Strona 1 z 1
Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:09 mar 2017, 10:41
autor: nieludzki
Witam.
Od wieków byłem w Heyah, ale oferta Vikinga mnie zachęciła do zmiany operatora. Doczytałem w necie że Viking działa na infrastrukturze Play, ale tez i T-mobile czyli to samo co Heyah. Jednak po przejściu do Vikinga mam problem z zasięgiem. Mieszkam w Warszawie i tu w mieście problemu nie widzę, jednak pracuję pod miastem niedaleko i tam też nie ma chyba różnicy w zasięgu. Problem sie pojawia w budynku mojej pracy. Tam gdzie na Heyahu spokojnie rozmawiałem to na Vikingu mam zerowy zasięg. Czy może być tak że Viking korzysta tylko z części infrastruktury T-mobile i dlatego te problemy?
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:09 mar 2017, 11:13
autor: Gregrin
nieludzki pisze: Tam gdzie na Heyahu spokojnie rozmawiałem to na Vikingu mam zerowy zasięg. Czy może być tak że Viking korzysta tylko z części infrastruktury T-mobile i dlatego te problemy?
Pewnie telefon siedzi w zasięgu play. Spróbuj ręcznie zmienić na zasięg t-mobile.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:09 mar 2017, 11:39
autor: Remington
Play zmusza Twój telefon, by w pierwszej kolejności korzystał z ich nadajników. Dopiero przy najsłabszym zasięgu, przełącza na TM. Spróbuj pójść za radą Gregrina i ręcznie wybrać sieć (możliwe, że Plusa też złapiesz), chociaż Play i tak będzie próbował Ci to przestawić - zależnie od telefonu, z lepszym lub gorszym skutkiem.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:10 mar 2017, 09:08
autor: nieludzki666
Hej. Dzięki. Zmieniłem z palca na T-Mobile 4G i jeśli chodzi o rozmowy to jest znaaaaaczna poprawa

. Natomiast internet wchodzi z EDGE i koniec - ślimak nieprzeciętny. Do kitu z tym Playem.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:10 mar 2017, 11:33
autor: Remington
Na pewno masz TM 4G, a nie 3G? Roamingu LTE w Vikingach chyba nie ma.
Internet raczej nie schodzi do edge, bo TM tak nie zrzuca, to Play przycina prędkość w roamingu.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:10 mar 2017, 11:53
autor: nieludzki666
Jest 4G jest i 3G, ale nie ważne co wybiorę to wyjściu z zasięgu i ponownie wejściu w zasięg łączy się na 2G.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:13 mar 2017, 20:13
autor: biotyt
Play ma zasięg właściwie 4 sieci, ale tylko w teorii pięknie to wygląda. Telefon z automatu trzyma się zasięgu własnego Play. Powoduje to często problemy i nie obywa się bez ręcznego ustawienia sieci. Z tego co wiem Orange nie jest wszędzie dostępny, głównie chyba przy wschodniej granicy. Różnie też jest z transmisją danych w sieciach roamingowych, są różne ograniczenia co do technologii czy prędkości. Ja osobiście nie polecam żadnego operatora korzystającego z Play jeśli ktoś sporo podróżuje i bywa na terenach słabo zaludnionych lub górzystych.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:13 mar 2017, 20:55
autor: Remington
Ale to nie jest wątek o Playu, tylko o MV, a oni mają wjazd tylko do TM i nieoficjalnie do Plusa. Ograniczenia nie są różne - brak LTE, prędkość do 3Mbps. Reszta się zgadza.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:15 mar 2017, 00:43
autor: Pawrzes
1. Viking nie loguje się do LTE (4G) T-Mobile czy Plusa w roamingu krajowym więc jak niby masz zasięg 4G?
2. Jeśli w tym budynku Play nie ma własnego zasięgu to jakim cudem nie masz żadnego w Viking? Od tego jest roaming w ustawionym automatycznym wyborze sieci. Czy T-Mobile ma tam instalację wewnętrzną do której nie ma dostępu również Orange?
3. Zrzucanie ze słabego UMTS (3G) na silniejszy GSM EDGE jest nagminne w T-Mobile.
Re: Zasięg po przejściu z Heyah do Vikinga
Post:15 mar 2017, 16:30
autor: ManiacGSM
nieludzki666 pisze:...Do kitu z tym Playem.

[/img]
i'm so sad
U mnie na starym dwuzakresowym Samsungu zasięg skacze niemiłosiernie, ,także aby porozmawiać wewnątrz mieszkania trzeba stać przy oknie. Jak na razie więcej grzechów MobileVikings nie pamiętam.