DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 5 z 15
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
 #979530  autor: marcin19883
 23 lut 2018, 14:17
Remington pisze:Spokojnie, niedługo wejdzie RODO, w tym prawo do "bycia zapomnianym". Oczywiście danych księgowych i telekomunikacyjnych nie usuną, ale spamu ma się dać pozbyć.
Musisz zgłaszać do konkretnej firmy, że nie chcesz spamu, czy jest jakaś instytucja i główna baza danych?
 #980130  autor: klaudia123
 27 lut 2018, 00:59
standardem jest, przenosisz numer do NJU/Orange.. napi%$$%#ją garnki, kołdry, tablety... i to na numery pod dany PSESEL, a nie tylko dany numer tel - nie wiem czy im ktoś to zaczytuje z bazy czy co, ale chyba 6x było tak samo.. odpuszczają te reklamy po ok. 2tyg. (bo nic nie sprzedali) :-)
 #980384  autor: Robin560
 28 lut 2018, 09:47
fiding pisze: najłatwiej wypowiedzieć umowę z Orange zaraz po zakończeniu umowy a także z prośbą o usunięcie swoich danych z bazy.
najłatwiej przenieść numer do innego operatora i przy przeniesienu podpisuję się wycofanie zgód marketingowych

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #980390  autor: sumix
 28 lut 2018, 10:56
Oczywiscie... i wszyscy spamerzy w posiadaniu Twojego numeru (i danych) "magicznie" przestaja dzwonic/smsowac ;-)
 #985671  autor: kurczepieczone
 26 mar 2018, 13:58
do mnie i innych w rodzinie co maja nr po firmie caly czas dzwonia ludzie proszac o wlasciciela firmy pomimo tego ze ta zostala zlikwidowana...
przed likwidacja firma zmienila nazwe i spamerzy dzwonia pytajac sie o nazwe firme po zmianie!

wszystkie zgody odznaczone dla spokoju od poczatku umowy a na pytanie skad maja nr konsultant sie rozlacza.. kochane orange
 #985872  autor: marcin19883
 27 mar 2018, 13:58
ROBIN560
Jak przynosisz numer, to zgody marketingowe dotyczą tylko danej sieci w której będziesz. Nie znikną magicznie inne zgody od innych firm.
 #991044  autor: kpc211
 28 kwie 2018, 21:11
Jestem teraz w Playu i nie otrzymuję absolutnie żadnego spamu w formie telefonów czy SMS-ów. Nie liczę telefonów z banku, gdzie mam chyba po prostu wyrażoną zgodę na ich marketing, ale to zdarza się na tyle rzadko (raz na rok?), że w żaden sposób mi to nie przeszkadza. Za to na stacjonarny wydzwaniają z reklamami niemalże codziennie.

Rozważam przejście do Orange, ale sprawa opisywana w tym wątku mnie mocno zniechęca.

Czy ktoś z was ma kartę w Orange/Nju i nie otrzymuje tego spamu?

Czy "zresetowanie" zgód marketingowych, tak jak to było opisane w tym wątku, sprawia, że telemarketerzy przestają dzwonić?

Jak jest w innych sieciach (szczególnie interesuje mnie Plus/Plush, ewentualnie Virgin)?
 #991293  autor: Morvius
 30 kwie 2018, 23:51
Nie jestem pewien czy to tylko od zgód zależy. W Play zablokowałem również kontakt z numerami premium. Fakt, że na fundację smsa nie wyślę ale działa to w dwie strony. Do mnie dodzwonią się tylko Ci, którzy dzwonią z normalnego numeru komórkowego lub stacjonarnego. A wiadomo, że automatyczne systemy wywołujące to w większości numery specjalne.

Klasyczny obserwator wątku.
 #991297  autor: kpc211
 01 maja 2018, 00:30
Ja nie mam tej blokady aktywnej, a i tak nikt do mnie nie wydzwania.

Po prostu zastanawiam się, czy jest sens przechodzić na Orange (niby operator z najlepszą ofertą w pre-paidzie w tym momencie), gdy potrafią się dziać takie rzeczy, jak tu opisane. A z drugiej strony - czytam, że np. w Virgin Mobile ludzie wyrażają zgody marketingowe (bo wymaga tego oferta, za brak zgody jest dopłata 5 zł miesięcznie) i otrzymują co najwyżej SMS-y od samego Virgin z reklamą oferty samego operatora, bez żadnego spamu z zewnątrz.
 #992335  autor: poziom
 07 maja 2018, 21:47
kpc211 pisze: Czy ktoś z was ma kartę w Orange/Nju i nie otrzymuje tego spamu?
Świeże prefixy mam od 2009r (po wpmobi) - numery były w play również ze wszystkimi zgodami na nie i był spokój.
4 lata w nju z krótką przerwą na a2 i dzwonią: garnki, kołdry, zdrowysmak, badania, nagrody i ostatnio smsy od loanme 'dokończ wypełnianie wniosku i odbierz pożyczke'. Nawet jak zadzwonisz do loanme i poprosisz o usunięcie z bazy to i tak jest to bezskuteczne.

Wszystkie zgody od day1 oczywiście na nie. Mam dwa nr, jeden do wszystkiego a drugi prywatny.

Pracownicy Orange muszą sprzedawać całe bazy, bo niemożliwym jest, że w przeciągu 2minut dzwoni na obydwa nr zapraszacz na prezentacje. Jadą po nr Pesel i miejscowości jak leci :)

Miesiąc temu zmigrowałem z jednym numerem do play, póki co cisza. Czekam na pierwszy telefon/sms z zaproszeniem na prezentacje/pożyczke. Dam znać.
 #992416  autor: Archi334
 08 maja 2018, 10:48
poziom pisze:
kpc211 pisze: Czy ktoś z was ma kartę w Orange/Nju i nie otrzymuje tego spamu?
Świeże prefixy mam od 2009r (po wpmobi) - numery były w play również ze wszystkimi zgodami na nie i był spokój.
4 lata w nju z krótką przerwą na a2 i dzwonią: garnki, kołdry, zdrowysmak, badania, nagrody i ostatnio smsy od loanme 'dokończ wypełnianie wniosku i odbierz pożyczke'. Nawet jak zadzwonisz do loanme i poprosisz o usunięcie z bazy to i tak jest to bezskuteczne.

Wszystkie zgody od day1 oczywiście na nie. Mam dwa nr, jeden do wszystkiego a drugi prywatny.

Pracownicy Orange muszą sprzedawać całe bazy, bo niemożliwym jest, że w przeciągu 2minut dzwoni na obydwa nr zapraszacz na prezentacje. Jadą po nr Pesel i miejscowości jak leci :)

Miesiąc temu zmigrowałem z jednym numerem do play, póki co cisza. Czekam na pierwszy telefon/sms z zaproszeniem na prezentacje/pożyczke. Dam znać.
To ja mam dokładnie odwrotnie. Byłem w play i nie było tygodnia żeby ktoś z super oferta nie dzwonił(co prawda tel na firmę), po tym przynosilem do ofnk(teraz tel jest na osobę fizyczną) i spam dostaje raz na 3-4miesiace.
 #994512  autor: fiko7
 20 maja 2018, 14:02
Ostatnio kupiłem starter Orange by potestować zasięg. Numeru nikomu nie podawałem, codziennie smsy od wróżki i inne reklamy. To mnie najbardziej odstrasza do zmiany operatora na Orange.

Jest:
Nokia 6300, Samsung I9000, SE C902
Były:
Ericsson T10s, Nokia 3310, Nokia 6210, SE T610, Nokia 7650, Noka 6230, Nokia 6600, Nokia 6610, Nokia 6230i, Nokia 6100, Samsung SGH-Z300, Motorola V3i, Nokia E65, iP 3G, BB 8900, Samsung I8000, SE W580i
 #996128  autor: adacomp
 29 maja 2018, 22:00
Są jakieś kody USSD lub SMS aby wyłączyć zgody, czy tylko za pomocą Mój Orange na www, apki mobilnej lub BOK ?
 #996252  autor: MPUltra
 30 maja 2018, 14:12
Jestem w nju z rachunkiem od 15 m-cy, na koncie wszystkie zgody marketingowe off dnia 1, od 10.08.2017 19 połączeń telemarketerów, z czego 13 to jeden numer, 3 nr-y dodałem do bloklisty. Dane z aplikacji "odebrać telefon".

Nie mam problemu z byciem nękanym przez telemarketing (tl;dr)
 #999151  autor: adacomp
 15 cze 2018, 17:47
Normalnie jak w "Misiu" Stanisława Barei.
Lepiej nie idź do teatru(salonu P4) bo stracisz włosy ;)
  • Strona 5 z 15
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15