DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 1 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 #920284  autor: sumix
 11 kwie 2017, 18:04
Zauważyłem dziwna prawidłowość. Wszystkie (3) numery które mam w Orange były po jakimś czasie atakowane przez oferty garnków. Nawet te nowe, ze świeżym prefiksem. Nie wysylalem z nich smsow premium.
Mam tez kilku znajomych którzy migrowali do nju i do nich także zaczęli wydzwaniać z odkurzaczami.

Dzisiaj bezczelnie zadzwonili do mnie wiedzac w jakiej miejscowosci mieszkam !!!!! wtf ?

Pomozecie zrozumiec ten fenomen ?
Ostatnio zmieniony 21 lut 2019, 11:08 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz.
 #920296  autor: _aston_
 11 kwie 2017, 19:18
Miałem identyczną sytuacje, nawet 2 razy i 2 razy zgłaszałem reklamację, odpowiedzieli tylko, że mieli błąd w systemie, ale jak widać to zwykłe kłamstwa.
 #920323  autor: Niezgodna7
 11 kwie 2017, 22:28
To nie fenomen, nawet nie musi być Orange, a ktoś, kto sobie dorabia naszym kosztem i rysuje opinie Orange ...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #920329  autor: sumix
 11 kwie 2017, 23:02
Sensitive personal information SPI jest specjalnie traktowane przez każda jednostkę information security. Wyciek danych rejestracyjnych łączących moje imię, numer telefonu i miejsce zamieszkania to poważna wtopa. Następnym razem będą znać mój pesel, numer konta i zaczną mieszać w moich umowach ?
 #920448  autor: Vieslav
 12 kwie 2017, 18:23
iPlus pisze:każdy kto takich zgód udziela nie powinien się dziwić, że dzwonią
Ja się wcale nie dziwie. Od razu się rozłączam.
 #920452  autor: userro2
 12 kwie 2017, 19:50
Też mi wydzwaniają na numer w Orange. Już dawno przestałem się tym denerwować - zależnie od humoru albo od razu się rozłączam, albo odkładam telefon na półkę i pozwalam dzwoniącemu ćwiczyć dykcję.
 #920453  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 12 kwie 2017, 20:06
Polecam wejść na swój profil w EBOK Orange oraz Nju. Okazało się, ze pomimo nie wyrażenia zgody na marketing w moim profilu pojawiło się kilka nowych pozycji wobec których należało ponownie zaznaczyć brak zgody. Trochę to dziecinne ze strony pomarańczowych...
 #920462  autor: sumix
 12 kwie 2017, 20:48
NIgdy nie mialem zadnej zgody. Sprawdzilem i nic sie nie zmienilo. Poprostu sprzedali moje dane wraz z miejscem zamieszkania :(
 #920626  autor: Dorotea
 13 kwie 2017, 14:25
Na kilku numerach, zarówno stacjonarnych jak i komórkowych zauważyłam taką prawidłowość - po zadzwonieniu na infolinię Orange potem pojawiają się po pewnym czasie oferty marketingowe via SMS lub tel. (mimo braku zgody na nie od wielu lat) od jakiś podejrzanych firm lub samego Orange z ofertą.
 #921447  autor: orson_dzi
 18 kwie 2017, 10:45
Orange ma dwie zgody - na kontakty marketingowe oraz na kontakty telefonicznie w celu przedstawienia oferty Orange. Rabat na abonament daje tylko druga zgoda, a często dużo osób ma odznaczone obie.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #921479  autor: Mel
 18 kwie 2017, 13:50
ObserwatorZRamieniaONZ pisze:Polecam wejść na swój profil w EBOK Orange oraz Nju. Okazało się, ze pomimo nie wyrażenia zgody na marketing w moim profilu pojawiło się kilka nowych pozycji wobec których należało ponownie zaznaczyć brak zgody. Trochę to dziecinne ze strony pomarańczowych...
sumix pisze:NIgdy nie mialem zadnej zgody. Sprawdzilem i nic sie nie zmienilo. Poprostu sprzedali moje dane wraz z miejscem zamieszkania :(
U mnie na koncie nju się zmieniło.
Okazało się, że mam coś takiego Zgoda na wykorzystanie danych o mojej lokalizacji w celu świadczenia usług o wartości wzbogaconej. Nie miałam zaznaczone nic. To by się zgadzało, w marcu odebrałam telefon i pani zapytała czy mieszkam tam i tam lub w pobliżu. Potem już nie odbierałam podejrzanych telefonów tylko wrzucałam na czarną listę. Z tego co się orientuję usługa wzbogacona dotyczy przetwarzania danych o lokalizacji.
 #921568  autor: piotras
 19 kwie 2017, 08:43
Przez 17 lat żaden telemarketer do mnie nie dzwonił, odkąd przeniosłem nr do nju telefony się zaczęły (m.in. z numerów podanych przez Was oraz innych). Od początku odznaczone miałem wszystkie możliwe zgody. Skandal.
 #921577  autor: Andrzej24
 19 kwie 2017, 10:14
piotras pisze:Przez 17 lat żaden telemarketer do mnie nie dzwonił, odkąd przeniosłem nr do nju telefony się zaczęły (m.in. z numerów podanych przez Was oraz innych). Od początku odznaczone miałem wszystkie możliwe zgody. Skandal.
Miałem to samo. Dlatego kupiłem nowy numer w innej sieci i każdemu kogo kusi Orange odradzam przenosić numery do Orange. Niech lepiej kupi tam drugi numer i testuje. Największe cyrki działy się przy rejestracji numerów. Pomimo tego, że wyraźnie wskazywało się na brak zgód to potem w systemie zgody były. Tak miała moja znajoma. Całe szczęście, że jeszcze tego samego dnia wszystko jej wyłączyłem
 #921578  autor: piotras
 19 kwie 2017, 10:19
Ja nie będę zmieniał posiadanego od wielu lat numeru, na razie zainstalowałem apkę "odebrać telefon?" i blokuje z automatu wszystkich telemarketerów. Dwa numery prawdopodobnie będę przenosił do plusha, muszę tylko jeszcze zweryfikować zasięg w miejscach w których najczęściej przebywam. Wiem, że skoro sprzedali dane to "po ptokach" ale przynajmniej nie będą na mnie zarabiać.
 #922005  autor: matisi
 21 kwie 2017, 16:53
U mnie też niestety na nowym numerze w Orange od kilku dni pojawiają się SMSy z ofertą chwilówek.
  • Strona 1 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15