DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 2 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
 #922750  autor: mkkot
 26 kwie 2017, 01:18
Artykuł pikio wyssany z palca. To, że inwestorzy pozbywają się akcji orange nie dziwi, ale wynika to z capexu, nie z tego, że telekom źle stoi. Klientów nie traci, a przynajmniej nie część mobilna.

Co do o10groszy czy nadowod.pl, niestety, nie jest to wyciek orange. Mam to samo w Play. Numer bezproblemowy przez ostatnich 10 lat, a tu w niedługim czasie 2 wiadomości od tych spamerów. Myślę, że oni to zrobili losowo lub kupili bazę z hakerskiego ataku na jakiś serwis, którego razem używamy. Nie zostaje nic innego jak pisać do nich, żądać usunięcia z bazy i powiadomić prokuraturę oraz UKE, bo działania podejmowane przez te podmioty nie wyglądają na do końca legalne.

///edit

ostatnio wystawiałem ogłoszenia na gumtree i na ogloszenia.trojmiasto.pl, podając numer telefonu. A Wy?
 #922751  autor: Dorotea
 26 kwie 2017, 06:08
Ważnym aspektem problemu jest także fakt, że firma wciąż traci klientów. Jedynie w czwartym kwartale 2016 roku straciła aż 404 tys. klientów samej telefonii komórkowej, a w zakresie stacjonarnej wcale nie jest lepiej.
To akurat nie jest wyssane z palca. W zeszłym roku sama rozwiązałam swoją umowę abonamentową z Orangę oraz umowy na moich rodziców.

Blank pisze:Dodatkowym problemem, do którego jeszcze jakiś czas temu przyznawali się konsule, był system zgód marketingowych - który na pewno się nie zmienił - a mianowicie to, że gdy nie zmienicie zgód, są one widoczne jako brak zgody w MO, ale w rzeczywistości bez zmiany mają status ZGODA. Innymi mówiąc, brak jednoznacznego określenia przez klienta udzielenia bądź braku zgody, Orange traktował jako udzielenie zgody. I nadal to robi. Polecam kupić nowy starter i zobaczyć, że przychodzą na niego informacje o usługach Orange. Dopiero po kontakcie z infolinią (bo wycofanie przez MO nie zawsze pomaga) lub czatem, i ich jawnym wycofaniu, są one wyłączone.
Potwierdzam.
 #922847  autor: mkkot
 26 kwie 2017, 17:10
Jestem niemal pewny, że o10groszy i nadowod.pl to ta sama firma, co:

10tys
Masz mozliwosc otrzymania karty visa z limitem wplat nawet do 10 tys. Zadzwon 70 37 03 035 i zamow swoja karte juz dzis! (4,92zl/min) www.kartawire.pl

Poznać to można po tym samym chamskim sposobie naciągania na numer premium:

nadowod_pl
Pozyczka na swieta darmowa dla Ciebie bez BIK wejdz i zawnioskuj na www.umowapozyczki.pl lub zadzwon do swojego doradcy 70 340 30 10

o10groszy
Gratulacje, masz mozliwosc wygrania 5000 zl za grosze w licytacji. Wejdz na www.o10groszy.pl zarejestruj sie i licytuj Teraz za otrzymane zetony na start.
 #922895  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 26 kwie 2017, 21:45
Oczywiście, że tak.
Fragment regulaminu o10groszy
4.2. Operator - Kredytum.pl SA ul Koszalińska 31/1, 78-100 Kołobrzeg wpisana do rejestru Przedsiębiorców Krajowego rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Koszalin nr nip 6711801571 KRS 0000390072 Regon 320993683 Kapitał zakładowy 100 000 zł wpłacony w całości.
na dowod to ta sama firma.
 #922906  autor: mkkot
 26 kwie 2017, 23:37
Ta firma z Mrzeżyna "10tys" znajduje się zaledwie kilkanaście km od Kołobrzegu. Wysłałem do niej maila na adres [email protected]:

Zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych:

1. Nie wyrażam zgody na używanie mojego numeru telefonu xxx w celach marketingowych

2. Proszę o informację w jaki sposób uzyskaliście Państwo mój numer, jakie dane o mnie macie Państwo w swojej bazie oraz jakim podmiotom udostępniliście mój numer.

Co do firmy zlokalizowanej w Kołobrzegu, wysłałem maila do UOKiKU, z trzech powodów:
1. adres do reklamacji nie działa
2. skorzystanie z formularza kontaktowego jest automatycznym udzieleniem zgody na użycie danych osobowych w celach marketingowych i do przekazania podmiotom trzecim (zgodnie z ich niezgodnym z prawem regulaminem)
3. jedyny numer do kontaktu jest numerem premium

Należałoby raczej dowiedzieć się co to za gagatki znad morza i skąd mają nasze numery. Orange akurat w tej sprawie jest raczej czyste, bo skąd mieliby mój numer...
 #922912  autor: Marek_G
 27 kwie 2017, 03:11
Mam ten sam problem z tym cholerstwem. Te spamowe SMSy zaczęły przychodzić jakoś tak przed świętami. Dokładnie ten sam zestaw SMSów.
Oprócz SMSów był jeszcze telefon babki z T-Mobile próbującej wcisnąć Internet mobilny.
Sytuacja taka sama jest u mojego ojca. Podejrzewam albo Allegro (sprzedawcy chyba dostają numer telefonu z automatu po zakupie u nich) albo któryś z operatorów wysyłających darmowe startery. Ostatnio zamawiałem te od 250 MB roamingu w T-Mobile - nie pamiętam czy czasem nie trzeba było podać adresu.
Dodam jeszcze, że obydwa numery na które przychodzi SPAM są w Play.
Zobaczymy jak to się dalej rozwinie.
 #922915  autor: Duke
 27 kwie 2017, 06:56
Andrzej24 pisze:Nie wiem czy zauważyliście ale w Orange są wyświetlane 2 sposoby zgód. Szczegółowa i tylko jedna. Zależy jak się wejdzie
Pierwsza zgoda dotycz konta na portalu Orange.pl. Druga dotyczy konta abonenckiego.
 #922917  autor: piotras
 27 kwie 2017, 07:29
Dla telefonów z androidem polecam aplikację 'odebrać telefon'. Sprawdza przychodzące numery i odrzuca połączenia od telemarketerów na podstawie negatywnych opinii użytkowników. Podobnie można blokować smsy. Jest w pełni konfigurowalna i nie zauważyłem skrócenia czasu pracy na baterii (działa w tle).
 #923083  autor: mkkot
 27 kwie 2017, 23:36
Kilka lat używania takiej aplikacji, migracja na inny telefon i skrzynka smsowa od razu przepełniona i garnki dzwonią :D Nie, dzięki, wolę słać żądania usunięcia danych ;)
 #923358  autor: Vieslav
 30 kwie 2017, 14:11
Analizuję ten temat i zauważyłem pewną prawidłowość:
:arrow: telefony z garnkami zaczęły się od czasu rozsyłania CV z zamierzeniem zmiany pracy
SMSów z reklamami na prywatny numer w Orange nie dostaje, ale dostaje na służbowy w Plusie. Tutaj też nie jestem pewien, czy numeru nie wykorzystują osoby trzecie na zasadzie polecenia lub pisania czegokolwiek podczas rejestracji, gdzie wymagane jest podanie numeru telefonu (numer jest ogólnodostępny), ponieważ spam jest personalizowany, jednak nie na mnie.
 #923600  autor: Logan
 02 maja 2017, 13:01
Mam z nimi ten sam problem :|
Zaczęło się z 2-3 tygodnie temu, smsy od o10groszy itp. a dzisiaj już dwa od jakieś "sumka pl" i ta sama treść, strona należy do Kredytum, wysyłałem im email znaleziony na ich stronie z informacją (w sumie nie wiem czy dochodzą emaile bo miałem zwrotki że nie dostarczono), że mają usunąć mój numer i dane z ich bazy, ale nic to nie dało. Trzeba by się nimi zająć w końcu jakoś (UOKiK) bo ten spam jest natarczywy bardzo, a nie reagują na wiadomości.

Galaxy S6 | Orange
 #925108  autor: Rebeliant
 10 maja 2017, 12:09
Dziś od rana dobijał się nr 34 390 64 99. Odrzucałem, odbierałem i nie odzywałem się, aż w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem skrócić ten proceder. Niby wygrałem kamerkę internetową, mój numer został wylosowany... Wszedłem w kobiecie w słowo i na bezczela pytam jak to możliwe, że mój numer został wylosowany skoro jest zastrzeżony podobnie jak nie wyrażałem żadnych zgód na przetwarzanie danych. Panienka zaniemogła i rozłączyła się.
 #925110  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 10 maja 2017, 12:13
art. 172 ust. 1 prawa telekomunikacyjnego pisze:Zakazane jest używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, chyba że abonent lub użytkownik końcowy uprzednio wyraził na to zgodę.
 #925326  autor: Vieslav
 11 maja 2017, 17:03
Rebeliant pisze:Chętnie zgłosiłbym sprawę tylko do kogo, UOKiK?
Żeby nie okazało się przypadkiem, że XX lat temu wysłałeś SMS na konkurs, fundacje, krzyżówkę, do TV, radia czy innej wróżki tym samym akceptując regulamin i wyrażając zgodę na kontakt marketingowy oraz przekazywanie numeru dalej.
 #925416  autor: zwariowany.kurczak
 12 maja 2017, 02:10
ja dziękuję iż Andek ma w standardzie blokowanie numerów/sms z idiotycznych "wylosował komputer" - po X dniach ciągłego zrzucania przez telefon, dają spokój, chyba najgorzej mają osoby odbierające takie połączenia..
 #925420  autor: _aston_
 12 maja 2017, 07:17
Do mnie ostatnio dzwonił numer:
61-649-28-95

Dzwonili w jeden dzień na kilka numerów, w tym jeden który mam w nawigacji w samochodzie (stary telefon jako nawigacja) + jeden który mam w modemie (akurat przełożony do telefonu, aby przedłużyć ważność konta) - tych 2 numerów nigdzie nigdy nie podawałem, nigdy nie używałem ich do innych rzeczy jak internet, czyli nie ma szans, aby ktoś miał te dane.
Dzwonili też na 2 inne moje numery, które używam na co dzień - tu już bardziej prawdopodobne, aby mieli jakimś cudem moje dane, ale nigdzie nie podawałem obu numerów.

Dodam, że nie tylko dzwonili na kolejne numery (w sumie 4) w odstępie 1 godziny, to znali też moje dane adresowe - to już jest skandaliczne zachowanie ponieważ nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji aby w iny sposób niż bezpośrednio od Orange dane wypłynęły (numery rejestrowane był bezpośrednio w Orange)
 #925423  autor: sa
 12 maja 2017, 07:58
_aston_ pisze:Do mnie ostatnio dzwonił numer:
61-649-28-95

Dzwonili w jeden dzień na kilka numerów, w tym jeden który mam w nawigacji w samochodzie (stary telefon jako nawigacja) + jeden który mam w modemie (akurat przełożony do telefonu, aby przedłużyć ważność konta) - tych 2 numerów nigdzie nigdy nie podawałem, nigdy nie używałem ich do innych rzeczy jak internet, czyli nie ma szans, aby ktoś miał te dane.
Dzwonili też na 2 inne moje numery, które używam na co dzień - tu już bardziej prawdopodobne, aby mieli jakimś cudem moje dane, ale nigdzie nie podawałem obu numerów.

Dodam, że nie tylko dzwonili na kolejne numery (w sumie 4) w odstępie 1 godziny, to znali też moje dane adresowe - to już jest skandaliczne zachowanie ponieważ nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji aby w iny sposób niż bezpośrednio od Orange dane wypłynęły (numery rejestrowane był bezpośrednio w Orange)
Że zapytam z ciekawości konto na mój orange masz? Zgody marketingowe wszystkie wyłączone?W opcji ekstra usługi też wszelkie smsy, mmsy mt(sieciowe) połączenie na 0700 itp . blokady włączone?Z tego co wiem na tej stronce nawet można czarną listę zrobić określonych numerów jak telefon takowej funkcji nie posiada.Bo jak tak to zostaje już tylko zgłosić do uke że ktoś nielegalnie ma dostęp do moich danych a mam w sieci orange i opisać przypadek że łamie prawo o ochronie danych osobowych.Niech orange się tłumaczy.
  • Strona 2 z 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15