DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 65 z 71
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 71
 #1024284  autor: MPUltra
 06 paź 2018, 16:15
Jeśli mam nabity próg rozliczeniowy i wykonam połączenie międzynarodowe, to dodatkowo będę musiał dopłacić?

Jeśli nie mam nabitego progu rozliczeniowego, a wykonam poł. międzynar. przy użyciu wifi calling to będę musiał ponieść koszty poł. międzynar.?
 #1024286  autor: f0ku5
 06 paź 2018, 16:39
Jeśli mam nabity próg rozliczeniowy i wykonam połączenie międzynarodowe, to dodatkowo będę musiał dopłacić?
Tak
Jeśli nie mam nabitego progu rozliczeniowego, a wykonam poł. międzynar. przy użyciu wifi calling to będę musiał ponieść koszty poł. międzynar.?
Tak
 #1028135  autor: MPUltra
 23 paź 2018, 19:04
Jestem w abo, korzystam z pakietu 9gb. Aktywuje się w ~20-60s, przychodzi sms o aktywacji i można korzystać.

Jest poślizg jeśli chodzi o zużycie pakietu, ale ja monitoruję w systemowym mierniku danych.

W chwili aktywacji pakietu pobierze 9 zł, ważność pakietu +31 dni i ilość pakietu +9GB (tak dokładnie 9216 MB)

A propos oferty 1,2 zł to nie używam.
 #1032933  autor: Xavi
 04 lis 2018, 13:10
Słuchajcie, jak przejść z abo nju na ich kartę aby potem można było szybko przenieść numer do innej sieci? Oczywiście mam na myśli opcję bez miesięcznego wypowiedzenia wiem że jest taka możliwość bo sam z niej już kiedyś korzystałem tylko nie pamiętam jak to było! Jak zadzwonię na infolinię to każą czekać miesiąc.
 #1032951  autor: Remington
 04 lis 2018, 13:23
Przejście na kartę jest niepotrzebne, a trwa miesiąc (jest formularz na stronie nju).

Zamiast cokolwiek robić w nju, to u nowego operatora składasz wniosek o przeniesienie i wskazujesz, że ma nastąpić w dniu X (choćby następnego dnia jeśli to możliwe) bez zachowania okresu wypowiedzenia. I w dniu X jesteś w nowej sieci.
 #1033019  autor: Xavi
 04 lis 2018, 14:31
Dzięki ale jesteś czujny co zapytam to mi odpowiesz ! Rozumiem że wtedy doliczą mi 9 zeta za następny okres rozliczeniowy i spoko?

Druga kwestia. Jestem tak ciemny że aż strach. Mam abo za 19 zeta plus nr dodatkowy. Poinformowano mnie iż za dodatkowy abo jest płatne z góry za następny okres i ok. Natomiast za mój czyli główny mam doliczone trochę ponad 7 zeta za transmisję danych. Zużyłem wg fv ogromną ilość 39900 kB. Chyba ja tępak żle rozumiem cały czas działanie tej ofert! Myślałem że do kwoty 19 zł jest naliczane za połączenia i net po stawkach zgodnie z cennikiem do max 19. Potem za rozmowy nie ma opłat i net też o ile oczywiście zmieszczę się w 1 GB bo tyle jest w tej opcji. Jeśli tak to skąd ta opłata przecież 1gb nie przekroczyłem?

Remington liczę na Ciebie :)
 #1033088  autor: Remington
 04 lis 2018, 15:32
Połechtałeś moje ego he he :D

Za zerwanie umowy naliczą maks. 9 zł. W praktyce nic mi nigdy nie naliczyli, może wynika to z konstrukcji oferty (to tzw. dociążenie, a nie abonament).

Działanie ofert łączonych jest chyba nie do końca ogarnięte przez ich system. Czasem naliczą za dużo (reklamacje uznają), częściej mniej niż powinno (wtedy rzecz jasna nie reklamuję). Powinno być tak, że niezależnie od tego z której karty korzystasz, naliczą za rozmowy+net zgodnie z cennikiem, ale maks. 19 zł (no i powyżej 1GB lejek). Jeśli nie korzystałeś z smsów i płatnych dodatkowo rozmów i pakietów, to faktura powinna być na 28 zł.

Te 7 zł może być naliczone dobrze, jeśli część tego 1GB (zanim doszło do limitu 19 zł) nabijałeś na tym numerze. Wówczas reszta do 19 zł (czyli ok. 12 zł) nabita jest na drugim. To co jest naliczone powyżej 19 zł (pomijając abo 9zł za drugi nr) albo zużyłeś na jakieś płatne usługi (np. sms), albo to faktycznie błąd. Musisz zajrzeć do billingu.
 #1034228  autor: BigDaddy
 07 lis 2018, 15:49
Jestem w trakcie przenoszenia numeru do oferty abonamentowej i założyłem konto na portalu na numer tymczasowy. Czy po przeniesieniu numeru trzeba to zrobić ponownie dla numeru docelowego, czy system sam to zaktualizuje i będzie można się logować numerem docelowym?
 #1057916  autor: sylwekZolkusza
 02 gru 2018, 05:13
MPUltra pisze:
08 lis 2018, 16:48
Czy w nju na kartę dostaje się smsowe powiadomienie o końcu ważności pakietu internetowego? Ile dni przed?
Pewnie chodzi o ten 9 GB, na pewno regulamin opisuje w jakich przypadkach są wysyłane powiadomienia SMS.
Mamy kalendarz organizer w telefonie ,można ustawić i tutaj przypomina.
 #1057950  autor: MPUltra
 02 gru 2018, 13:19
Tak, chodzi o ten 9GB, w regulaminie nie ma nic o tym, w BOKu się pytałem i odpowiedzieli to samo co w regulaminie. Tak w sumie w nju abo jest lepiej, bo jest sztywno ustawiony początek i koniec (okres rozliczeniowy, łatwiej ogarnąć kalendarzami i organizerami) a w karcie jest zawsze +31 dni od chwili aktywacji pakietu.
 #1059010  autor: sylwekZolkusza
 11 gru 2018, 06:31
MPUltra pisze:
02 gru 2018, 13:19
Tak, chodzi o ten 9GB, w regulaminie nie ma nic o tym, w BOKu się pytałem i odpowiedzieli to samo co w regulaminie. Tak w sumie w nju abo jest lepiej, bo jest sztywno ustawiony początek i koniec (okres rozliczeniowy, łatwiej ogarnąć kalendarzami i organizerami) a w karcie jest zawsze +31 dni od chwili aktywacji pakietu.
Taki urok oferty na kartę,
tutaj nie jest źle, przesuwne daty doprzodu, więc możemy za wcześnie zakupić kolejny pakiet i nic więcej, GB sumują się,
na rok jest to 6/5 dni do przodu, można z tym żyć.
Ten kod ułatwi życie. *127*69*1#
 #1059984  autor: sylwekZolkusza
 21 gru 2018, 13:24
Sporo zapytań, dotyczy oferty, dla starszej osoby w nju na kartę, oto ona.

usługa rozmowy za nie więcej niż 19 zł

usługę możesz włączyć:
klikając w zakładce „usługi” po zalogowaniu się do swojego konta,
wysyłając SMS o treści START pod bezpłatny numer 80223.

włączenie usługi jest bezpłatne.
 #1060216  autor: MPUltra
 24 gru 2018, 11:49
sylwekZolkusza pisze:
11 gru 2018, 06:31
MPUltra pisze:
02 gru 2018, 13:19
Tak, chodzi o ten 9GB, w regulaminie nie ma nic o tym, w BOKu się pytałem i odpowiedzieli to samo co w regulaminie. Tak w sumie w nju abo jest lepiej, bo jest sztywno ustawiony początek i koniec (okres rozliczeniowy, łatwiej ogarnąć kalendarzami i organizerami) a w karcie jest zawsze +31 dni od chwili aktywacji pakietu.
Taki urok oferty na kartę,
tutaj nie jest źle, przesuwne daty doprzodu, więc możemy za wcześnie zakupić kolejny pakiet i nic więcej, GB sumują się,
na rok jest to 6/5 dni do przodu, można z tym żyć.
Ten kod ułatwi życie. *127*69*1#
Rozwiązałem ten problem aplikacją Macrodroid i makrami (5. każdego miesiąca o 23:55 wyłączyć dane komórkowe, a 6. każdego miesiąca o 00:05 wysłać SMS aktywujący pakiet internetowy).
 #1060254  autor: sylwekZolkusza
 24 gru 2018, 22:43
MPUltra pisze:
24 gru 2018, 11:49

Rozwiązałem ten problem aplikacją Macrodroid i makrami (5. każdego miesiąca o 23:55 wyłączyć dane komórkowe, a 6. każdego miesiąca o 00:05 wysłać SMS aktywujący pakiet internetowy).
Pomysł pewnie dobry, trzeba tylko uwzględnić 4 miesiące po 30 dni oraz, miesiąc luty 28/29 dni.
Pakiet 9 GB jest ważny 31 dni.
Nałożą się terminy na siebie, GB sumują się więc nic nie tracimy.
 #1060260  autor: szopen22
 25 gru 2018, 00:47
Witam, uszkodzilem karte nju mobile. Czy wyrobienie duplikatu jest mozliwe w salonie orange? (Za oplata)

Uszkodzilem karte dosc stara, wyczytalem że jest darmowa wymiana w salonach orange na karte z dostepem do LTE. Czy pod to moglbyn podciągnąć wymiane?

Pozdrawiam
Dziękuję z góry za odpowiedź
  • Strona 65 z 71
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 71
  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 71