DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1106669  autor: Karlos20
 14 lis 2020, 23:33
Remington: Pytasz o FM Mobile? Szepty są, ale wewnątrz Grupy FM. Mają ofertę głównie abonamentową, dość mocno zbieżną parametrami ustalonymi z Plusem dla swoich MVNO - wyjątek to oferta data (LTE bez końca "bez limitu" danych). Oczywiście inne ceny są dla klienta "z ulicy", a inne dla ambasadora/konsultanta FM Group Poland. Pochwalić ich można za 1-złotową aktywację :) O prepaidzie nic nie ma ciekawego, bo jedzie tylko po stawkach cennikowych.

Aster (UPC) nadal jedzie na Orange'u czy sprzedaje już przede wszystkim usługi komórkowe na zasięgu Play?
Kolejne rozkmino-pytanie: Co z Netia Mobile? Działali na Playu, po zmianie udziałowca na Grupę CP, naturalnym było przejście do "zielonych"... Ofertowo dostosowali się do opcji oferowanych przez Polkomtel, lecz pozycje cennikowe i koszty roamingowe czy obecnie aktywne numery w tej sieci mają znamiona Playowe... A może Netia działa jednocześnie na Playu i Plusie??

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1106671  autor: Remington
 15 lis 2020, 00:06
Wydaje mi się, że zarówno UPC jak i Netia otrzymują stare MVNO dla starych klientów, którzy wcześniej wzięli umowy.

FM kiedyś było bardzo głośne marketingowo, nawet sam się zastanawiałem kilka lat temu i to nad standardową ofertą znalezioną na ich stronie. Od jakich 2 lat absolutna cisza to pomyślałem, że już się zwinęli.
 #1106692  autor: Karlos20
 15 lis 2020, 15:31
marcz123456: MTV Mobile to była nieudana ofertowo submarka T-Mobile, to żadne MVNO.
GG Air z nami się pożegnał 9 lat temu... Pamiętam, jaka była beka, kiedy na 2 kartach odkryłem poważną dziurę w pakietach internetowych, dzięki czemu mogłem wykorzystać zupełnie za darmo kilkaset GB neta :P

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1125497  autor: Remington
 14 gru 2021, 13:07
Nikt nie zauważył, że wczoraj minęło 15 lat od startu pierwszego operatora wirtualnego: mBank mobile wystartował 13 grudnia 2006

Jakie są Wasze wrażenia lub przemyślenia z okazji XV-lecia MVNO w Polsce?

Mieliśmy game changery jak Mobilking czy Virgin, ale to odległa przeszłość.

Virgin przejęty przez Playa, ciekawą niszę znalazł Mobile Vikings, choć to też pewnie kandydat do przejęcia przez Play. Prym wiodą niskokosztowe sieci blisko związane z Plusem: Premium Mobile (do niego należący) oraz Otvarta, Lajt (Telestrada) i Klucz.

Ale wirtualnych operatorów jest w sumie około stu, kierujących oferty do określonych, zamkniętych grup odbiorców. Aż sam zachodzę w głowę jak oni nich zdobywają.