DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 12 z 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
 #1129091  autor: uars
 09 mar 2022, 09:36
Tak się ostatnio zastanawiałem, czy operatorom telefonicznym (stacjonarnym, komórkowym i VOIP) opłaca się dzierżawić swoje numery spamerom takim jak np. Euro Call Center...
Niedługo po tym jak zaczynają z niego spamować, numer trafia do baz danych takich jak np. Hiya, ludzie go blokują i jest z automatu bezpowrotnie stracony. Nikt normalny nie będzie go chciał wziąć. A przecież takich zablokowanych numerów są już setki jak nie tysiące, a pula wszystkich numerów jest ograniczona.
 #1129109  autor: R.Mandano
 09 mar 2022, 15:23
Blokowanie numeru z poziomu telefonu nic nie daje, bo spamerzy PRAWIE NIGDY nie dzwonią 2x z tego samego numeru. Ja mam zablokowane chyba z 70 numerów od sprzedawcy fotopaneli. Chyba tylko raz zdarzyło się, że zadzwonili z tego samego numeru.
:lol:

Ale zauważyłem, że numery z których dzwonią "sprzedawcy garnków" generuje chyba jakiś automat, a dopiero po odebraniu połączenia automat przekierowuje do "sprzedawcy garnków".
:wink:

Tym procederem powinien zająć się UKE oraz UOKIK, ale podejrzewam, że na takie tricki pozwalają unijne przepisy, na które zgodził się rząd i teraz kontrolerzy rynku mają związane ręce.
:lol: :lol: :lol:
 #1129187  autor: vh
 12 mar 2022, 11:57
R.Mandano pisze:
09 mar 2022, 15:23
Ale zauważyłem, że numery z których dzwonią "sprzedawcy garnków" generuje chyba jakiś automat, a dopiero po odebraniu połączenia automat przekierowuje do "sprzedawcy garnków".
Na stacjonarnym dosyć często jak odbieram, to są takie dwie, trzy sekundy ciszy i dopiero zgłasza się telemarketer. Jak coś takiego mnie spotyka, to wcześniej szybko odkładam słuchawkę.

Rozwala mnie też, jak czasem podnoszę słuchawkę, a tu automat "Proszę czekać na połączenie" albo sygnał oczekiwania. To niekoniecznie spamer, czasem jakaś sekretarka łączy z kimś. No ale też odkładam słuchawkę, bo to jakaś paranoja, żebym ja czekał, bo ktoś chce porozmawiać.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1129219  autor: Vieslav
 14 mar 2022, 10:35
Jakie macie doświadczenia? Lepiej rozmawiać z takimi botami i robić sobie jaja czy nie odbierać połączeń?
Ostatnio wydzwania do mnie na zmianę Pani i Pan i chce umówić mnie na kontakt z "ekspertem", na co ja się zgadzam, ale ekspert jakoś nie dzwoni, tylko w kółko te boty. Także nie wiem po co oni dzwonią, skoro sprawa nie idzie "dalej". W sobotę znajomy nie odbierał takich połączeń (od razu wyświetla się "spam") i telefon dzwonił co 20-40 minut od godziny 7:00 aż do godziny 21:00. Tak samo w niedzielę. Zarówno jego prywatny jak i służbowy. Wyglądało to tak, jakby ktoś wiedział, że to ta sama osoba. Najpierw dzwonił jeden, a za kilkanaście minut było połączenie na drugi numer. Za każdym razem inny numer przychodzący.
Ostatnio miałem przypadek, że zadzwoniła ŻYWA osoba (na mój prywatny numer, pod którym raczej nie wdaje się w dyskusje z botami). Myślałem, że to bot, ale Pani miała jakiś dziwny akcent. Jak zwykle mówiłem bez sensu dopóki ta Pani nie zaczęła mi przeklinać do słuchawki, ale na końcu rozmowa i tak się miło zakończyła. :-)
 #1129220  autor: 7xx654465
 14 mar 2022, 10:52
Dzwoni z jakąś ofertą i przeklina? Siedzę w pokoju z gościem który często lubi sobie pogadać z tymi spamerami, zawsze są mili i uprzejmi, mimo jego pie.dololo...
Ja nie odbieram takich tel.
 #1129226  autor: iphoneski
 14 mar 2022, 13:32
Jak ja nie znoszę takich typków, co urozmaicają sobie nudne życie gnębiąc tych marketerów. To nie jest łatwa robota - cały dzień dzwonisz, za każdym razem gadasz ten sam napisany tekst i to wszystko za śmieszne pieniądze - w większości tych firm płacone jest od godziny rozmów zamiast godziny pracy, więc jak zrobisz sobie przerwę na łyka wody albo skok do łazienki to robisz to za darmo. A jeszcze trafi się pajac, który musi się rozerwać i zrobić sobie jaja. Ciekawe czy taki żartowniś wytrzymałby dzień w takiej brojlerni. Nie chcesz kupić, to podziękuj i się rozłącz. Ja zwykle odbieram na głośniku i pozwalam się wygadać, żeby sobie gość nastukał minuty rozmowy z normalnym człowiekiem zamiast jakiegoś frustrata i potem zwyczajnie się żegnam. Mnie to nic nie kosztuje, bo i tak robię swoje i słucham go jednym uchem albo wcale, a on przynajmniej ma kilka minut normalnego traktowania.
 #1129227  autor: Vieslav
 14 mar 2022, 14:08
Znaczy kto się męczy? Bot się męczy? A może system się męczy wybierając mój numer kilka razy dziennie? Kto niby gada ten sam tekst? Klikając odtwórz nagranie? Jak dzwoni żywa osoba, a takie zwykle dzwonią z banków albo z ubezpieczeń, to po prostu się rozłączam. Odpowiedz na proste pytanie: dlaczego mam "szanować" boty pokroju wiadomej Pani Klary skoro one, a raczej pracownicy CC, nie szanują mnie? Wielokrotnie prosiłem o zaprzestanie dzwonienia z fotowoltaika bo mieszkam w bloku i gdy jeszcze nie wiedziałem, że to dzwonią boty i co? I nic to nie dało. Ja sobie nie mogę pozwolić na wyciszenie telefonu na noc a tysięczna propozycja fotowoltaiki w niedzielę o 7:00 rano nie należy do przyjemnych.
 #1129229  autor: iphoneski
 14 mar 2022, 14:25
@Vieslav
Serio myślisz, że mój post dotyczył bota? Oczywiście chodziło mi o żywych dzwoniących i myślałem, że użytkownicy forum są na tyle inteligentni, że nie muszę tego tłumaczyć. Istotnie coraz częściej dzwonią automaty, ale dzwonią też zwykli ludzie i tym akurat staram się pracę ułatwić, albo przynajmniej nie utrudniać i o tym napisałem.
 #1132518  autor: nowlasnie
 16 cze 2022, 13:01
@ babciagienia1p
Orange jest w tym mistrzem nawet bez wyrażonych zgód. Po aktywacji nowego nru zaczęły się tel. od oferentów fotowoltaiki, w żadnej innej sieci tego nie było. Przy czym każde połącz. było z in. nru i z in. regionu Polski.
 #1132521  autor: Remington
 16 cze 2022, 13:12
@nowlasnie
Numery jakoś wyciekają, ale nie wiemy gdzie w procesie jest luka. Przypisywanie operatorowi, w dodatku wielkiej giełdowej firmie, że świadomie przekazuje je innym podmiotom łamiąc prawo, jest co najmniej pomówieniem.
 #1132529  autor: nowlasnie
 16 cze 2022, 16:27
@Remington
Pomówienie mnie o pomówienie to już przesada.
Mam na poczcie aktywowanych wiele numerów z różnych sieci i tylko w jednej mam problem z niechcianymi połączeniami mimo braku wyrażenia zgody market., więc to chyba nie poczta.
Poza tym w punkcie Orange powiedziano mi znacząco, że mają dużo więcej moich danych niż ja danych ich pracownika (nie chcieli podać swoich nazwisk, ale ostatecznie musieli mi dać podpisany dokument, mimo że się bardzo bronili).
 #1132536  autor: nowlasnie
 16 cze 2022, 18:19
Nie wynika z tego nic, może to zwykła koincydencja i korelacja, dziwne, że dotyczy tylko jednej formy i że piszą o tym liczni klienci .
Firmę tworzą pracownicy.
Ja juz mam z sobą "przyjemność" przesłuchiwania przez CBŚP z powodu znalezienia moich danych, łącznie z podpisem, u członka grupy wyłudzajacej kredyty. Był on wcześniej pracownikiem banku, również wielkiej firmy i to instytucji zaufania publicznego.
Zapewne też był to dziwny przypadek i dziwnym przypadkiem było podsłuchiwanie u mnie pod drzwiami przez osiłka z CBŚP.
 #1141711  autor: babciagienia1p
 15 sty 2023, 12:46
Dostałam dziwny SMS na numer z taryfą odNOWA. Pisownia z natury.

PRZYPOMINAMY! MASZ WLACZONY dla tego NR SERWIS PRENUMERATY z WIADOMOSCIAMI! BEDZIESZ OTRZYMYWAL SMS.CHCESZ ICH? odp TAK lub NIE na 78888 TERAZ!9,84zlr-eg.pl

Wygląda na jakiś gówniany złośliwy spam. Oczywiście żadnych prenumerat na tym numerze nie włączałam.
  • Strona 12 z 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15