DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #782181  autor: Emsi
 03 lut 2015, 19:31
Wiem Daniel i nie dziwie się. :) Sam korzystam z Klucza i też jestem bardzo zadowolony. Nie zmienia to jednak faktu, że taki Vectone psuje opinie o MVNO.
 #1026372  autor: WR841ND
 16 paź 2018, 20:25
MA ktoś spis ile MVNO mają pod skrzydłami głowni gracze na rynku GSM ?
Plus :
Plush /Rebtel/ A2M/ Aero / IZZI/ SFERIA / lajt /w rodzinie /virgin/klucz
Play :
RMB /Virgin
Orange:
NJU
T :
Heyah / biedronka

Jesli coś pominełem to dopiszcie..
 #1026385  autor: vh
 16 paź 2018, 21:22
Plus: Lyca Mobile, Multimedia, Premium Mobile, W Naszej Rodzinie, W Rodzinie.

Play: Fakt Mobile, Inea, Mobile Vikings, Netia.

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power
 #1026743  autor: Remington
 17 paź 2018, 21:37
Widzę, że mimo mojej rady dalej trwa dyskusja o MVNO vs. submarkach, więc...
WR841ND pisze:Jesli coś pominełem to dopiszcie..
...poniżej masz listę aktywnych (tj. biorących udział w MNP) operatorów wirtualnych. Dopisanie do nich sieci MNO zostawiam Tobie :mrgreen:

AERO 2 Sp. z o.o.
AHMES Sp. z o.o.
Ambit Systemy Informatyczne Bogdan Kozicki
AP-MEDIA S.C.
CHOPIN Telewizja Kablowa Sp. z o.o.
Core-Tel Polska Sp. z o.o.
Cyfrowy POLSAT S.A.
E-CALL POLSKA Sp. z o.o.
EFEKT-SERWIS Wojciech Szlechta
EURONET Norbert Saniewski Sp.J.
F.H. GIGA Arkadiusz Koćma
FM GROUP Mobile Sp. z o.o.
Fundacja Nasza Wizja
Global Marketing Holding Sp. z o.o. Sp. k.
HomeNet Technologies Sp. z o.o.
INEA S.A.
Inter Plus Sp. z o.o.
Internetia Sp. z o.o.
Inwep Sp. z o.o.
ITI Neovision S.A.
Klucz Telekomunikacja Sp. z o. o.
Leon Telekom Sp. z o.o. Sp. k.
Lycamobile Sp. z o.o.
METROPORT Sp. z o.o.
Metrosan Sp. z o.o.
Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa
MPCNET Sp. z o.o.
Multimedia Polska S.A.
Nasza S.A.
NAU Profit Sp. z o.o.
Netia S.A.
Next Mobile Sp. z o.o.
NOVA TELECOM Sp. z o.o.
Novum S.A.
Nowa Telefonia Sp. z o.o.
OTVARTA Sp. Z o.o.
PHU AMPLUS Krzysztof Joński
Polska Sieć Telekomunikacyjna Sp. Z o.o.
Polskie Sieci Cyfrowe Sp. z o.o.
PPHU KAROLINA Marzena Stypułkowska
PREMIUM MOBILE S.A.
Rebtel Poland Sp. z o.o.
Sat Film Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
SFERIA S.A.
SGT S.A.
SKYNET Sp. z o.o.
SUDER Sp. z o.o.
Świdman S.C. M. Bzowski, D. Drelich
Telefonia Dialog Sp. z o.o.
Telestrada S.A.
TEPSANET NOWACCY Sp. J.
TOYA Sp. z o.o.
Truphone Poland Sp. z o.o.
TYNTEC LIMITED
UPC Polska Sp. z o.o.
Vectra S.A.
VikingCo Poland Sp. z o. o.
Virgin Mobile Polska Sp. z o.o.
Voice Net Sp. z o.o.
Volta Communications Sp. z o.o.
 #1028971  autor: marcz123456
 28 paź 2018, 07:23
WR841ND pisze:MA ktoś spis ile MVNO mają pod skrzydłami głowni gracze na rynku GSM ?
Plus :
Plush /Rebtel/ A2M/ Aero / IZZI/ SFERIA / lajt /w rodzinie /virgin/klucz
Jesli coś pominełem to dopiszcie..
Co to za bzdury? Virgin i izzi są na Play.
 #1069106  autor: Remington
 05 kwie 2019, 12:06
Widzę, że autora wątku po otrzymaniu listy MVNO zatkało 😉

Tymczasem kolejny raport MNP przynosi ciekawe dane, np. P.H.U. IWKD Adam Gwóźdź oddał 3 numery, nie pozyskując żadnego, procentowo to musiał być odczuwalny spadek. Po przeciwnego stronie czarnym koniem mającym bardzo lojalnych użytkowników i duży procentowy wzrost jest Ambit Systemy Informatyczne Bogdan Kozicki, który nie oddając ani jednego numeru pozyskał aż 30 nowych. Uśmiać się można czytając nazwy niektórych wirtualnych operatorów 😂
 #1069121  autor: Robin560
 05 kwie 2019, 19:28
a czy sieci lokalne biorą udział w przenośności numerów? nawet nie wiem czy są takie w Polsce :) no jeżeli nie to pewnie są to firmy które chcą mieć na własnych zasadach telefon "bo co mnie korporacje bedą mówić jak mam telefonów używać" :lol:

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1069268  autor: szyman12
 08 kwie 2019, 23:15
^^ Najczęściej tymi małymi MVNO są lokalne firmy oferujące usługi telekomunikacyjne, które dogadały się co do sieci komórkowej z fimami-pośredniakami.
Co do pytania autora to nie wymienię nazw, ale paczając to myślę że:
60% wszystkich sieci MVNO w Polsce działa na sieci Plus;
35% na sieci Play;
5% na sieci T-Mobile (ta sieć to wrocławski Moico, o innych nie słychać);
Orange odpuścił sobie MVNO (a co ciekawe, jak MVNO zaczęły się budzić do życia to chyba na ich infrastrukturze było najwięcej :P )
 #1093758  autor: Remington
 24 kwie 2020, 08:15
Swego czasu ten wątek zamarł, a szkoda, bo w sektorze MVNO stale coś się dzieje choć nie zawsze dobrego - mieliśmy nowe otvarcia 😉, klapy, podziały, przejęcia, awarie, a nawet spektakularny wyciek danych.

Polecam bardzo interesujący felieton na portalu telko.in: Biała flaga sztandarem operatorów MVNO. Oby przyszłość Mobile Vikings i Otvartej nie rysowała się tak jak pisze jego autor.
 #1093771  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2020, 11:04
Zobaczymy ,sam co raz bardziej mysle o mvno bo Play mnie co raz bardziej wkurza.
moge wziac tylko cos na Plusie bo niestety zasieg Orange/T-Mobile mega slaby

Pozdrawiam :)
 #1093773  autor: iphoneski
 24 kwie 2020, 12:08
Moim zdaniem autor komentarza ma rację. Żeby zrobić rozpoznawalność takiego operatora trzeba mieć budżet a nikt nie będzie specjalnie inwestował kasy skoro zysk niepewny. Mi się marzy operator wirtualny z zasięgiem czterech sieci bo tu grono klientów samo się narzuca na myśl - kurierzy, kierowcy zawodowi, reporterzy terenowi i cała reszta pracująca w terenie. Sam bym się zastanawiał czy nie łyknąć oferty w takiej sieci, bo w Play bardzo sobie to chwaliłem i był to jeden z powodów dla których miałem u nich główny numer.
 #1093774  autor: pakierhakierxd
 24 kwie 2020, 12:11
no i zasieg playa tez wchodzi w gre ;) ,play w 2021 rezygnuej z zasiegu wielu sieci...
dla mnie to juz nie jest plus bo wlasnie problemy najwieksze mam w rk :/

Pozdrawiam :)
 #1093775  autor: Remington
 24 kwie 2020, 12:45
Licząc na Waszą krótką pamięć😉, powtórzę coś co pisałem dawno temu.

Zwróćcie uwagę na to, jaką przeważającą formę kooperacji z MVNO wybrali dwa najwięksi MNO obsługujący wirtualnych:

Play - cały ruch idzie przez niego (chyba tylko Virgin ma własne pule IP i to od niedawna), sprzedaje wirtualnym po prostu pełen pakiet usług, jak widać jest w tym dość tani

Plus - w większości ma wirtualnych kierujących całość lub część ruchu głosowego przez ich własne łącza VOIP lub PSTN, co pozwala im oferować bardzo niskie ceny samych rozmów (Lyca, Klucz, Lajt-Telestrada, Aero2).

To są dwa istotnie różniące się między sobą modele, które przy odpowiednim wykorzystaniu przez wirtualnych pozwalają im wpasować sie z właściwym modelem biznesowym.

Zawsze pozytywnie spoglądałem na Mobile Vikings, którego odróżniały:
- nietypowa oferta (dużo netu, niespecjalnie dużo rozmów i SMS, ale tanio po wykorzystaniu pakietu)
- rewelacyjny poziom jakości obsługi.

Z tamtej oferty nic już nie zostało, obecna jest odzwierciedleniem tego co mają inni (jedyny bajer to kumulacja). Poziom obsługi nie wiem czy jest nadal tak dobry, bo już nie korzystam.
 #1106661  autor: Karlos20
 14 lis 2020, 22:38
Odświeżając temat... :)

A pamiętacie wpMobi, Snickers Mobile, EZO Mobile (najdłużej z tej gromady) czy My Avon? Chyba i dawny Aster (dziś UPC) też posiadało swoją sieć. One były MVNO Orange i szybko skończyły swój żywot.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2020, 23:35 przez Karlos20, łącznie zmieniany 1 raz.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1106664  autor: Remington
 14 lis 2020, 22:53
Pamiętam, że pierwszym wirtualnym był mBank mobile, który wystartował w rocznicę stanu wojennego. W ogóle był niedokładną i przez to nieudaną kopią projektu, którego ostatecznie nie zrealizowano w innym banku (choć testowe karty nawet podobno działały).

Dawny Aster nadal działa pod marką UPC.

Prawdziwym hitem był Mobilking z męskim zestawem startowym i ceną minuty na poziomie chyba 50 gr.

A co dzieje się z FM Mobile? Kiedyś mieli dobrą ofertę i agresywny marketing szeptany, a od dawna nic o nich nie słychać, szepty to głównie o Otvartej są obecnie.