DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #858575  autor: Dodo84
 27 mar 2016, 17:02
Ja osobiście mam inne odczucia. Przez około 7 lat byłem klientem Playa. Teraz jestem od około miesiąca w Orange i zauważyłem że u mnie bateria wytrzymuje dłużej właśnie z kartą sim pomarańczowych. Nie ważne czy na automatycznym czy ręcznym trybie.

https://www.speedtest.net/result/a/9816264223.png
 #864096  autor: elektryk
 29 kwie 2016, 21:58
mikkel pisze:to w takim razie przetestuj nju, który też jest na orange. Być może masz słaby zasięg? Ewentualnie coś z systemem.
Testuję, i jak na razie wszystko wskazuje na to, że na nju jest okej.
 #864099  autor: Ramirez
 29 kwie 2016, 22:13
Dodo84 pisze:Ja osobiście mam inne odczucia. Przez około 7 lat byłem klientem Playa. Teraz jestem od około miesiąca w Orange i zauważyłem że u mnie bateria wytrzymuje dłużej właśnie z kartą sim pomarańczowych. Nie ważne czy na automatycznym czy ręcznym trybie.
A to tylko dlatego ze zagęszczenie stacji bazowych wszystkich operatorów poza playem jest realnie dwa razy większe i przez to mocniejszy sygnał masz, przez co telefon dłużej trzyma. Zupełnie normalne zjawisko. Jak u mnie w miescie play ma tylko 4 lokalizacje BTs, plus z 9, orange , tmobile po 13. To jest ogromna różnica.
 #869144  autor: elektryk
 03 cze 2016, 11:48
elektryk pisze:
mikkel pisze:to w takim razie przetestuj nju, który też jest na orange. Być może masz słaby zasięg? Ewentualnie coś z systemem.
Testuję, i jak na razie wszystko wskazuje na to, że na nju jest okej.
Wracam do tematu. Niestety na nju jest podobna sytuacja co na orange. Dziwna sprawa :|
Co jeszcze zauważyłem - bateria się błyskawicznie drenuje tylko, kiedy włączone są dane komórkowe na 3g. Nawet jeśli telefon leży w domu i jest włączone wifi (wraz z danymi komórkowymi).
 #872110  autor: Solos
 17 cze 2016, 10:54
Czy ktos z Warszawy moglby potwierdzic/zaprzeczyc nadmiernemu drenazowi baterii w telefonie przy korzystaniu z sieci Play w porownaniu do innych operatorow?
 #872117  autor: MaciejM
 17 cze 2016, 11:14
Może warto zainteresować się LTE i nie wierzyć w propagandę o drenażu baterii ? (wiele osób na tym forum potwierdzi, że LTE jest mniej prądożerne od 3G w stanie czuwania i przy włączonej transmisji)
 #872119  autor: Remington
 17 cze 2016, 11:19
Solos pisze:Czy ktos z Warszawy moglby potwierdzic/zaprzeczyc nadmiernemu drenazowi baterii w telefonie przy korzystaniu z sieci Play w porownaniu do innych operatorow?
Automatyczny wybór operatora gdy masz dostępny roaming (w Polsce tyczy się to Play, a za granicą wszystkich) zjada szybciej baterię. A to dlatego, że telefon przeszukuje wszystkie sieci, zamiast trzymać się jednej. Wczoraj wróciłem z zagranicy, tam bateria schodziła mi dużo szybciej póki nie wybrałem jednego operatora ręcznie. Tak samo jak kiedyś miałem nr w Play, to przy ręcznym wyborze operatora było dobrze, a przy automatycznym bateria schodziła szybciej.
 #872128  autor: nemo2009
 17 cze 2016, 11:43
elektryk pisze:Mój telefon - lumia 435 - dosyć szybko się rozładowuje, mimo że rzadko jest używany, częściej leży wygaszony.
Jaki masz wgrany system ?
Windows 8.1, czy 10 ?

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"
 #872132  autor: cyanoone
 17 cze 2016, 12:44
Kiedyś miałem ustawiony na sztywno zasięg T mobile i bateria schodziła znacznie szybciej niż na sztywnym Plusie. Od wczoraj mam zmienione priorytety 1. Play 2.Plus 3.Orange 4.T mobile i na automacie jest lepiej niż było ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #872163  autor: WellDone
 17 cze 2016, 16:19
Bateria w PLAY-u w większości przypadków będzie trzymać gorzej. Od lekko gorzej po naprawdę duży drenaż. Jest to naturalny efekt związany z wyszukiwaniem i przełączaniem do innych nadajników.
Najmniejsze albo i żadne negatywnie efekty będą w lokalizacjach w których jest doskonały i nieobciążony zasięg PLAY-a. Niestety przemieszczajac się z telefonem po mieście trudno ten efekt utrzymać więc w praktyce bateria jest bardziej obciążona.

Z Playem jest jak z autem na gaz. Owszem, jest taniej, bo masz tani gaz i w razie jak zabraknie benzyne. ALE kultura pracy auta spada, silnik i podzespoły się szybciej niszczą. Spada też prestiż :]

Tak samo z playem. Co z tego, że masz 4 sieci jak roaming bez LTE (play ma najmniejsze pokrycie LTE ze wszystkich opów) NIEUNIKNIONE krótkie przerwy po utraceniu sygnału roamingowego i zwiększone zużycie baterii.
Gorszy sort? Jak najbardziej.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #872236  autor: elektryk
 18 cze 2016, 10:29
nemo2009 pisze:
elektryk pisze:Mój telefon - lumia 435 - dosyć szybko się rozładowuje, mimo że rzadko jest używany, częściej leży wygaszony.
Jaki masz wgrany system ?
Windows 8.1, czy 10 ?
8.1
 #873235  autor: Vieslav
 23 cze 2016, 15:55
TUTAJ opisywałem swoje przygody z Virgin Mobile. Mój Asus ZE551ML wytrzymuje pół dnia (IDLE) z aktywną kartą Virgin (slot 2G). Na samym Orange (slot 4G/3G/2G) działa 2 dni (IDLE). Nie udało mi się jeszcze odkryć przyczyny tej anomalii, ale gdy tylko wyjadę za miasto i stracę zasięg macierzysty Playa to telefon co kilka godzin sam się restartuje. Po wyłączeniu karty Virgin wszystko jest ok.
 #873295  autor: Rebeliant
 23 cze 2016, 21:06
f0ku5isko pisze:Play nie jest tani :P
Nie wiem czy masz na myśli abonament (tu się nie znam), ale jeśli idzie o prepaid, to jest tani. Jakby patrzeć po gołych stawkach (0,29zł), to wszędzie jest tak samo, ale trzeba też brać pod uwagę promocje, częstotliwość ich występowania, wszelkie bonusy itp.

Vieslavie, skoro telefon się restartuje to musisz mieć padnięty soft. Sama karta nie ma możliwości restartowania telefonu. :)
 #873342  autor: rudymax
 23 cze 2016, 23:36
Vieslavie, skoro telefon się restartuje to musisz mieć padnięty soft. Sama karta nie ma możliwości restartowania telefonu.
Rzeczywiście prawie zawsze winien jest soft, ale raz miałem przypadek, że restarty wywoływała karta. Restarty wiązały się często ze zmianą języka na angielski, pomimo, że była to karta play. Wymiana karty zlikwidowała problem.
 #874049  autor: Vieslav
 28 cze 2016, 16:14
Rebeliant pisze:Vieslavie, skoro telefon się restartuje to musisz mieć padnięty soft. Sama karta nie ma możliwości restartowania telefonu. :)
Soft, który nie radzi sobie z rzucaniem karty Virgin (Play) po wszystkich możliwych BTSach.
 #1109716  autor: rsig
 09 sty 2021, 20:28
No i ostatecznie wiadomo już skąd te różnice między operatorami w stopniu drenowania baterii? Wynika to tylko z różnic zasięgu sieci w danym miejscu czy jednak i hardware/software operatorów jest w różnym stopniu prądożerne?