak tydzień temu dzwoniła babeczka, żeby mi zaproponować bezpłatne badanie, które ma się odbyć w.... Kawiarni, jakimś super magnetycznym ustrojstwem.
Czytałem o tym, że oni to coś za jakąś większą kasę opylają ludziom po tym badaniu. Jak się zapytałem skąd ma mój numer, to coś mętnie tłumaczyła, że niby jakieś zgody wyraziłem i z jakiejś loterii mój numer dostała. Jak zapytałem skąd ma dokładnie moją zgodę to się rozłączyła.
Tak więc mimo rodo, dalej różnego rodzaju dupotruje mogą do człowieka wydzwaniać.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2018, 09:56 przez t r o i p, łącznie zmieniany 1 raz.

Dictum sapienti sat est.
 #1002806  autor: Remington
 09 lip 2018, 08:57
Najgorzej jest z tymi, co przechodzą z Play (i ich MVNO) gdzie mieli aktywną usługę STOP SPAM. Myślą, że to nowy operator ich spamuje smsami z numerów 7..., a oni dostają to co dotąd do nich szło, tylko było blokowane.

Nawiasem mówiąc, słabo, że tylko Play wprowadził taką usługę.
 #1002953  autor: SACZI
 09 lip 2018, 20:57
W ubiegłym roku kupiłem synowi starter w orange.
Z automatu poblokowałem zgody na spam.
Nie szło się odgonić od telefonów i sms'ów.
Jak nie promocja biżuterii od kruka, to promocja zdrowego trybu życia (gdzieś na pomorzu) lub super hiper garczki w niskiej cenie.
Wywaliłem kartę do kosza i kupiłem w Plushu nowy nr.
Procedura ta sama - blokada spamu.

W Plusie jakoś się da nie spamować klientów ...
 #1003003  autor: sumix
 10 lip 2018, 08:23
Remington - zrob doswiadczenie. Kup karte z nowej puli doladuj. Zmien taryfe. Przemigruj do nju. Wroc do Orange. Notuj ilosc spamu :)

Bycmoze w przypadku abonamentu jest inaczej (mniej).
 #1003009  autor: Remington
 10 lip 2018, 08:49
Niemal nie mam spamu na numerach prepaidowych wielokrotnie przenoszonych między Orange i nju. Zdarza się jakiś telefon raz na 2-3 miesiące, SMS-ów żadnych.

Jeśli ktoś ma inaczej i wie, kto go spamuje, wystarczy zwrócić się do UODO.
 #1018020  autor: Marcin1108
 19 wrz 2018, 20:27
Znajomy pracował jako telemarketer w jednej z firm która wykonuje telefony w stylu:

"halo dzien dobry, witam bardzo pana serdecznie, nastalski piotr moje nazwisko, klaniam sie, clean master. Informuje ze rozmowa jest rejestrowana a kontaktuje sie poniewaz panski numer zostal wybrany sposrod mieszkancow lublina i okolic, i prosze sobie wyobrazic ze mam kamerke samochodowa dla pana, taki upomineczek od naszej firmy, zupelnie za darmo, takze gratuluje serdecznie i oczywiscie zapraszam pana po odbiór, 26 wrzesnia, to jest prosze pana czwartek, na godzine 18 do hotelu czarny kot przy ulicy okopowej, kojarzy pan to miejsce, prawda? "

Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.

90% numerów na które dzwonią pochodzi z Orange, w firmie otwarcie mówi się, że ktoś z Orange sprzedaje te numery. Oczywiście nie mówię, że robi to za zgodą firmy, no ale jeśli Orange by to przeszkadzało to już dawno znaleźliby "życzliwego" podającego nasze adresy obcej firmie. Dane które pojawiają się u telemarketerów to tylko (aż?) miejscowość.
 #1018051  autor: Remington
 19 wrz 2018, 21:24
Marcin1108 pisze:Jak chcemy się wypisać to podają nam numer: 703-303-303 pod którym nikt nie odbiera.
Ale licznik bije i to niemało. Fikcyjna firma Relax Lux?

Coś jest na rzeczy, dzwonią głównie na numery z Orange, choć nie tylko. Ale niemoc "teoretycznego" państwa (nieważne kto rządzi, niedasizm trwa i trwać będzie) daje doskonale znać o sobie - UODO nie podejmuje interwencji, bo skarżący nie jest w stanie wskazać palcem firmy odpowiedzialnej za spam.
 #1018086  autor: michaelred
 19 wrz 2018, 22:31
@up lacznie ponad 4 lata spedzilem w Orange abo. Konkursy radia bzdet, wygrales costam, telefony z zaproszeniami na pokazy. Pelno tego a na drugim nr jeszcze gorzej. Po przeniesieniu do a2mobile po ok 1 miesiacu wszystko sie skonczylo. Przedwczoraj dzwonili z jakimis bzdurami pierwszy raz odkad jestem w a2mobile (przenioslem sie jeszcze przed RODO). Prawde mowiac myslalem, ze to przez to ze podawalem swoje nr np. podczas zakupow z Chin i na roznych serwisach ale po przejsciu do a2 wszystko sie skonczylo. Dla mnie to nie przypadek:)
  • Strona 6 z 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 15