DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #896018  autor: velox
 17 lis 2016, 17:22
Witam!
Proszę o informacje w jakiej sieci można dokonać darmowej cesji /przepisanie nr na innego użytkownika/?
Z tego co się dowiedziałem to cesje kosztuja:
Virgin mobile - 20 zł
Lajt mobile -30 zł
Nju - podobno nie da sie
FM group mobile 40 zl
a jak w innych sieciach? da sie jakos za darmo?
 #896057  autor: velox
 17 lis 2016, 21:08
a da sie przeniesc numer z innej sieci do play na karte?
 #896061  autor: Gregrin
 17 lis 2016, 21:25
Bezproblemowo. Użytkownik przychodzi do salonu play, składa dyspozycje o przeniesienie do play (dostaje simke) i jeśli zrobi to do południa to na drugi dzień powinien być w play. Stara simka wyłącza się po północy a nowa powinna już rano działać z przenoszonym numerem.
 #982509  autor: jamto02
 10 mar 2018, 14:18
Podepnę się pod ten wątek żeby nie tworzyć nowego. Mamy rok 2108 więc może się coś zmieniło i chciałem zapytać gdzie można za darmo zrobić cesję/przepisanie nr na córkę (skończyła 13 lat) Dotychczas byłem przekonany że w play (tak mi majstry z Playa na forum powiedziały) ale dziś podczas przeniesienia nr, inny majster z salonu Play powiedział mi że jest to płatne i to 29 zł. Nie wiem kto tu jest niedoinformowany bo że czasami ja wiem więcej niż pracownicy to się nieraz przekonałem. Rozważam zrobić to w Orange bo CHYBA teraz jest tam promo że można przenieść i jest rok ważności + 2 Gb, choć nie wiem czy jest konieczność doładowania. W Virgin wiem że za to kasują a jeszcze mnóstwo kombinacji więc lepiej nowy starter kupić. Mimo to chcę spróbować tej sesji dokonać. Tylko gdzie i bezpłatnie? Po przepisaniu i tak mam zamiar wrócić do Virgin więc w zasadzie jest mi to wszystko jedno.
 #982541  autor: Gregrin
 10 mar 2018, 15:52
Z tego co pamiętam to w ofertach na kartę (play i orange) cesja była darmowa.
 #982554  autor: jamto02
 10 mar 2018, 16:40
No właśnie prowadzę "ciekawą" dyskusję z Playowcami i mam okazję przekonać się jakie maja kompetencje do udzielenia prostej odpowiedzi. Jak nie trafisz na kogoś mądrego to jesteś bez szans. Dlatego wolę dowiedzieć się od kogoś kto przerobił to na swoim przykładzie. Ja dodatkowo chcę upiec "dwie pieczenie na jednym ogniu" bo chcę przenieść z Play do Fakt M zgarniając bonus i dokonać cesji.
 #982768  autor: Robin560
 11 mar 2018, 12:53
Chciałem przepisać numer na siebie i nie mogłem bo nie mam skończonych 18 lat rejestracja i przeniesienie są możliwe a cesja nie play na kartę nic o opłacie nie mówili

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #982781  autor: jamto02
 11 mar 2018, 13:51
Trochę mieszasz. Co rozumiesz pod pojęciem "przepisać numer" a "przenieść"?
 #982783  autor: Robin560
 11 mar 2018, 13:54
Chodzi mi o to że nie mogę przepisać numeru na siebie w play ale nie ma problemu z przeniesieniem numeru.

Wysłane z mojego AGS-L09 przy użyciu Tapatalka

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #982814  autor: jamto02
 11 mar 2018, 16:13
Albo ja czegoś nie rozumiem albo bez sensu piszesz. Jak możesz przenieść nr który nie jest zarejestrowany na Ciebie? To po pierwsze.
Po drugie nr może być zarejestrowany na osobę powyżej 13 roku życia pod warunkiem że ma dowód. To jest pewne. ja osobiście dociekam gdzie to zrobić darmowo.
 #982862  autor: orson_dzi
 11 mar 2018, 19:16
Trochę "Zrób to sam", ale to najlepsza opcja, a przede wszystkim omijasz nie do końca pewne informacje o operatora.
Wklep w Google nazwę swojej oferty + cennik i tam masz zawsze informację o cesji/zmianie abonenta.
Cesja z klienta indywidualnego na indywidualnego zawsze ma w danej ofercie tę samą cenę.

W ofertach abonamentowych darmową cesje, bez względu na operatora, zrobisz chyba tylko w przypadku zgonu abonenta.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)
 #983671  autor: darekka
 15 mar 2018, 14:18
W T-mobile przepisywałem numer prepaid z siebie na żonę bez żadnych kosztów.

http://www.speedtest.net/result/5518589825.png T-mobile "Masz złotówkę masz no limit na wszystko i do wszystkich"-LTE1800,Huawei E5377T po WiFi, 1700m. od stacji, antena Sorensen15dBi+10metrowe przewody H-155. :D
 #983701  autor: Robin560
 15 mar 2018, 17:06
jamto02 pisze:Albo ja czegoś nie rozumiem albo bez sensu piszesz. Jak możesz przenieść nr który nie jest zarejestrowany na Ciebie? To po pierwsze.
Po drugie nr może być zarejestrowany na osobę powyżej 13 roku życia pod warunkiem że ma dowód. To jest pewne. ja osobiście dociekam gdzie to zrobić darmowo.
może wyjaśnię,
Przenoszę numer co miesiąc i nie mam z tym problemów. Numer zarejestrowany na mnie.
Próba przepisania numeru na mnie w play nie powiodła się bo nie mam 18 lat nie wynika to z niechęci pracownika ale z ich systemu.
jamto02 pisze:zarejestrowany na osobę powyżej 13 roku życia pod warunkiem że ma dowód.
Na paszport zarejestrujesz nie powinno być problemów.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #991452  autor: jamto02
 02 maja 2018, 11:49
Próbowałem dziś w Play przepisać nr na dziecko (ukończone 13 lat, posiada dowód) Nic z tego, rzekomo system nie przepuszcza. Spróbuje jeszcze z Orange ale nie wiem czy się uda. Ktoś to przerabiał już?
 #991469  autor: Morvius
 02 maja 2018, 12:55
Na dziecko można, ale na paszport. Bo przy dowodzie z automatu CRM weryfikuje pełnoletniość.

Klasyczny obserwator wątku.
 #991507  autor: Robin560
 02 maja 2018, 20:29
Morvius pisze:Na dziecko można, ale na paszport. Bo przy dowodzie z automatu CRM weryfikuje pełnoletniość.
To tylko przy cesji weryfikuje pełnoletność? to lipa jeśli tylko na paszport da się przerejestrować bo potem ciężko przenieść. Chyba że można później zmienić z paszportu na dowód?

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #991525  autor: Morvius
 02 maja 2018, 23:15
Można zmienić z paszportu na dowód po ukończeniu 18 roku życia.

Klasyczny obserwator wątku.