DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 2 z 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22

 #491687  autor: MK_
 24 lip 2011, 14:02
Czekamy... Jeśli wprowadzą ofertę na abo oraz kartę, która byłaby korzystniejsza od Fresh'a - to będzie bardzo (nie)ciekawie.
16-go sierpnia przenoszę numer z Plusa do innej sieci - będzie to Play, chyba, że zlikwidują 30 za 10 na co się nie zanosi :) Ciekaw jestem co zaoferują pod Red Bullem.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #491691  autor: Golarz Filip
 24 lip 2011, 15:12
Tak się zastanawiam, do kogo będzie skierowana oferta RB?
Bo analogicznie z Heyah ( Era ) było jasne- do młodych; Sami Swoi ( Plus )- do ludzi z miasteczek i wsi a tutaj? RB kojarzy się z młodymi,ze sportem,z aktywnością a Play przecież już tam skierował swoją ofertę. No zobaczymy,jak korzystnie będzie.Fresh'owcy niech trzymają tylko kciuki,by ich oferta nie zniknęła i dojdzie do podziału: Play na abonament,RB na kartę.

 #491699  autor: Blank
 24 lip 2011, 15:50
Karlos20 pisze:
divhashmorex pisze:http://blogplay.pl/2011/07/tylko-w-play/
W takim razie czekamy na ofertę do 6 sierpnia :)
Czekamy... Jeśli wprowadzą ofertę na abo oraz kartę, która byłaby korzystniejsza od Fresh'a - to będzie bardzo (nie)ciekawie.
czemu nieciekawie? Bardzo ciekawie. Co prawda na to się nie zanosi, ale nie miałbym nic przeciwko ofercie, która zdeklasowałaby Fresha :)

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #491700  autor: Karlos20
 24 lip 2011, 15:59
divhashmorex pisze:
Karlos20 pisze:
divhashmorex pisze:http://blogplay.pl/2011/07/tylko-w-play/
W takim razie czekamy na ofertę do 6 sierpnia :)
Czekamy... Jeśli wprowadzą ofertę na abo oraz kartę, która byłaby korzystniejsza od Fresh'a - to będzie bardzo (nie)ciekawie.
czemu nieciekawie? Bardzo ciekawie. Co prawda na to się nie zanosi, ale nie miałbym nic przeciwko ofercie, która zdeklasowałaby Fresha :)
Wszystko w Play'u jest możliwe.
A patrząc na screeny z blogplay.pl w ofercie na kartę w Belgii, gdzie ma RBM są naprawdę dobre bonusy za doladowanie od 10 EUR - porządny pakiet minut, a nie kilka i esy bez limitów :)

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #491709  autor: Quetzal
 24 lip 2011, 16:36
Golarz Filip pisze:Tak się zastanawiam, do kogo będzie skierowana oferta RB?
Bo analogicznie z Heyah ( Era ) było jasne- do młodych; Sami Swoi ( Plus )- do ludzi z miasteczek i wsi a tutaj?
Mało ważne do kogo oferta jest adresowana, znacznie bardziej istotne kto z niej będzie korzystał.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w Polsce bezsensowne są te wszystkie reklamy i strategie sieci "dla młodzieży", "dla przedsiębiorców", "dla aktywnych" "dla mieszkańców wsi".
W większości przypadków o wyborze operatora decyduje tylko i wyłącznie oferta.

 #491720  autor: Golarz Filip
 24 lip 2011, 17:17
Quetzal pisze:Mało ważne do kogo oferta jest adresowana, znacznie bardziej istotne kto z niej będzie korzystał.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w Polsce bezsensowne są te wszystkie reklamy i strategie sieci "dla młodzieży", "dla przedsiębiorców", "dla aktywnych" "dla mieszkańców wsi".
W większości przypadków o wyborze operatora decyduje tylko i wyłącznie oferta.
Niby tak,ale wyobraź sobie fanatyczkę Ojca Dyrektora z freshem na BB ( bo najtaniej a wiadomo emeryturki słabiutkie ) a prezesa firmy z Heyah bo ma roaming tani...

 #491722  autor: Karlos20
 24 lip 2011, 17:23
Golarz Filip pisze:
Quetzal pisze:Mało ważne do kogo oferta jest adresowana, znacznie bardziej istotne kto z niej będzie korzystał.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że w Polsce bezsensowne są te wszystkie reklamy i strategie sieci "dla młodzieży", "dla przedsiębiorców", "dla aktywnych" "dla mieszkańców wsi".
W większości przypadków o wyborze operatora decyduje tylko i wyłącznie oferta.
Niby tak,ale wyobraź sobie fanatyczkę Ojca Dyrektora z freshem na BB ( bo najtaniej a wiadomo emeryturki słabiutkie ) a prezesa firmy z Heyah bo ma roaming tani...
Startówki są ogólnie dostępne, więc takie przypadki mogą się zdarzyć. Czasem ludzie nie zwracają uwagi na Facebooka, TV, reklamy, itp., bo jeśli potrzebują zadzwonić to kupują, co jest na półce/ladzie sklepowej i korzystają.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #491725  autor: Andi007
 24 lip 2011, 17:30
Ciekawe, jaka będzie oferta cenowa, w abonamencie i na kartę. Czy w prepaidzie zejdą poniżej 29gr/min do wszystkich? Jaki będą mieli nadany nr prefix?

 #491728  autor: Karlos20
 24 lip 2011, 17:36
Andi007 pisze:Ciekawe, jaka będzie oferta cenowa, w abonamencie i na kartę. Czy w prepaidzie zejdą poniżej 29gr/min do wszystkich? Jaki będą mieli nadany nr prefix?
Nie wiadomo, oby nie ruszali tej stawki 29 gr... Nie pozwolą przecież, żeby popsuć Fresh'a. Ale więcej powiedzą na początku sierpnia.

[ Dodano: 2011-07-24, 17:37 ]
Andi007 pisze: Jaki będą mieli nadany nr prefix?
Prefixy będą mieli nadane takie, jak w Play.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #491730  autor: Quetzal
 24 lip 2011, 17:41
Golarz Filip pisze: Niby tak,ale wyobraź sobie fanatyczkę Ojca Dyrektora z freshem na BB ( bo najtaniej a wiadomo emeryturki słabiutkie ) a prezesa firmy z Heyah bo ma roaming tani...
Fanatyczka ojca dyrektora na pewno nie używałaby by BB (ale to tylko i wyłącznie kwestia urządzenia a nie operatora). Znam emerytki (co prawda nie moherowe, ale bardzo leciwe), które dostały Fresha od rodziny i dzwonią za darmo do rodziny w Play i są b. zadowolone.

Sam korzystam teraz z bardzo "młodzieżowej" sieci choć już dawno temu skończyłem studia a prywatnie mógłbym używać i "W rodzinie", jakby tylko mieli ofertę, która mnie interesuje. Jest mi obojętne czy w reklamie biegają po plaży dziewczyny w bikini, przedsiębiorcy w garniturach czy rolnik z widłami (zresztą i tak reklam z reguły nie oglądam). Interesuje mnie wyłącznie wysokość mojego rachunku, a nie nazwa sieci.

 #491732  autor: MADMAX
 24 lip 2011, 17:47
Gdy tak patrzę w prezentację dotyczącą cen RBM w innych krajach to widzę, że poza Austrią jest zwyczajnie drogo.

Pozdrawiam

 #491735  autor: MK_
 24 lip 2011, 18:05
W innych krajach w przeliczeniu na złotówki jest absurdalnie drogo. Ale z drugiej strony przecież to będzie pod Playem działało więc nie może być drogie :-D

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #491736  autor: szyman12
 24 lip 2011, 18:08
Powiem Wam, że w sumie to będzie ciekawe doświadczenie :-) Play: sieć dla młodzieży i redbull również :D Jestem słabym wróżbitą, ale myślę, że oferta będzie oparta głównie na "wyślij kod kreskowy z napoju redbull a otrzymasz XX minut do wszystkich sieci"

 #491742  autor: MADMAX
 24 lip 2011, 18:25
Zapewne nie będzie inaczej niż w pozostałych krajach, czyli przykładowo: najniższy abonament 50zł na który będzie się składać pakiet minut, pakiet smsów i pakiet danych oraz jakaś tam wlotka na eventy związane z Red Bullem.

Na rynku napojów energetycznych jest wojna cenowa więc kto ich tam wie, czy nie będą swoim pełnoletnim abonentom dorzucać jakiegoś kuponu rabatowego na ich enerdżajzera.

Osobiście jakoś niezbyt mi to imponuje ale poczekajmy na oficjalną ofertę.

Pozdrawiam

 #491743  autor: MK_
 24 lip 2011, 18:29
Mam nieodparte wrażenie że to będzie porażka - będą myśleli, że jak rozpoznawalna, światowa marka sprzedająca siuśki wejdzie na rynek Telekom to wszyscy się na nią rzucą.

Lubię to! 50zł na 5 miesięcy - 113min&200MB na miesiąc

 #491746  autor: Ruben
 24 lip 2011, 18:38
Karlos20 pisze:Nie wiadomo, oby nie ruszali tej stawki 29 gr
Nie rozumiem Ciebie. Piszesz, że jak oferta będzie korzystniejsza od Fresha to będzie nieciekawie a potem żeby nie ruszali stawki 29gr. Odnoszę wrażenie jakbyś nie chciał żeby pojawiła się oferta lepsza od Play. Czy aż tak bardzo identyfikujesz się z tym operatorem, że nie mógłbyś przenieść numeru w przypadku korzystniejszej oferty?
Uważam, że wprowadzenie oferty nawet korzystniejszej od Fresha może rozruszać trochę ten rynek. Tym bardziej, że są już oferty poniżej 29gr/min np. Freem, Carrefour Mova, wRodzinie, mBank ale po RBM rewolucji się nie spodziewam.

 #491752  autor: Karlos20
 24 lip 2011, 18:54
Ruben pisze:
Karlos20 pisze:Nie wiadomo, oby nie ruszali tej stawki 29 gr
Nie rozumiem Ciebie. Piszesz, że jak oferta będzie korzystniejsza od Fresha to będzie nieciekawie a potem żeby nie ruszali stawki 29gr. Odnoszę wrażenie jakbyś nie chciał żeby pojawiła się oferta lepsza od Play. Czy aż tak bardzo identyfikujesz się z tym operatorem, że nie mógłbyś przenieść numeru w przypadku korzystniejszej oferty?
Uważam, że wprowadzenie oferty nawet korzystniejszej od Fresha może rozruszać trochę ten rynek. Tym bardziej, że są już oferty poniżej 29gr/min np. Freem, Carrefour Mova, wRodzinie, mBank ale po RBM rewolucji się nie spodziewam.
Operatorów tych najmniejszych stać na promocje, jeśli ich nie reklamują - ale często są nieoplacalne dla nich samych - przykład dwóch MVNO, ktore w Polsce upadły, trzecia w kolejce może być i GaduAir. A ci więksi (W3) - nawet nie dorównują Play'owi w ofertach. P4 na 100 % nie wprowadzi do swojej nowej marki stawki niższej niż 29 gr, ponieważ spowoduje ucieczkę numerów z Play'a do tymczasowej sieci, a potem do nowej oferty RBM - zapewne może się powtórzyć sytuacja dwóch submarek PTC: Heyah i Tak Tak - migracja wewnętrzna pomiędzi tymi markami jest niemożliwa. Oby Play nie szedł tą drogą...
Chociaż jeśli by zaoferowali RBM na kartę w Play'u z ofertą porównywalną do Fresh'a, extra inowacyjnym dodatkiem do doładowań oraz jakby umożliwili migrację pomiędzy Fresh -> RMB i odwrotnie bez utraty środków z doładowań i Pakietu Złotowek, wtedy byłoby korzystnie.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #491753  autor: Ruben
 24 lip 2011, 19:02
Karlos20, co się z tym wiąże i dlaczego Play ma taniej to ja doskonale wiem. Odnośnie ofert pozostałych operatorów i to dlaczego nie próbują konkurować z Play to nie najlepszy temat do takich dyskusji ale odpowiedź jest prosta- nie muszą, bo nie mają aż tak dużego odpływu abonentów żeby musieli walczyć ceną.
Napisałem, że nie rozumiem Ciebie, kiedy piszesz, że będzie nieciekawie jak oferta będzie korzystniejsza od Fresha oraz żeby nie ruszali stawki 29gr. Czy obawiasz się o bankructwo Red Bulla? ;)
Każdemu nowemu operatorowi życzę powodzenia ponieważ my klienci możemy tylko na tym zyskać a to czy będę miał na wyświetlaczu napis Play czy Red Bull nie ma znaczenia.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2011, 19:29 przez Ruben, łącznie zmieniany 1 raz.

 #491758  autor: Quetzal
 24 lip 2011, 19:28
Karlos20 pisze:P4 na 100 % nie wprowadzi do swojej nowej marki stawki niższej niż 29 gr,
Ale w P4 stawka za minutę już dawno jest niższa niż 29 groszy.
Fresh to jest oferta typowo pakietowa w której cena podstawowa ma niewielkie znaczenie. Uwzględniając promocje/pakiety złotówek/usługę "zbieraj minuty" efektywna cena minuty jest bardzo niska - to już zależy tylko od właściwego zarządzania kontem.

Poza tym cena za minutę jest tylko jednym ze składnikiem oferty, mnie np. minuta do innych sieci bardzo niewiele obchodzi.
Na ofertę składają się także, a może przede wszystkim, pakiety wewnątrz sieciowe, pakiety internetowe a w przypadku abonamentów - ceny telefonu.

 #491780  autor: qper
 24 lip 2011, 21:01
Panowie co by nie mówić to jestem zaskoczony, że to właśnie Play-owi udało się pozyskać takiego klienta jak Red Bull.

Gratuluję i tyle.

Co do oferty nie ma co gdybać, zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Mnie osobiście to cieszy, zawsze są to dodatkowe pieniądze dla operatora, które może potem inwestować.
  • Strona 2 z 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 22