Strona 1 z 1
simlock Play, przejście z abonamentu na kartę
Post:03 gru 2009, 22:03
autor: bleze
Mam K530i z simlockiem z Playa. Po abonamencie chciałbym kupić starter z Playa i włożyć do tego samego telefonu bez ściągania simlocka. Czy wszystko będzie działać czy konieczne jest zdjęcie simlocka?
Post:03 gru 2009, 22:15
autor: biotyt
Nie trzeba ściągać simlocka, a nie zmieniać ustawień telefonu. Wszystko będzie działać bez problemu.
Re: simlock Play, przejście z abonamentu na kartę
Post:03 gru 2009, 22:18
autor: lukaszw
bleze pisze:Mam K530i z simlockiem z Playa. Po abonamencie chciałbym kupić starter z Playa i włożyć do tego samego telefonu bez ściągania simlocka. Czy wszystko będzie działać czy konieczne jest zdjęcie simlocka?
W tym wypadku nie musisz zdejmować simlocka jednak polecałbym Ci zrobić to już teraz za darmo w salonie PLAY niż później płacic w jakimś serwisie. Oczywiście jesli zdejmiesz smoka w salonie PLAY to gwarancji nie utracisz.
Post:03 gru 2009, 22:20
autor: biotyt
Jeśli chcesz zrezygnować z tego abonamentu nie musisz kupować nowego startera. Wystarczy, że złożysz wypowiedzenie i wydasz dyspozycję przeniesienia do oferty na kartę. Zachowasz wtedy numer telefonu o ile Ci na nim zależy.
Post:03 gru 2009, 22:26
autor: bleze
lukaszw pisze:jednak polecałbym Ci zrobić to już teraz za darmo w salonie PLAY niż później płacić w jakimś serwisie.
trzeba to zrobić przed skończeniem się umowy?
a jeśli bym przedłużył, wziął inny telefon, to z tego starego też ściągną simlocka za darmo?
Post:03 gru 2009, 22:42
autor: lukaszw
Musisz sprawdzić w umowie jak jest napisane jednak przed jej końcem zdejmiesz go na bank za friko i bez utraty gwarancji, co do tego czy zdejmą ze starego po okresie umowy to myślę że tak jednak jak zrobisz to teraz to masz pewność, a kolejny telefon już zapewne nie będzie posiadał simlocka w ogóle.