DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 8 z 15
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
 #1062700  autor: mp107
 16 sty 2019, 10:57
@du_gi Warto byłoby sprawdzić, czy numeru nie ma w którymś starszym, papierowym wydaniu książki telefonicznej.
 #1064416  autor: Hods
 04 lut 2019, 19:12
Podany przez Ciebie NIP należał do "ALIBIOSTAR TRADING LIMITED SPÓŁKA KOMANDYTOWA". Według KRS Data wykreślenia z Rejestru Przedsiębiorców 2017-03-24. Znalazłem natomiast w KRS "ECO-VITAL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA, która wygląda na podmiot aktywny. NIP: 7831706611. WIERZBIĘCICE 35 /6, 65-558 POZNAŃ. Ciekaw jestem reakcji na list polecony z żądaniem usunięcia danych. Ktoś chętny zaryzykować? :)
 #1064419  autor: Remington
 04 lut 2019, 19:28
Nie masz dowodów, że to ta firma dzwoniła. Zapewne wyłgają się, że nie mają takiego numeru w bazie.

UODO nie kiwnie palcem jeśli nie dostanie podanych na tacy danych firmy, na którą się skarżymy. Chyba tylko doniesienie na policję mogłoby pomóc ustalić kto telefonuje.
 #1064453  autor: KR2615
 04 lut 2019, 22:06
Policja? A co oni potrafią poza przyjechaniem radiowozem na Facebooka :smt005 W kraju są tylko dwa miasta które posiadają cyberów którzy nie będą sobie zaprzątać głowy jakimiś spamerami/telemarketerami. Tak sobie myślę, żeby jeszcze jedną drogą jest uderzyć do dostawcy numeru, z którego dzwonią. Ja raz namierzyłem numer 85 722 31 29 z Białegostoku. Dostawcą był bodajże VNCS s.c (e-pbx.pl) Napisałem do nich w piątek i na razie zero odzewu. W sumie się nie dziwię bo kto by zarzynał kurę, która znosi złote jaja?
 #1064460  autor: Remington
 04 lut 2019, 22:42
Mojej znajomej policja namierzyła oszusta, który naciągnął ja przez internet na zaledwie 150 zł. Potrafią.

Tu są dwa możliwe przestępstwa, tj. nękanie (trudne do udowodnienia) i przetwarzanie danych niezgodnie z prawem.
 #1065947  autor: Remington
 21 lut 2019, 22:49
To się stało, że od dłuższego czasu dyskutujemy tu ogólnie o telespamie, nie tylko na numery Orange. Moja teoria jest taka, że te dane odsprzedają firmy kurierskie - mają aktualne informacje kto gdzie mieszka i jaki ma nr.

Nawiasem mówiąc, dziś UODO wrzuciło do mediów taką oto bajeczkę:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... em-numerow

w której wprost stwierdzają, że jeśli sami nie ustalimy kto do nas dzwoni, oni nie kiwną palcem.
 #1066059  autor: TeleCypisek
 23 lut 2019, 14:03
Remington pisze:
21 lut 2019, 22:49
Nawiasem mówiąc, dziś UODO wrzuciło do mediów taką oto bajeczkę:
https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... em-numerow

w której wprost stwierdzają, że jeśli sami nie ustalimy kto do nas dzwoni, oni nie kiwną palcem.
Część swoich doświadczeń z telemarketerami opisałem na stronie, do której link podał kol. Remington, a zachęcony tam przez niego, mam zamiar kontynuować wątek tutaj.
Zamieszczone przeze mnie nagranie rozmowy z telemarketerem https://drive.google.com/file/d/1Xljnr2 ... n-hLb/view wymaga pewnego uzupełnienia.
Ja wcale nie mieszkam w Myślenicach (jak by to wynikało z nagrania) lecz w Krakowie, ale kilka lat wcześniej, gdy jeszcze miałem telefon stacjonarny i na ten numer wydzwaniali do mnie telespamerzy z propozycjami uczestnictwa w pokazach organizowanych w Krakowie, to im odpowiadałem, że mieszkam w Myślenicach, które leżą w tej samej strefie numeracyjnej. W efekcie zaczęto do mnie wydzwaniać z propozycjami udziału w pokazach organizowanych w Myślenicach.
Z telefonu stacjonarnego zrezygnowałem, ale operatorzy bazy danych w jakiś sposób skojarzyli mój numer zlikwidowanego telefonu stacjonarnego z numerem mojego telefonu komórkowego i stąd to nagranie, do którego link podałem powyżej.
Natomiast jak chodzi o efekty działania oraz w ogóle istnienia GIODO (obecnie ono się chyba nazywa UODO), to tutaj jest kopia mojego ostatniego pisma, jakie złożyłem do tej instytucji:
https://drive.google.com/file/d/1gSivts ... b-Sxf/view
Na to pismo już nie otrzymałem ŻADNEJ odpowiedzi, jedynym skutkiem mojej korespondencji z GIODO była kasa stracona na listy polecone oraz opłatę za rozpatrzenie skargi przez GIODO!
 #1067079  autor: perxenat
 08 mar 2019, 08:59
Tutaj miał miejsce proceder W DRUGĄ STRONĘ, tzn. pracownik firmy typu "para-bank" (chwilówki etc.) sprzedał dane dla pracownika salonu Play, który sfałszował wiele umów.
http://beskidzka24.pl/afera-w-salonie-z ... ali-umowy/

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1071781  autor: Remington
 14 maja 2019, 21:27
Całe 35 tys. zł kary dla garnków Philipiak za spamowanie ludzi telefonami: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/pra ... -philipiak

Taka kara to są normalnie kpiny. Pewnie wyszło mniej niż 1 zł za każde wykonane połączenie. A zarobili na pewno więcej.

Czekam kiedy dorwą się do natrętów z Relax Lux. I czy w ogóle ich ustalą.
 #1071881  autor: sumix
 16 maja 2019, 09:09
Taka kara to wręcz zachęta do spamu telefonicznego :-) takie sumy można lekko wbić w business plan.
 #1075972  autor: Marcin1108
 12 lip 2019, 02:02
85 722 31 14 znowu wydzwania na wszystkie numery z Orange/nju i wie do jakiego miasta dzwoni.

Ciekawe kiedy operator zauważy, że wynoszone są dane użytkowników ich sieci.
 #1075985  autor: Remington
 12 lip 2019, 10:50
Do mnie ostatnio na nr Plusa non stop wydzwania firma-krzak Natural SPA. Na dwa numery Orange moich dzieci (numeru nigdy nigdzie nie były podawane) też coś dzwoniło ostatnio, ale nie wiem co. Oczywiście pytanie o dane firmy lub źródło posiadania numeru powoduje zakończenie rozmowy.
 #1076042  autor: f0ku5
 12 lip 2019, 21:01
Potwierdzam, jakiś zmasowany "atak". Numer kierunkowy z Białegostoku. Dzwoni również na numer, który od dwóch lat jest w T-Mobile, ale przedtem był w Orange. Niefajnie.
  • Strona 8 z 15
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15