Strona 1 z 1

Potrzebne troszke wyjaśnień - Longplay 69

Post:06 paź 2010, 21:20
autor: HiCZoK
Witam! Wziąłem HTC Wildfire za stówe w longplay 69.

Nigdy nie miałem wcześniej telefonu na abonament, zawsze na karte.
Jak to wszystko wygląda? Tzn rozumiem ze place 59zeta co miesiąc i dostaje darmowe rozmowy do playi 350min zamienne na 380smsow.

Jak sprawdzac zeby nie przekroczyc tych limitów żeby nie dopłacać do abonamentu?

Czy jest jakis sposób na więcej smsów zamiast rozmów czy coś?

dzięki!

Post:06 paź 2010, 21:38
autor: kwistas
na *101# możesz sprawdzić ile minut Ci zostało do wykorzystania, oraz na stronie Play w dziale Play24.

Na więcej smsów nie ma sposobu, jak widać lepiej opłaca się dzwonić niż wysyłać smsy :)

Post:06 paź 2010, 21:43
autor: Pijo
Czy jest jakis sposób na więcej smsów zamiast rozmów czy coś?
Nie da sie. Możesz jedynie dokupić pakiet smsów do wszystkich sieci, płatne oczywiście ponad kwotę abo:

- Pakiet 300 SMS za 9zl.
- Pakiet 1000 SMS za 15 zl

Szczegóły:
http://www.playmobile.pl/pl/uslugi/nowy ... index.html

Post:07 paź 2010, 10:53
autor: TomekO
W LP69 masz 237 minut wymienne na 383 SMSów i dodatkowy pakiet 113 minut, razem 350 minut. Konto główne sprawdzasz *101# a dodatkowy pakiet *105#.

Post:07 paź 2010, 17:36
autor: Matyk
czy w long play 69 stan darmowy jest również na stacjonarne ??
Mój brat dzwoniąc na takowe numery nic nie płaci...
Błąd systemu ? 8)

Post:07 paź 2010, 17:43
autor: TomekO
Matyk pisze:czy w long play 69 stan darmowy jest również na stacjonarne ??
Mój brat dzwoniąc na takowe numery nic nie płaci...
Błąd systemu ? 8)
Tylko do Play. W ofertach biznesowych jest też na stacjonarne.

Re: Potrzebne troszke wyjaśnień - Longplay 69

Post:07 paź 2010, 18:14
autor: emerson
HiCZoK pisze:Czy jest jakis sposób na więcej smsów zamiast rozmów czy coś?
Jeśli wolisz zdecydowanie bardziej sms niż rozmowę to wybierz LP SMS 49, gdzie masz 1000sms do wszystkich+169min do wszystkich za 49zł miesięcznie. SD dostajesz za darmo na 6 m-cy, później jeśli chcesz dalej korzystać to dopłacasz 10zł.
Przelicz co bardziej jest dla Ciebie opłacalne, na czym bardziej Ci zależy. Ogólnie czego oczekujesz od zakupionego abonamentu ;-)

Post:07 paź 2010, 21:45
autor: HiCZoK
Dzięki za wyjaśnienia!:)

No to od wczoraj mam juz finalnie (PO MASIE PROBLEMÓW Z WALIDACJA) htc Wildfire.
Longplay 69. Wszystko sie zgadza.

Stan darmowy do play jest.

100 iles tam minut jest. a 69zl podzielone na 0,18gr za sms to rzeczywiscie 383 smsy.
Czyli ogólnie to jest tak jak na karte tylko że każde pakiety dodatkowych minut itp są poza abonamentem tak?

kilka rzecy jednak mnie zastanawia mnie zastanawia poza tym.

od razu po włożeniu karty sprawdziłem stan konta *101"siatka" i okazało się że zamiast 69zł mam tylko 60zł i 10 groszy. W telefonie wszystkie opcje internetowe wyłączone. A wczeńiej nie smseowałem i nie rozmawiałem. Wogole nie używałem smsów.

Kolejna rzecz... Kiedy ktoś do mnie dzwoni to słyszy jakąś durną melodyjke a nie sygnał. Nikt mi w play nie mówil ze cos takiego bedzie. jak to wyłączyc?

Jak wyłączyć pocztę głosową?


jak macie jakies dodatkowe porady czy ostrzeżenia to byłbym wdzięczny ;)

Post:07 paź 2010, 22:34
autor: emerson
Zapewne stan ten wynika z tego,że po zakupie aktywacji stan minut/pakiet złotówek jest proporcjonalny do końca okresu rozliczeniowego i taka też będzie opłata. Od nowego cyklu będziesz mieć całą kwotę.

Muzykę na czekanie możesz wyłączyć przez Play24 lub BOK. Jeśli tego nie zrobisz to później będziesz dopłacał do tego 2zł/mc- jest o tym zapis w regulaminie promocji.

Pocztę możesz wyłączyć kodem ##002# i klawisz połączenia (jest to deaktywacja wszystkich przekierowań) lub przez BOK zdeaktywować całkowicie- polecam drugą opcję, gdyż wtedy będziesz dostawać smsa z informacją, że ktoś próbował się dodzwonić, gdy miałeś wyłączony telefon lub byłeś poza zasięgiem.

Post:08 paź 2010, 10:06
autor: HiCZoK
rozumiem ze chodzi Ci o biuro obsługi klienta?
Czyli wystarczy jak podlece do salonu?


A muzyke na czekanie juz wylaczelym na play24... ale ta strona powoli dziala

Post:08 paź 2010, 12:24
autor: emerson
BOK- Biuro Obsługi Klienta. Dzwonisz na *500. Możesz też zrobić zgłoszenie przez Play24, ale to dłużej trwa.
Dodam jeszcze,że dzwoniąc do BOK i mówiąc o wyłączeniu poczty to, gdy będą Ci podawać kod o którym pisałem to powiedz, że chcesz CAŁKOWICIE deaktywować pocztę. Sam tak miałem, że podawali mi kod, a wyłączając pocztę kodem nie dostaje się tych smsów o których wspomniałem. Więc lepiej całkiem ją wyłączyć.

Post:08 paź 2010, 19:34
autor: HiCZoK
dzięki! jutro zadzwonie do drani :D

Post:10 paź 2010, 10:54
autor: adam45648
To ja jeszcze zadam takie pytanie. Po 6 miesiącach SD sam się wyłącza czy trzeba go dezaktywować?

Post:10 paź 2010, 12:04
autor: banderas
z tego co pamiętam sam się wyłacza i można właczyć go taniej niz zwykle(tj. 19 zł/mc)

Post:10 paź 2010, 21:35
autor: Marcin87
ale w long play 69 SD jest aktywny na cały okres umowy