DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #3108  autor: pyp
 10 kwie 2005, 20:04
Mam pytanko: Zastanawia mnie jedna sprawa co by było jakbym kupił telefon np. Motorola V980 której nie ma jeszcze na polskim rynku i chciał korzystać z MMS`ÓW i GPRS`U. Teraz do większości telefonów dzwoniąc do BOK np Plusa z pytaniem : "Czemu nie moge wysłać i odbierac MMS albo nie moge korzystac z GPRS" ?? wysyłają tzw. SMSY konfiguracyjne. I własnie Pytanie sie nasuwa czy do telefonów których nie ma na polskim rynku są u operatorów dostepne te smsy konfiguracyjne, bo bez dobrej konfiguracji nie można odbierac i wysyłac MMSÓW.

Pozdrawiam - pYp

 #3112  autor: xlord
 10 kwie 2005, 20:13
To pytanie chyba bardziej do operatorow niz do forumowiczow.

Pozdrawiam

 #3117  autor: aNaX_Ax2500*
 10 kwie 2005, 20:25
Ale forumowicze mogli spotkać się z czymś takim. Ja osobiście nie miałem z niczym takim do czynienia

.::d(-_-)b::.
 #3134  autor: Sirmark
 11 kwie 2005, 00:28
pyp pisze:I własnie Pytanie sie nasuwa czy do telefonów których nie ma na polskim rynku są u operatorów dostepne te smsy konfiguracyjne, bo bez dobrej konfiguracji nie można odbierac i wysyłac MMSÓW.
jesli danego telefonu nie mial operator i nie ma o nim info w ichnim systemie to taki konsultant rozklada rece. Czasami zdarza sie ktos kto probuje cos pomoc na modelach zblizonych.

ja przewaznie prosilem w takich przypadkach co by nie zawracali glowy pytaniem o model (raz nawet musialem uzyc stanowczej perswazji bo ktos mi probowal powiedziec ze se nie poradze ;) ) tylko proslem o dyktowanie standardowych danych..

jesli ktos ma nowy telefon to moze albo sprobowac poszukac konfiguratora na stronie producenta, ew. sprobowac wyslac ze strony lub poprzez BOK konfiguracje na zblizony model.

a jak to nie po trzeba pokombinowac recznie.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #3147  autor: pantera
 11 kwie 2005, 13:17
wejdź na stronke motorolli, ale miedzynarodowa ... moze tam bedzie cos o tej konfiguracji .. taki sam problem miale z SonyEriccssonem Z1010, nie dostepnym w polsce ,,, z miedzynarodowej strony mozna bylo wyslac sms konfigurujace, dla kazdej sieci, wiec sprawdz na stronie moto, moze tam tez cos takiego maja :) , zycze powodzenia, pozdrawiam

 #3148  autor: pantera
 11 kwie 2005, 13:18
znaczy Z1010 jest w PLUSIE, przynajmnie był ;) a ja go miałem w Ideii, dla ścisłości ;)

 #3221  autor: pyp
 11 kwie 2005, 18:24
Dzięki bardzo za odpowiedzi... Ja jeszcze tego telefonu nie mam, ale chciałem się dowiedzieć czy mieliście takie już kiedys problemy i czy wiecie jakie są szanse zeby MMS i GPRS dobrze chodził. Pozdrawiam i Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi !! :)

Pozdrawiam - pYp

 #3240  autor: Sirmark
 11 kwie 2005, 20:33
pyp pisze:Dzięki bardzo za odpowiedzi... Ja jeszcze tego telefonu nie mam, ale chciałem się dowiedzieć czy mieliście takie już kiedys problemy i czy wiecie jakie są szanse zeby MMS i GPRS dobrze chodził.
a czemu ma nie chodzic.. nie szukaj problemow za wczasu.. bedziemy myslec jak sie pojawi.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #3265  autor: xlord
 11 kwie 2005, 22:49
A tak w zasadzie to kazdy operator powinien podawac wszystkie potrzebne dane do recznej konfiguracji na swojej stronie.

Pozdrawiam

 #3278  autor: WitekT
 11 kwie 2005, 23:25
No i w zasadzie podaje - ale często są one strasznie zagrzebane i ciężko je znaleźć...

 #3288  autor: xlord
 12 kwie 2005, 10:40
WitekT pisze:No i w zasadzie podaje - ale często są one strasznie zagrzebane i ciężko je znaleźć...
A gdyie ma je era? Jakos do dzis sie nie dokopalem, wiec bede dzwieczny za link.

Pozdrawiam

 #3296  autor: WitekT
 12 kwie 2005, 12:40
No po lewej na głównej stronie jest Konfigurator. :)

 #3302  autor: xlord
 12 kwie 2005, 15:18
WitekT pisze:No po lewej na głównej stronie jest Konfigurator. :)
Ale on dotyczy telefonow dostepnych w sieci sprzedazy ERA, a my tu dyskutujemy nt. tych z importu bezposredniego.

Pozdrawiam

 #3309  autor: Dragon
 12 kwie 2005, 15:30
no to musisz jakos z tych podanych danych wybrac te ktore sa ci potrzebne, aj tak np myusialem Motke C350 konfigurowac kiedys