DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #598951  autor: aduska
 04 gru 2012, 19:40
symbolika pisze:Hey przed chwilą dostałam wiadomość o treści takiej jak Zdzisław podawał tylko ze swoim imieniem (tak tutaj trafiłam :? ) . Nr z play: 792925497... możecie go sprawdzić/zablokować jakoś?

ja przed chwila tez dostałam eska z tego nr telefonu co użytkowniczka "Symbolika" i tez mnie zdziwiło ze ktos zna moje imie
 #598971  autor: zdzislaw
 04 gru 2012, 21:40
zdzislaw pisze: Ciekawy jestem czy to powszechne "zjawisko"
No to widac, ze cos ewidentnie wycieklo lub zostalo wyniesione:)

Nie dziwilo by mnie, gdyby to byla akcja jakiejs firmy oferujacej sms-premiowe zabawy, ktora kupila sobie baze numerow, lecz...

to jest prymitywny walek jakiegos goscia, ktory:
- zalozyl sobie konto (pewnie partnerskie) w serwisie akazoo.pl, nastepnie
- posklecal prymitywna strone pod adresem pobierzfoty.pl gdzie pod pretekstem pobrania zdjec rzekomo przeslanych przez kogos kogo znamy (a najpewniej on nas zna albowiem ma nasz nr) , "ukryl" formularz wysylajacy dane do akazoo.pl, ktory to kasuje od uzytkownika po 5-ku (chyba co 3 dni do usr.. smierci) a prowizja leci do "goscia".
- "skombinowal" baze numerow tel. wraz z imionami (minimalnie)
- zakupil startery playa (obecnie 792925497 jak wskazuje symbolika) na ktorych wlaczyl darnowe sms-y
- sle korzystajac z bazy sms-y ""Czesc <imie> - obejrzyj sobie zdjecia na pobierzfoty.pl i daj znac co sadzisz. Kod dostepu <imie>1242"

mnie tylko ciekawi skad dzieciak "wydobyl" baze nr-ow - moze z miejsca gdzie pracuje (telekom??), no bo chyba nie z banku :), oraz ... ile osob zdola sie na taki walek nabrac - czy to warte zachodu.

Z.

 #598999  autor: Pijo
 04 gru 2012, 23:43
Przed sekundą również dostałem takiego smsa jak powyżej z numeru 792925497 i w treści jest moje imię. To jest gruba sprawa. Ktoś musial dorwać czyjąś bazę - albo od operatora albo od banku.

 #599004  autor: makafaka
 05 gru 2012, 00:16
Również dostałem takiego sms z imieniem z numeru 792925497

Ciekawe jestem skąd pobiera nasze numery, może zobaczmy co nas łączy, wtedy bedziemy mogli określić źródło,

Miejsca w których podawałem numery :

Mbank
AliorSync
21Diamonds
Grupon

 #599017  autor: Mike29
 05 gru 2012, 02:22
Witam,
Również dostałem z numeru 792925497 smsa z moim imieniem.

Miejsca, gdzie podawałem tel i dane personalne:
Mbank
Groupon
Citeam

+ Różnej maści internetowe sklepy komputerowe, z odzieżą itp


Wg. mnie ewidentny wałek i ta osoba na pewno nie jest przypadkowa. Na 100% ktoś musiał "leaknąć" dane klientów któregoś z banku lub jakiegoś sklepu internetowego lub serwisu typu groupon. Pytanie, czy ktokolwiek to namierzy i dojdzie do sprawcy...? Jak dla mnie sprawa jest poważna, bo owszem dostajemy smsy tylko z naszym imieniem, ale jeśli ten ktoś zna nasze imię tzn, że ma również nazwisko i kto wie jakie jeszcze dane.

 #599018  autor: darkangel
 05 gru 2012, 02:37
A czasami nie jest tak że jeśli polubi się jakąś strone na Facebooku i ma podany swój nr telefonu na FB to nie zmieniając preferencji bezpieczeństwa ta firma dostaje jak na tacy nasz nr tel. włącznie z Imieniem i nazwiskiem?

 #599019  autor: makafaka
 05 gru 2012, 03:24
Tą opcje można wykluczyć, gdyż nie mam udostępnionego numeru na FB.

Banki raczej też, ponieważ będa miały dobre zabezpieczenia, a numery wraz z danymi nie bedą udostępniane "przypadkowym osobą". A poza tym w Mbanku jestem kilka lat i nie miałem podobnej sytuacji, a na gruponie jestem od paru dni i już coś dostaje, wiec najprawdopodobniej stoi za tym GRUPON....

Czy pozostałe osoby które otrzymały ten sms również miały styczność z tym sklepem ?

 #599022  autor: Prezesek
 05 gru 2012, 05:31
Cześć. :wink:
Dzisiaj 5 minut po północy również dostałem sms'a z numeru 792925497.. jego treści chyba nie muszę podawać.
Jestem zdenerwowany.. numeru nigdzie nie podawałem, poza ważnymi sprawami tj. allegro, banki, ect oraz GROUPON.

Teraz bije się z myślą, czy nie zgłosić tej sprawy do UKE..

 #599023  autor: emarcin
 05 gru 2012, 06:06
Dostałem takiego samego smsa z numeru 792925497.

 #599035  autor: zdzislaw
 05 gru 2012, 09:38
witam (ponownie),

baza, z ktorej korzysta osoba, ktora przygotowala ten walek (powtorze raz jeszcze: to nie zadna firma wysyla do nas te sms-y a dzieciak ktory pozyskal z jakiegos zrodla baze nr-ow i przygotowal prymitywnego walka) jak widac jest bardzo duza skoro co 1 minute (jak raportowal PalonyLolek) wysyla sms-y od ladnych kilku dni... 8)

Grupona (czy tam Grooupona) mozna wykluczyc jako zrodelko danych - tak jak pisalem moj nr tel. jest w tylko kilku miejscach - nie mam go w grouponie (do celow "zabawowych" uzywam nr "tymczasowych").

Z.

 #599037  autor: Pijo
 05 gru 2012, 09:46
zdzislaw pisze:(powtorze raz jeszcze: to nie zadna firma wysyla do nas te sms-y a dzieciak ktory pozyskal z jakiegos zrodla baze nr-ow i przygotowal prymitywnego walka)
Przecież to oczywiste, że to nie żadna firma wysyła te smsy. Ewidentnie baza została gdzieś wykradziona albo skopiowana przez pracownika, etc.

Ja na Grouponie nie podawałem numeru, mam tam jedynie email. Na FB również nie mam podanego numeru telefonu.

Dlatego nadal jestem zdania, że to grubsza sprawa i dotyczy banku albo baz operatora telefonicznego, ewentualnie Allegro.
Ostatnio zmieniony 05 gru 2012, 11:02 przez Pijo, łącznie zmieniany 2 razy.

 #599048  autor: makafaka
 05 gru 2012, 10:51
Ja sobie z tego doskonale zdaje sprawę, że nie robi tego żadna firma lecz osoba prywatna. CHcę jedynie ustalić źródło wycieku danych, bo jeśli to wina banku to w dniu dzisiejszym zamykam w nim rachunek. Skoro wyciekła baza numerów wraz z danymi osobistymi, to możliwe że i numery kont bankowych, więc sprawa jest naprawdę poważna.

Wszyscy jesteśmy z ORANGE czy sms dostają również osoby z innych sieci ?

 #599050  autor: Pijo
 05 gru 2012, 11:12
Wszyscy jesteśmy z ORANGE czy sms dostają również osoby z innych sieci ?
Mam w Play, ale numer wędrował z Ery/Play/Orange/Play.

Pytanie:1.
Czy Wasz numer jest zarejestrowany na Wasze dane ? Chodzi o to, aby wykluczyć na początek wyciek u operatora. Jeśli ktoś na numer firmowy albo abo wzięty na rodzica/żonę/ itp. to w treści smsa, gdyby wyciek był u operatora, powinno być imię abonenta.

2. Czy ktoś ma niezarejestrowany numer prepaid i dostaje smsy z poprawnym imieniem? Jeśli tak to można wykluczyć operatora i trzeba szukać dalej jakiegoś punktu zaczepienia.

 #599053  autor: Szarlej
 05 gru 2012, 11:24
Pijo pisze:
2. Czy ktoś ma niezarejestrowany numer prepaid i dostaje smsy z poprawnym imieniem? Jeśli tak to można wykluczyć operatora i trzeba szukać dalej jakiegoś punktu zaczepienia.
Ja mam, jestem z Play ;)
Also, mój numer nie latał zbytnio po internetach, ale nie wymienię wszystkich serwisów.

 #599054  autor: Pijo
 05 gru 2012, 11:25
Ja mam, jestem z Play

Also, mój numer nie latał zbytnio po internetach, ale nie wymienię wszystkich serwisów.
I Twoje imię było w treści smsa?

 #599056  autor: makafaka
 05 gru 2012, 11:46
Operatora można wykluczyć skoro jak już wiadomo wysyła do kilku sieci.

 #599067  autor: Vieslav
 05 gru 2012, 13:20
Napisali o tym na niebezpieczniku, gdzie jest link do tego tematu. W komentarzach istnieją podejrzenia, że to aplikacja na smartfony kradnie imię + numer (co jest mało prawdopodobne, bo po co zadawać sobie dodatkowo trud z wysyłaniem smsów z prawdziwego numeru, skoro można to zrobić z poziomu takiego intruza w systemie). Kolejnym podejrzanym jest allegro. Musi być jakiś czynnik wspólny. Żadnego spamu jeszcze nie dostałem, a mam na allegro podany numer telefonu.

 #599072  autor: PalonyLolek
 05 gru 2012, 13:48
Vieslav pisze:Żadnego spamu jeszcze nie dostałem, a mam na allegro podany numer telefonu.
Podobnie ja.

Dostać bazę klientów niezależnie od sieci to żaden problem, można je kupić w internecie od konsultantów przeróżnych firm, w zależności od jakości bazy 5-20gr za kontakt i nic z tym nie zrobicie.

Proponuję zgłaszać sprawę do swojego opa, fakt typowi zablokują numer, kupi inny prepaid i zacznie się znowu, ale można chociaż trochę mu utrudnić życie...

 #602462  autor: Robert.AB
 20 gru 2012, 19:56
Myślę, że te numery 537435096 537435097 dotyczą tego samego wałka.
Kiedy wybierze się miasto otwiera się strona, która wyłudza 4.92zł.
Strona, która powoduje takie efekty:
http://www.agd-net.com/index.html

[ Dodano: 2012-12-20, 20:15 ]
Te dane występują również pod ofertami pracy. Może w ten sposób ktoś pozyskuje dane, ale smsy wysyła już z innych numerów.