DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #912016  autor: Kryniczanin
 20 lut 2017, 12:07
Stawki są prawdziwe jednak większość informacji to bajki
Uwaga 3. Plus GSM nalicza impulsy co 30 sekund ( z wyjątkiem taryfy Plus Relaks ), Era GSM co jedną minutę.
Era miała taryfikację 60.30s
Uwaga 4. Minuty w abonamencie Idei Centertel dotyczą tylko rozmów miejscowych z drugim abonentem Idei – za zamiejscowe
pobierana jest opłata.
Do Idei zawsze schodziły z abonamentu, rozmowy miejscowe dotyczyły połączeń na stacjonarne. W cell info Idei na kanale 050 emitowany był kod sieci stacjonarnej, żeby abonenci wiedzieli gdzie mogą dzwonić lokalnie z minut abo.

Operator Tak Tak (Era GSM) Simplus (Plus GSM) POP (Idea Centertel)
Najwyższa opłata za minutę 3, 66 zł 2, 95 zł 2, 40 zł
Usługi dodatkowe Roaming międzynarodowy Poczta głosowa Roaming, poczta głosowa
Prepaidy miały roaming dopiero od końca 2001.

Na początku tylko sms

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=145

Sam byłem testerem - jako jedna z niewielu osób miałem możliwość wysyłania sms z roamingu i opłaty nie były pobierane.

Codziennie kilkadziesiąt z Słowackich sieci :-)
 #912255  autor: macc
 21 lut 2017, 18:17
Obrazek Sami swoi to telefonia komórkowa bez zobowiązań. Nie podpisujesz żadnej umowy, nie płacisz abonamentu ani rachunków. Wszystko, co musisz zrobić, to co pewien czas doładować swoje konto telefoniczne.

Żeby stać się użytkownikiem sami swoi, wystarczy kupić zestaw startowy albo zestaw z telefonem. W zestawach oferowane są nowoczesne telefony, eleganckie i łatwe w obsłudze. Telefon ma włożoną kartę SIM i już chwilę po wyjęciu z pudełka jest gotowy do rozmowy! To jednak nie wszystko! Na dobry początek przekazaliśmy na Twoje konto telefoniczne sami swoi 3 zł na rozmowy i SMS-y. Po prostu włącz telefon i rozmawiaj.
Sieć Sami Swoi oferuje tanie połączenia w ramach sieci oraz na telefony stacjonarny - tylko 24 groszy za minutę połączenia, natomiast koszt wysłania jednego smsa do każdej sieci wynosi 20 groszy.
 #912955  autor: DanielR
 25 lut 2017, 23:37
aizo pisze:Możesz wrzucić skan/zdjęcie?
https://zapodaj.net/34690b4201a1b.jpg.html
https://zapodaj.net/bc163e8cedf5d.jpg.html

Oczywiście zastrzegam, że to KŚ i w artykule mogą występować jakieś błędy. Nie jest to 100% źródło informacji. :wink:

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #913414  autor: Gregrin
 28 lut 2017, 18:02
Wracając do tematu to zapytam czy uważacie ze za niedługo tanio (czyli MVNO) będzie się równać kiepsko ?
Do tej pory nie było dużych różnic miedzy macierzystym operatorem a MVNO działającym na jego sieci/nadajnikach. Teraz jednak chyba osiągamy minima za nolimity minut/sms i spore paczki danych w MVNO a MNO wcześniej zapowiadało ze będą "walczyć jakością".
Mam wrażenie ze zaczęli to realizować w plusie http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... 56#p913256

Zastanawia mnie czy to zwykły efekt niższych priorytetów czy bardziej wyrafinowane (celowe) ustawienia do przełączania na dalsze (mniej obciążone?) stacje ?
 #913447  autor: kozien70
 28 lut 2017, 20:04
Wg mnie priorytety.
Sieć przerzuca klienta MVNO mającego lichy priorytet na dalszą stację, która akurat jest mniej obciążona. Stąd słabszy sygnał.
 #997082  autor: adacomp
 03 cze 2018, 19:23
GaduAirowiec pisze:A dziś 20.rocznica wprowadzenia Simplusa !!!
I dlatego jutro jest promo 100% na doładowanie w całym prepaidzie Polkomtela.
Także na pewno Plush bo niektórzy widać nie uważali na polskim w gimbazie i regulaminów nie potrafią czytać.
Dobrze że gimbazę zlikwidowali to i więcej będzie inteligentnych mam taką nadzieję czego nam wszystkim życzę i pozdrawiam ;)
 #997083  autor: adacomp
 03 cze 2018, 19:39
Remington pisze:Saldo konta widoczne na ekranie - to było coś!
Pamiętam bo miałem już wtedy N6110 w abo Plus Contact za 35zł oraz Simplusa z Sagemem RC725 i Motorolą D160 - prefixy 601.
To były czasy GSM 900 i telefonów jedno-systemowych chociaż w Marcu 98 wystartowała Idea w moim mieście i brat wziął wtedy tam abo z Nortelem 1822 a kolega z Ericssonem PH388 oba tylko na DCS 1800.
 #997098  autor: lordbyd
 03 cze 2018, 20:21
Skoro już wspominamy Simplusa - był to pierwszy prepaid w Polsce.
Saldo widoczne na ekranie telefonu w Nokii 3210 czy 3310 "przykrywała" tylko informacja o sieci :)
Pamiętam, że po wysłaniu kilku SMSów przychodziła informacja o konieczności wyłączenia i włączenia telefonu aby stan konta na wyświetlaczu uległ zmianie.
Poczta głosowa sama oddzwaniała.
Po rejestracji numeru otrzymałem "prezent" w postaci 10 PLN na urodziny.
Mi trafił prefiks 603.
Niestety jeździłem wtedy często w okolice Niestronna - Chomiąży Szlacheckiej, gdzie Plus nie miał BTSa ani zasięgu. Brak możliwości NMP spowodował przejście do tak-taka :)
 #997109  autor: reboot
 03 cze 2018, 21:55
Pamiętam jak byłem w podstawówce i chciałem kupić Simplusa w salonie w 1998... odbiłem się od pracownika, który stwierdził, że aby kupić Simplusa z telefonem (jakiś Sagem chyba za ok.600zł) muszę być dorosły... No i przez to czekałem jeszcze około pół roku na pierwszy telefon, który dostałem w spadku po mamie, która przesiadła się na służbowy.

WKS
 #997820  autor: 24bis24
 07 cze 2018, 13:34
Dzień dobry!

Nasza oferta dostępna jest tylko na terenie Wrocławia i aplikacje z innych miast nie będą rozpatrywane.
Być może za jakiś czas poszerzymy działalność, będziemy informować.

Dziękuję i pozdrawiam,

2018-06-07 10:47 GMT+02:00

tak mnie odpisali :-)

ZM we Freshu Darmowe rozmowy i SMSy w Play
 #997878  autor: zwariowany.kurczak
 07 cze 2018, 20:17
nie darmo, 20-30zł pre-paid, 50zł abo to w sam raz na nasze warunki, nikt ci za 300-600mim czy nawet tysiąc nie zablokuje karty - wiec po co Ci pakiety?
fajne są na na rynku pakiety 1-1,2zł/dziennie, takie "tyłkochrony".
operator patrzy na ile różnych numerów wydzwaniasz, co innego dzwonić 10h dziennie na 2 numery, a terminować ruch na co chwila inne numery...
no limit jest taką fajną reklamą, a ideałem dla osób rozgadanych.
BA 1GB Internetu w telefonie, dopiero pozwala pogadać... a masz pakiety po 10-15GB... operator lepiej zarobi dajac Ci no-limit + ruch przychodzący, niż kilka GB i być leciał po VoIP kogo innego :D