DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #599056  autor: makafaka
 05 gru 2012, 11:46
Operatora można wykluczyć skoro jak już wiadomo wysyła do kilku sieci.

 #599067  autor: Vieslav
 05 gru 2012, 13:20
Napisali o tym na niebezpieczniku, gdzie jest link do tego tematu. W komentarzach istnieją podejrzenia, że to aplikacja na smartfony kradnie imię + numer (co jest mało prawdopodobne, bo po co zadawać sobie dodatkowo trud z wysyłaniem smsów z prawdziwego numeru, skoro można to zrobić z poziomu takiego intruza w systemie). Kolejnym podejrzanym jest allegro. Musi być jakiś czynnik wspólny. Żadnego spamu jeszcze nie dostałem, a mam na allegro podany numer telefonu.

 #599072  autor: PalonyLolek
 05 gru 2012, 13:48
Vieslav pisze:Żadnego spamu jeszcze nie dostałem, a mam na allegro podany numer telefonu.
Podobnie ja.

Dostać bazę klientów niezależnie od sieci to żaden problem, można je kupić w internecie od konsultantów przeróżnych firm, w zależności od jakości bazy 5-20gr za kontakt i nic z tym nie zrobicie.

Proponuję zgłaszać sprawę do swojego opa, fakt typowi zablokują numer, kupi inny prepaid i zacznie się znowu, ale można chociaż trochę mu utrudnić życie...

 #602462  autor: Robert.AB
 20 gru 2012, 19:56
Myślę, że te numery 537435096 537435097 dotyczą tego samego wałka.
Kiedy wybierze się miasto otwiera się strona, która wyłudza 4.92zł.
Strona, która powoduje takie efekty:
http://www.agd-net.com/index.html

[ Dodano: 2012-12-20, 20:15 ]
Te dane występują również pod ofertami pracy. Może w ten sposób ktoś pozyskuje dane, ale smsy wysyła już z innych numerów.