DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #858127  autor: elektryk
 24 mar 2016, 17:14
Cześć,
Zastanawiam się czy zmiana sieci komórkowej może mieć wpływ na drenaż baterii w telefonie.
Mój telefon - lumia 435 - dosyć szybko się rozładowuje, mimo że rzadko jest używany, częściej leży wygaszony. Ostatnio zauważyłem, że kiedy włożę kartę sim innego operatora, bateria nagle rozładowuje się znacznie wolniej. Czy sieć/operator może mieć na to wpływ?

dzięki!
 #858128  autor: mikkel
 24 mar 2016, 17:30
Pewnie masz pleja, w tej podsieci ten objaw jest normalny bo ma zasięg 4 sieci i właśnie to jest jego największą wadą. Jeśli nie masz zasięgu pleja to telefon będzie skanował eter w poszukiwaniu sieci macierzystej czy jakoś tak.
Jeśli drenaż występuje w jednej z 3W to nie mam pojęcia dlaczego tak masz. Generalnie trzymaj się z dala od pleja i tych operatorów co są na pleju jak virgin mobile czy redbull itp.
 #858131  autor: elektryk
 24 mar 2016, 17:47
Normalnie korzystam z sieci orange. A karta sim, na której bateria lepiej działa to karta z virgin mobile ;)
Dodam jeszcze, że poszedłem kiedyś do orange w celu wydania nowej karty sim (bo ktoś mi powiedział, że sama karta może być winna), ale nadal tak jest.
 #858147  autor: mikkel
 24 mar 2016, 18:58
to w takim razie przetestuj nju, który też jest na orange. Być może masz słaby zasięg? Ewentualnie coś z systemem.
 #858161  autor: elektryk
 24 mar 2016, 20:07
Wydaje mi się, że zasięg jest okej. w okolicy 200-300 metrów od domu jak i pracy znajdują się maszty gsm orange i playa.

Czyli odpowiedź na moje pytanie z pierwszego postu (pomijając oczywiście zasięg) brzmi nie?
 #858180  autor: Remington
 24 mar 2016, 21:25
Wpływ na to ma głównie zasięg oraz technologia, im wyższa częstotliwość tym mniej jest energożerna. U mnie przykładowo na Plusie najwolniej schodziła bateria. Ale to pewnie zależy od miejsca, a nie operatora jako takiego.
 #858343  autor: kwistas
 25 mar 2016, 20:49
Oczywiście częstotliwość 900 Mhz będzie zdecydowanie lepsza dla baterii niż 2100 i to w większości przypadku przez kwestie zasięgu, po prostu 900Mhz zdecydowanie dalej sięga. Nie da się wymusić przynajmniej z normalnego menu telefonu wyboru częstotliwości jakiej telefon ma się trzymać.

Drenowanie baterii w przypadku twojego telefonu może mieć fakt, że w przypadku Orange telefon trzyma się 3G 2100, a w Virgin jakimś cudem trzyma się Playowego 3G 900, choć stacje są konfigurowane tak by telefon na siłę się trzymał pojemniejszej częstotliwości (2100) mimo słabego zasięgu.
Każda sieć już wchodzenie telefonu w tryb idle, raczej wprowadziła na swojej infrastrukturze, więc tutaj bym przyczyny nie szukał.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2016, 20:54 przez kwistas, łącznie zmieniany 1 raz.
 #858345  autor: elektryk
 25 mar 2016, 20:54
Remington pisze:im wyższa częstotliwość tym mniej jest energożerna.
kwistas pisze:Oczywiście częstotliwość 900 Mhz będzie zdecydowanie lepsza dla baterii niż 2100.
Czyli jak to jest w końcu? :>
 #858346  autor: kwistas
 25 mar 2016, 20:55
No 2100 to wyższa częstotliwość, jest pojemniejsza, ale zasięgowo niestety leży, najlepiej sprawdza się w gęsto zaludnionych miejscach.
 #858359  autor: kwistas
 25 mar 2016, 21:35
Nie, bo trzyma się pojemniejszej sieci, chyba, że jesteś w takiej lokalizacji gdzie tylko 3G 900 sięga.
 #858371  autor: darase
 25 mar 2016, 21:55
Najmniej idzie baterii na Edge i Lte. Najbardziej telefon się nagrzewa na 3g.

eCoal i nie ma problemu :-)
 #858571  autor: elektryk
 27 mar 2016, 16:09
Jeszcze jedno pytanie - jeśli jestem w orange to czy jest jakaś różnica między trybem sieci ręcznym a automatycznym? Bo i tak telefon będzie się łączył tylko z siecią orange.
 #858575  autor: Dodo84
 27 mar 2016, 17:02
Ja osobiście mam inne odczucia. Przez około 7 lat byłem klientem Playa. Teraz jestem od około miesiąca w Orange i zauważyłem że u mnie bateria wytrzymuje dłużej właśnie z kartą sim pomarańczowych. Nie ważne czy na automatycznym czy ręcznym trybie.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #864096  autor: elektryk
 29 kwie 2016, 21:58
mikkel pisze:to w takim razie przetestuj nju, który też jest na orange. Być może masz słaby zasięg? Ewentualnie coś z systemem.
Testuję, i jak na razie wszystko wskazuje na to, że na nju jest okej.
 #864099  autor: Ramirez
 29 kwie 2016, 22:13
Dodo84 pisze:Ja osobiście mam inne odczucia. Przez około 7 lat byłem klientem Playa. Teraz jestem od około miesiąca w Orange i zauważyłem że u mnie bateria wytrzymuje dłużej właśnie z kartą sim pomarańczowych. Nie ważne czy na automatycznym czy ręcznym trybie.
A to tylko dlatego ze zagęszczenie stacji bazowych wszystkich operatorów poza playem jest realnie dwa razy większe i przez to mocniejszy sygnał masz, przez co telefon dłużej trzyma. Zupełnie normalne zjawisko. Jak u mnie w miescie play ma tylko 4 lokalizacje BTs, plus z 9, orange , tmobile po 13. To jest ogromna różnica.
 #869144  autor: elektryk
 03 cze 2016, 11:48
elektryk pisze:
mikkel pisze:to w takim razie przetestuj nju, który też jest na orange. Być może masz słaby zasięg? Ewentualnie coś z systemem.
Testuję, i jak na razie wszystko wskazuje na to, że na nju jest okej.
Wracam do tematu. Niestety na nju jest podobna sytuacja co na orange. Dziwna sprawa :|
Co jeszcze zauważyłem - bateria się błyskawicznie drenuje tylko, kiedy włączone są dane komórkowe na 3g. Nawet jeśli telefon leży w domu i jest włączone wifi (wraz z danymi komórkowymi).
 #872110  autor: Solos
 17 cze 2016, 10:54
Czy ktos z Warszawy moglby potwierdzic/zaprzeczyc nadmiernemu drenazowi baterii w telefonie przy korzystaniu z sieci Play w porownaniu do innych operatorow?