DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 64 z 71
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 71
 #1013350  autor: Robin560
 12 wrz 2018, 12:22
a jak internet jest rozliczany na numerze dodatkowym? jak rozumiem na cały pakiet jest na oba numery.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1013356  autor: Xavi
 12 wrz 2018, 12:34
Remington pisze:Dokładnie. Z Goodie za podpisanie umowy można dostać 110 zł cashbacku.
Tak wiem ale to dotyczy tylko nju internetowy a mnie interesi abo za 19 zeta.
 #1014531  autor: trifek
 16 wrz 2018, 12:32
Zastanawiam się nad njumobile abonamentem lub karta. Na pierwszy rzut oka obie oferty wyglądają podobnie. Czy są jakieś różnice pomiędzy tymi ofertami?

Czy są jakieś bonusy przy przenoszeniu numeru z innej sieci/ za podpisanie umowy u jakiegoś dealera nju?
 #1014731  autor: f0ku5
 16 wrz 2018, 20:58
W przypadku oferty na kartę są np. dopłaty w przypadku roamingu, jeżeli masz abonament to nie.
Bonusy istnieją, ale rozdawane przez samo Nju (trzeba szukać np. na facebooku), lub np. w postaci mOkazji z mBanku. Dealerów Nju nie ma, tam wszystko załatwia się przez stronę ;)
 #1017915  autor: grzesk
 19 wrz 2018, 12:10
trifek pisze:Zastanawiam się nad njumobile abonamentem lub karta. Na pierwszy rzut oka obie oferty wyglądają podobnie. Czy są jakieś różnice pomiędzy tymi ofertami?

Czy są jakieś bonusy przy przenoszeniu numeru z innej sieci/ za podpisanie umowy u jakiegoś dealera nju?
Jest kilka różnic. Wspomniany wyżej roaming to jedno.
WiFi Calling (VoWiFi) w wersji abonamentowej działa też poza granicami kraju w wersji an kartę tylko u nas.
Do wersji abonamentowej możesz dokupić sobie numer dodatkowy dla drugiej osoby i wtedy ten drugi nr kosztuje Cię 9 zł a ma taką samą ofertę jak nr główny. Jakby Ci było mało internetu to możesz też dokupić nr dodatkowy internetowy z dodatkową paczką interntu do wykorzystania na obu numerach a tą drugą kartę możesz np. wsadzić do tabletu.
W wersji na kartę nie ma takich możliwości.
Ja sugeruję wziąć wersję z rachunkiem bo i tak pewnie będziesz płacić co miesiąc a jest ona prawie tak elastyczna jak ta na kartę. Umowę masz na czas nieokreślony więc poza jednym okresem rozliczeniowym nic Cię przy niej nie trzyma, jeśli nie przekroczysz limitów to płacisz tylko za to co wykorzystałeś, zmieniasz ofertę w razie potrzeb (zgodnie z okresem rozliczeniowym). Czyli warunki prawie jak w wersji na kartę a ciut więcej możliwości.
 #1019208  autor: Marcin1108
 24 wrz 2018, 13:55
Witam, zleciłem przeniesienie 5 numerów do nju z Play. Numery mają być w nju dopiero 10.11.2018r

W jednym z przeniesień nju podstawowy 29zł + nju dodatkowy 9zł, przysłali już fakturę za wrzesień i październik mimo, że nie korzystam z tych numerów. Czy to normalne, że do czasu przeniesienia numerów muszę płacić za numery tymczasowe nawet jak z nich nie korzystam?

Co ciekawe, tylko w jednym przypadku naliczyli mi taką opłatę i oczywiście reklamację odrzucili, bo "za nju dodatkowy się płaci od daty powiązania go z numerem głównym".
 #1019331  autor: lordbyd
 24 wrz 2018, 20:52
Moim zdaniem tak, ponieważ z numerów tymczasowych można normalnie korzystać - według cennika. Poza tym są (na pewno przy przeniesieniu w Orange) zapisy, że w przypadku braku wyrażenia zgody na "oddanie" numerów przez obecnego operatora usługi będą świadczone na numerach tymczasowych.
 #1019345  autor: Marcin1108
 24 wrz 2018, 22:44
Mogliby troszkę jaśniej opisywać na stronie, że za nju dodatkowy płacimy już od dnia podpisania umowy, a nie od dnia przeniesienia numeru. Sami zachęcają do przeniesienia numeru nawet 3 miesiące przed końcem umowy.

Na stronie nju jest napisane, że do czasu przeniesienia numeru abonament za nju podstawowy nie będzie naliczany jeśli nie będziemy korzystać. A w nju dodatkowy już od pierwszego dnia naliczają opłatę, nawet jak się nie używa, niestety informacja o tym jest tylko w regulaminie :(
 #1021130  autor: bed
 28 wrz 2018, 19:50
Jest zasada przy tymczasowych, że jak nie korzystasz = nie płacisz, zresztą na stronie WWW (nie w regulaminie) jest taki tekst:
jeśli nie będziesz korzystać z numeru tymczasowego, to nic za niego nie zapłacisz (brak naliczenia opłat nie dotyczy oferty nju dodatkowy).

B7+ B1 + B3 + B20 Orange (QAM256 MIMO 2x2):
https://www.speedtest.net/result/a/6024915549.png
 #1021166  autor: zwariowany.kurczak
 29 wrz 2018, 01:09
1. numer tymczasowy = płacisz do 29zł, albo nic jak nie używasz.
2. numer dodatkowy za 9zł czy @ za 19zł, ZAWSZE płacisz +9/19zł do rachunku, nawet jak głównego numeru nie używasz.
np. masz podstawowy 29, dodatkowy 9 i @ dodatkowy 19, nie używasz nic = rachunek 28zł
 #1021688  autor: aster
 29 wrz 2018, 22:38
grzesk pisze:Do wersji abonamentowej możesz dokupić sobie numer dodatkowy dla drugiej osoby i wtedy ten drugi nr kosztuje Cię 9 zł a ma taką samą ofertę jak nr główny.
Drugi numer korzysta z tego co ma pierwszy numer, bez osobnej puli. W przypadku rozmów czy wiadomości - które i tak są "bez limitu" - nie robi to różnicy i drugi numer ma takie same przywileje. Natomiast jeśli chodzi o internet to drugi numer korzysta z przydziału netu dla pierwszego numeru.

Tak więc mając jeden numer przysługuje nam 10GB transferu, a korzystając z oferty w duecie mamy nadal 10GB do wykorzystania wspólnie na dwóch numerach. Natomiast warto pamiętać o tym, że nju jest super jeśli chodzi o bonus lojalnościowy i po 6 miesiącach przysługujący nam transfer jest podwajany do... 20GB. :)

Według mnie jeśli chodzi o ofertę dla 2 osób to nju z dodatkowym numerem jest obecnie najlepszą ofertą na rynku. 38zl/mies. i wszystko wliczone. Nawet dopłat do roamingu nie ma!
 #1024284  autor: MPUltra
 06 paź 2018, 16:15
Jeśli mam nabity próg rozliczeniowy i wykonam połączenie międzynarodowe, to dodatkowo będę musiał dopłacić?

Jeśli nie mam nabitego progu rozliczeniowego, a wykonam poł. międzynar. przy użyciu wifi calling to będę musiał ponieść koszty poł. międzynar.?
 #1024286  autor: f0ku5
 06 paź 2018, 16:39
Jeśli mam nabity próg rozliczeniowy i wykonam połączenie międzynarodowe, to dodatkowo będę musiał dopłacić?
Tak
Jeśli nie mam nabitego progu rozliczeniowego, a wykonam poł. międzynar. przy użyciu wifi calling to będę musiał ponieść koszty poł. międzynar.?
Tak
 #1028135  autor: MPUltra
 23 paź 2018, 19:04
Jestem w abo, korzystam z pakietu 9gb. Aktywuje się w ~20-60s, przychodzi sms o aktywacji i można korzystać.

Jest poślizg jeśli chodzi o zużycie pakietu, ale ja monitoruję w systemowym mierniku danych.

W chwili aktywacji pakietu pobierze 9 zł, ważność pakietu +31 dni i ilość pakietu +9GB (tak dokładnie 9216 MB)

A propos oferty 1,2 zł to nie używam.
  • Strona 64 z 71
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 71
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 71