DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 11 z 15
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
 #1128086  autor: mp107
 11 lut 2022, 18:01
Mój przypadek…
Przez lata uważałem, że telefony od "fotowoltaiki" i inny taki spam to jedynie kwestia zgód marketingowych rozdawanych "na lewo i prawo", bo i przez lata nikt taki do mnie nie dzwonił (było kilka podejrzanych "głuchych telefonów" w roku, ale ich nigdy nie odbierałem). Jednak byłem w błędzie. Sam wycofuję zgody marketingowe gdziekolwiek się da i okazało się, że wystarczyło JEDEN RAZ (13 grudnia 2021 roku) odebrać połączenie od takiego natręta, by za tym nadeszła fala kolejnych tego typu połączeń. I te fale odczuwam do dziś, co jakieś kilkanaście dni.

Numeru nigdy nie przenosiłem pomiędzy sieciami właśnie z niechęci do podawania większej ilości danych osobowych. Numer mógł wyciec z Morele, ale nie miałem do owego feralnego 13 grudnia 2021 roku problemu z fotowoltaiką. Ale od tego dnia już mam.
 #1128087  autor: mariusz9a
 11 lut 2022, 19:21
W Androidzie zaznaczyć w aplikacji Telefon filtrowanie całego spanu i problem z głowy. Sam to zaznaczyłem i jak ręką odjął - nic nie dzwoni :-) Tzn dzwoni, ale ja o tym nie wiem, jest tylko informacja w rejestrze połączeń że zablokowano :-)
 #1128089  autor: Remington
 11 lut 2022, 19:42
Nie będę się wdawać w szczegóły, poczytaj wcześniejsze posty szczególnie moje w tym wątku.

Spam jako taki jest karalny, jednak jak opisałem wyżej, spamerzy kryją się za siatkami firm i firemek, całkiem legalnych, które potrafią się wyłgać, że działają w dobrej wierze i nr telefonu uzyskały legalnie. Bardzo trudno dowieść im, że działają w złej wierze, a bez tego nikt ich za nic nie skaże.

Komentarz spod ww. artykułu na Niebezpieczniku:
Damian 2022.02.11 17:25 | # | Reply
Również przeprowadzałem małe śledztwo, dowiedziałem się że eurocallcenter kupuje paczki danych z ukrainy, adres jest podany na jakiś domek, w mieście które trudno wyszukać nawet ukraińskim google mapom, tam jest niby strona internetowa tej firmy ale nie ma w ogóle z nimi kontaktu

Dokładnie tak samo działa spam mailowy jak i telefoniczny. W papierach jest tak: legalna firma kupuje bazę od innej, a to przecież nie jej wina, że tamta firma jest krzakiem. Wystarczy, że oświadczy, iż dane pozyskała legalnie i ma wymagane zgody, więc kupujący kupił w dobrej wierze. Wymieniałem największe polskie firmy, które korzystają z usług takich spamerów, płacą im przez pośredników i mają w nosie, że uczestniczą w tym procederze ze szkodą dla własnego wizerunku.

Tyle o spamie reklamowym.

Za to spam nastawiony na oszustwa, to inna para kaloszy. Jeśli robi to amator, to można go złapać i często do tego dochodzi. Jeśli jednak stoją za tym profesjonaliści czyli przestępczość zorganizowana, to jest jak z hakerami mylącymi tropy, łączącymi się przez wiele krajówi posiadających sieci kont-słupów, a to do wytropienia jest niemal niemożliwe. To są międzynarodowe szajki, bo problem jest nie tylko w Polsce, ale wszędzie na świecie.
 #1128191  autor: DEVI_UI
 14 lut 2022, 09:23
Bardzo ciekawy artykuł napisał o tym niebezpiecznik. Polecam spojrzeć.

Odnośnie sprawy Orange, to oni sami na tym tracą, dziwnym trafem większość tych baz danych to numery abonentów Orange. Wiadomo jest tak u wszystkich operatorów, ale u nich jest to najbardziej widoczne. W Orange na kartę na nowo zarejestrowanym numerze prosto z półki w salonie jest tak samo, wystarczy poczekać tydzień i zaczyna się dosłownie bombardowanie spamem. Na szczęście aplikacja telefonu Google która jest na większości nowych telefonów dobrze radzi sobie z filtrowaniem tego syfu, jednak wiadomo, nie do końca.

https://www.speedtest.net/android/8093068941.png
https://ibb.co/C26MPQX - 4CA L2600+2100+1800+800 Play MIMO 4x4 - LUB1012
:-)
 #1128198  autor: Remington
 14 lut 2022, 11:07
DEVI_UI pisze:
14 lut 2022, 09:23
W Orange na kartę na nowo zarejestrowanym numerze prosto z półki w salonie

Co nie znaczy, że numer jest dziewiczy. Mógł do kogoś wcześniej należeć, być wykorzystywany jako Ekstra Numer itd. Najbezpieczniejsi pod względem ograniczonej liczby numerów z odzysku są operatorzy wirtualni posiadający własne pule numerów.
 #1128204  autor: DEVI_UI
 14 lut 2022, 12:33
Remington pisze:
14 lut 2022, 11:07
Co nie znaczy, że numer jest dziewiczy. Mógł do kogoś wcześniej należeć, być wykorzystywany jako Ekstra Numer itd.
Tyle, że w przypadku Orange spam na nowych numerach był zawsze, więc jak mówisz, pewnie z odzysku. Jest to strasznie nieodpowiedzialne i niebezpieczne równie dobrze poprzedni właściciel mógłby mieć zadłużenia u operatora czy w innych instytucjach chociażby finansowych i co dalej ? Będą dobijali się i obciążali zupełnie niewinnego człowieka. No ale wiadomo operatora to nie obchodzi, nieużywanego numeru nie wywalą.

https://www.speedtest.net/android/8093068941.png
https://ibb.co/C26MPQX - 4CA L2600+2100+1800+800 Play MIMO 4x4 - LUB1012
:-)
 #1128212  autor: Remington
 14 lut 2022, 13:39
Tak, miałem właśnie takie numery z windykacją dzwoniącą co dzień. Gorzej jednak gdy wyłudzacze podają... nasz nr, którego nigdy nie mieli. Mój nr jaki mam od 20 lat podał jakiś dziad w firmie pożyczkowej kiedyś i ta firma do mnie wydzwaniała i chciała z nim rozmawiać...
 #1128217  autor: DEVI_UI
 14 lut 2022, 16:14
To śmiesznie akurat, że ludzie gdy zmieniają numer nie umieją udać się do banku czy zadzwonić do takiej firmy pożyczkowej, a potem złość i rzucanie wulgaryzmami na infoliniach, ale to już standard takie społeczeństwo. :)

https://www.speedtest.net/android/8093068941.png
https://ibb.co/C26MPQX - 4CA L2600+2100+1800+800 Play MIMO 4x4 - LUB1012
:-)
 #1128532  autor: Pawel28
 20 lut 2022, 10:55
Miałem jesienią 2021 roku codziennie telefony z jakiejś firmy windykacyjnej na numerze w plusie blokowałem to następnego dnia dzwonili z innego numeru i tak chyba z dwadzieścia numerów mam zablokowanych w końcu nie wytrzymałem i zmieniłem numer u innego operatora mam spokój nikt nie dzwoni dodam że osoba z rodziny miała to samo pewnie to miało związek z tym wypływem danych osobowych w plusie w tamtym roku bo wcześniej nigdy nie dzwonili.
 #1128536  autor: Remington
 20 lut 2022, 11:55
Akurat jeśli to faktycznie firma windykacyjna to warto porozmawiać, a nie odrzucać. Można się dowiedzieć kto i kiedy podał nasz numer, oświdczyć, iż nie zna się tej osoby i zażądać zaprzestania przetwarzania naszego numeru.
 #1129091  autor: uars
 09 mar 2022, 09:36
Tak się ostatnio zastanawiałem, czy operatorom telefonicznym (stacjonarnym, komórkowym i VOIP) opłaca się dzierżawić swoje numery spamerom takim jak np. Euro Call Center...
Niedługo po tym jak zaczynają z niego spamować, numer trafia do baz danych takich jak np. Hiya, ludzie go blokują i jest z automatu bezpowrotnie stracony. Nikt normalny nie będzie go chciał wziąć. A przecież takich zablokowanych numerów są już setki jak nie tysiące, a pula wszystkich numerów jest ograniczona.
 #1129109  autor: R.Mandano
 09 mar 2022, 15:23
Blokowanie numeru z poziomu telefonu nic nie daje, bo spamerzy PRAWIE NIGDY nie dzwonią 2x z tego samego numeru. Ja mam zablokowane chyba z 70 numerów od sprzedawcy fotopaneli. Chyba tylko raz zdarzyło się, że zadzwonili z tego samego numeru.
:lol:

Ale zauważyłem, że numery z których dzwonią "sprzedawcy garnków" generuje chyba jakiś automat, a dopiero po odebraniu połączenia automat przekierowuje do "sprzedawcy garnków".
:wink:

Tym procederem powinien zająć się UKE oraz UOKIK, ale podejrzewam, że na takie tricki pozwalają unijne przepisy, na które zgodził się rząd i teraz kontrolerzy rynku mają związane ręce.
:lol: :lol: :lol:
 #1129187  autor: vh
 12 mar 2022, 11:57
R.Mandano pisze:
09 mar 2022, 15:23
Ale zauważyłem, że numery z których dzwonią "sprzedawcy garnków" generuje chyba jakiś automat, a dopiero po odebraniu połączenia automat przekierowuje do "sprzedawcy garnków".
Na stacjonarnym dosyć często jak odbieram, to są takie dwie, trzy sekundy ciszy i dopiero zgłasza się telemarketer. Jak coś takiego mnie spotyka, to wcześniej szybko odkładam słuchawkę.

Rozwala mnie też, jak czasem podnoszę słuchawkę, a tu automat "Proszę czekać na połączenie" albo sygnał oczekiwania. To niekoniecznie spamer, czasem jakaś sekretarka łączy z kimś. No ale też odkładam słuchawkę, bo to jakaś paranoja, żebym ja czekał, bo ktoś chce porozmawiać.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1129219  autor: Vieslav
 14 mar 2022, 10:35
Jakie macie doświadczenia? Lepiej rozmawiać z takimi botami i robić sobie jaja czy nie odbierać połączeń?
Ostatnio wydzwania do mnie na zmianę Pani i Pan i chce umówić mnie na kontakt z "ekspertem", na co ja się zgadzam, ale ekspert jakoś nie dzwoni, tylko w kółko te boty. Także nie wiem po co oni dzwonią, skoro sprawa nie idzie "dalej". W sobotę znajomy nie odbierał takich połączeń (od razu wyświetla się "spam") i telefon dzwonił co 20-40 minut od godziny 7:00 aż do godziny 21:00. Tak samo w niedzielę. Zarówno jego prywatny jak i służbowy. Wyglądało to tak, jakby ktoś wiedział, że to ta sama osoba. Najpierw dzwonił jeden, a za kilkanaście minut było połączenie na drugi numer. Za każdym razem inny numer przychodzący.
Ostatnio miałem przypadek, że zadzwoniła ŻYWA osoba (na mój prywatny numer, pod którym raczej nie wdaje się w dyskusje z botami). Myślałem, że to bot, ale Pani miała jakiś dziwny akcent. Jak zwykle mówiłem bez sensu dopóki ta Pani nie zaczęła mi przeklinać do słuchawki, ale na końcu rozmowa i tak się miło zakończyła. :-)
 #1129220  autor: 7xx654465
 14 mar 2022, 10:52
Dzwoni z jakąś ofertą i przeklina? Siedzę w pokoju z gościem który często lubi sobie pogadać z tymi spamerami, zawsze są mili i uprzejmi, mimo jego pie.dololo...
Ja nie odbieram takich tel.
 #1129226  autor: iphoneski
 14 mar 2022, 13:32
Jak ja nie znoszę takich typków, co urozmaicają sobie nudne życie gnębiąc tych marketerów. To nie jest łatwa robota - cały dzień dzwonisz, za każdym razem gadasz ten sam napisany tekst i to wszystko za śmieszne pieniądze - w większości tych firm płacone jest od godziny rozmów zamiast godziny pracy, więc jak zrobisz sobie przerwę na łyka wody albo skok do łazienki to robisz to za darmo. A jeszcze trafi się pajac, który musi się rozerwać i zrobić sobie jaja. Ciekawe czy taki żartowniś wytrzymałby dzień w takiej brojlerni. Nie chcesz kupić, to podziękuj i się rozłącz. Ja zwykle odbieram na głośniku i pozwalam się wygadać, żeby sobie gość nastukał minuty rozmowy z normalnym człowiekiem zamiast jakiegoś frustrata i potem zwyczajnie się żegnam. Mnie to nic nie kosztuje, bo i tak robię swoje i słucham go jednym uchem albo wcale, a on przynajmniej ma kilka minut normalnego traktowania.
 #1129227  autor: Vieslav
 14 mar 2022, 14:08
Znaczy kto się męczy? Bot się męczy? A może system się męczy wybierając mój numer kilka razy dziennie? Kto niby gada ten sam tekst? Klikając odtwórz nagranie? Jak dzwoni żywa osoba, a takie zwykle dzwonią z banków albo z ubezpieczeń, to po prostu się rozłączam. Odpowiedz na proste pytanie: dlaczego mam "szanować" boty pokroju wiadomej Pani Klary skoro one, a raczej pracownicy CC, nie szanują mnie? Wielokrotnie prosiłem o zaprzestanie dzwonienia z fotowoltaika bo mieszkam w bloku i gdy jeszcze nie wiedziałem, że to dzwonią boty i co? I nic to nie dało. Ja sobie nie mogę pozwolić na wyciszenie telefonu na noc a tysięczna propozycja fotowoltaiki w niedzielę o 7:00 rano nie należy do przyjemnych.
 #1129229  autor: iphoneski
 14 mar 2022, 14:25
@Vieslav
Serio myślisz, że mój post dotyczył bota? Oczywiście chodziło mi o żywych dzwoniących i myślałem, że użytkownicy forum są na tyle inteligentni, że nie muszę tego tłumaczyć. Istotnie coraz częściej dzwonią automaty, ale dzwonią też zwykli ludzie i tym akurat staram się pracę ułatwić, albo przynajmniej nie utrudniać i o tym napisałem.
  • Strona 11 z 15
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15