DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #2541  autor: pyp
 01 kwie 2005, 13:23
Co sadzicie o wynikach finansowych sieci Plus GSM za 2004 r. Ja uważam ze tego mozna było sie spodziewać ponieważ wszystkie promocje, nowe taryfy były w plusie najlepiej rozreklamowane i najbardziej przejrzyste. A z tego wszystko wynikł bardzo duzy przysrost abonentów. I jeszcze co najlepsze Plus GSM ma najmniejszy wskaznik rezygnowania z sieci. To jest najciekawsze... Uważam ze to kwestia czasu zeby Plus stał się siecią o najwiekszej liczbie abonentów zarówno Pre-Paid i Post-Paid. Plus GSM to na dzień dzisiejszy najnowoczesniejszy operator i najbardziej opłacalny. Co sadzicie o Plusie i o jego wynikach finansowych ? Pozdrawiam :)

Pozdrawiam - pYp

 #2546  autor: Dragon
 01 kwie 2005, 15:50
mogles podac te wyniki, nie chce mi sie za bradzo ich szukac :) a tak ogolnie to jesli chodzi o przejrzystosc to rzeczywisice taryfy Plusa sa najlepsze, a jesli chodzi o rozreklamowanie to wedlug mnie nie wyroznialo sie jakos specjalnie. A co do klientow to roznice sa bardzo male, aktualnie chdozi przede wszystkim o pozyskanie tyhc klientow ktorzy nigdy nie mieli telefonu (Sami Swoi) oraz o przyzwyczajenie do marki, mozna juz nawet myslec o "wychowywaniu pokolenia tej sieci" tacu ludzie to epwni klienci w przyszlosci

 #2727  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 18:54
Dragon pisze:...przyzwyczajenie do marki, mozna juz nawet myslec o "wychowywaniu pokolenia tej sieci" tacu ludzie to epwni klienci w przyszlosci
Czy jednak nie istnieje pewne ryzyko, że "pokolenie" PLUS GSM może za jakiś czas zginąć smiercią naturalną? Co przez to rozumiem? Otóż zobaczmy jaka jest sytuacja związana z POLKOMTELem a dokładniej rzecz ujmując z planowaną sprzedażą udziałów zagranicznym operatorom. Vodapfone oraz TeleDanmark A/S są dość mocno "napalone" na większościowy pakiet udziałów w POLKOMTELu.
Załóżmy czysto hipotetycznie, że np. Vodaphone przejmuje PLUS GSM. Co wtedy? Według opini ludzi jakie krążą po sieci wszystko wskazuje na to, że wówczas będziemy mieli do czynienia nie z PLUS GSM a np. z Vodaphone PL...

Może to co napisałem to czyste brednie wyssssane z palca. Z drugiej jednak strony pewne ryzyko istnieje, że PLUS GSM (tj. nazwa, logo itp.) zniknie z komórkowej mapy Polski.
Może ktoś z szanownych forumowiczów siedzi bardziej w zagadnieniach związanych z tymi wszystkimi transkacjami giełdowymi itp. i w przejrzysty sposób mógł by wyjaśnić czego można się spodziewać po takich a nie innych decyzjach finansowych w najbliższych miesiącach związanych z POLKOMTELem.

Pozdrawiam serdecznie.

 #2728  autor: WitekT
 06 kwie 2005, 18:57
Rebranding to naturalna kolej rzeczy... Wystarczy popatrzeć chociażby na Czechy.

 #2732  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 19:23
Czyli mam rozumiem Witku z twoich słów, że wszysyko wskazuje na to, że za jakiś czas nie będziemy mieli już do czynienia na polskim rynku z PLUS GSM, że znikną usmiechnięte + a zielone salony sprzedaży zastąpi czerwień i loga Vodaphone...

PS. Jestem chyna niepoprawnym patriotą i cenie to co nasze, polskie. Jeżeli nie będzie już PLUSa to i nas nie będzie... :(

 #2735  autor: WitekT
 06 kwie 2005, 19:31
Najszybciej doczekamy się chyba Orange (w miejsce Idei). T-Mobile w miejsce Ery i Vodafone w miejsce Plusa nie są pewne, bo udziałowcy nie mogą się dogadać.

 #2737  autor: Sirmark
 06 kwie 2005, 19:33
Piotr pisze:Czyli mam rozumiem Witku z twoich słów, że wszysyko wskazuje na to, że za jakiś czas nie będziemy mieli już do czynienia na polskim rynku z PLUS GSM, że znikną usmiechnięte + a zielone salony sprzedaży zastąpi czerwień i loga Vodaphone...
nie bedize ani plusa, ani idei, ani ery..
bedzie Vodafone, Orange oraz T-mobile



Piotr pisze: PS. Jestem chyna niepoprawnym patriotą i cenie to co nasze, polskie. Jeżeli nie będzie już PLUSa to i nas nie będzie... :(
patriotyzm nie ma tu nic do rzeczy..
ja co prawda sie przyzwyczailem do obecnych , ale w sumie jestes wstanie sie poswiecic, o ile ceny jeszcze beda spadac.
i nie bede musial np za granica placic po 4 zl za minute do PL.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #2738  autor: Piotr
 06 kwie 2005, 19:33
Odbiając troszeczkę od tematu (zmieniamy na chwilę operatora ;-) ) mam do was moji drodzy pytanie związane z ERĄ i jej udziałowcami.

Otóż poruszyliśmy w poprzednich postach wątek POLKOMTELa (PLUS GSM) i ewentualnej zmiany nazwy sieci np. na Vodaphone PL.
Czy według was zachodzi podobne prawdopodobieństwo (ryzko), że np. ERA też zmieni swoją nazwę np. na T-Mobile (T-Mobile Deutschland GmbH - udziałowiec w Erze) czy też MediaOne (MediaOne International B.V. - udziałowiec w Erze).

Jak dla mnie jest to osobiście dziwne, że znana na polskim rynku marka z dnia na dzień czy też w przeciągu pewnego czasu znika - na jej miejscu powstaje zupełnie inna firma z nowym logo itp. Gdzie tutaj jest sens, gdzie tutaj jest logika?

Pozdrawiam serdecznie.

 #2740  autor: Sirmark
 06 kwie 2005, 19:39
Piotr pisze:Jak dla mnie jest to osobiście dziwne, że znana na polskim rynku marka z dnia na dzień czy też w przeciągu pewnego czasu znika - na jej miejscu powstaje zupełnie inna firma z nowym logo itp. Gdzie tutaj jest sens, gdzie tutaj jest logika?
moze i dziwne :) wiec pewnie na poczatku bedzie cops w stylu Vodafone Plus GSM, Orange Idea, T-mobile Era PL
a jak sie ludzie przyzwyczaja to po pewnym czasie drugie czlony odpadna..

marka lokalna zostanie zastapiona przez marke globalna..
Na pewno z punktu ekonomicznego uproszczona jest ciut kwestie reklamowe dotyczace brandu.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #2741  autor: WitekT
 06 kwie 2005, 19:39
Jest sens - globalny marketing. Tu idzie dużo zaoszczędzić. Nawet poza granicami Polski trafiając na reklamę T-Mobile odczytujesz ją jako skierowaną do siebie i aktualną w Polsce.

Poza tym klient T-Mobile Polska będzie odruchowo wybierał zagranicą np. T-Mobile Deutschland - i znów zarabia na tym grupa kapitałowa. ;)

Już jasne? :)

 #2779  autor: Piotr
 07 kwie 2005, 08:15
Tak już wiem jak się sprawy mają :wink:
Jednak pozostaje jeszcze kwestia "dzieci" naszych operatorów takich jak: Heyah, POP, Simplus, TAK TAK itp. Czy ich nazwy też ulegną zmianie?

Po za tym czy wszystko co zrobią Polacy musi po pewnym czasie iść w zagraniczne ręce. Ja rozumiem globalizacje itp. ale czy nie warto by było jednak mieć coś własnego - polskiego przynajmniej na rynku telefoni komórkowej?

 #2781  autor: WitekT
 07 kwie 2005, 10:38
Prepaidy - nie wiem co je czeka. Heyah i Sami Swoi z pewnością zostaną, bo to własne marki.

Natomiast jeżeli chodzi o zostawienie "czegoś polskiego" - niestety, tu się liczy twarda ekonomia. Bardziej opłacalnym jest rebranding i tyle...

 #2782  autor: Piotr
 07 kwie 2005, 12:17
Rozumiem. Z drugiej jednak strony nasuwa mi się na myśl jedno pytanie. Otóż załóżmy, że ERA i PLUS zostają wykupione przez zagraniczne koncerny telefoniczne. I tak np. mamy do czyniena z VODAPHONE PL czy też T-Mobile PL. Co się stanie z dotychczasowymi numerami i kartami SIM? Czy zostaną one wymienione za darmo na nowe firmowe "procesorki" czy też za dość słoną opłatą będzie można zostać posiadaczem karty SIM Vodaphone czy T-Mobile.
Co po ewentualnym wykupie Ery i PLUS GSM stanie się dotychczasowymi numerami?

Pozdrawiam.

 #2787  autor: WitekT
 07 kwie 2005, 14:03
Nowe marki są tylko markami handlowymi i niczym więcej. Dla użytkownika nic się nie zmienia - ma ten sam numer, tę samą kartę SIM. Wraz z wypuszczaniem przez producentów nowego oprogramowania do telefonów zostaną uaktualnione nazwy pokazywane na wyświetlaczu i tyle. :)

 #2795  autor: Piotr
 07 kwie 2005, 15:16
A czy w innych krajach operatorzy, którzy wykupili poprzednich dostawców usług telekomunikacyjnych nie robili akcji polegających np. na wymienie kart SIM z nowym logo itp?

Po za tym czy można się spodziewać spadku cen po ewentualnym wykupie Polkomtela przez Vodaphone czy raczej nic w tej kwestji się nie zmieni?

 #2813  autor: WitekT
 07 kwie 2005, 17:26
Nie wydaje mi się, żeby zmieniali SIMy - to za duża akcja by musiała być.
Jeżel chodzi o ceny, to z tym róznie bywa - walka odbywa się z reguły indywidualnie na każdym z lokalnych rynków.

 #2821  autor: Dragon
 07 kwie 2005, 18:33
ceny raczej nie spada, moze bedzie jakas promocja z okazji wejscia na rynek nowej marki, ale to nie bedzie raczej zadna rewolucja

 #2870  autor: Piotr
 07 kwie 2005, 21:36
WitekT pisze:Heyah i Sami Swoi z pewnością zostaną, bo to własne marki.
Z twojej wypowiedzi mam wnioskować, że Heyah czy też Sami Swoi jak by dzierżawią stacje bazowe od innych operatorów tj. PLUS i Era a same zaś nie mają własnych przekaźników?

Czy w związku z tym po ewnetualnym wykupie Ery i Plusa można być spokojnym o to, że Heyah zostanie Heyahem a SS nadal będą SS?

Pozdrawiam serdecznie :D

 #2871  autor: WitekT
 07 kwie 2005, 21:39
Heyah i Sami Swoi to typowi operatorzy wirtualni typu B - czyli korzystający z wyróżnika sieciowego sieci macierzystej (odpowiednio 260-01 i 260-02) oraz jej puli numeracyjnej. Operator typy A ma własny wyznacznik sieci i własną pulę numerów.

PTC nigdy nie ukrywało, że w przyszłości może sprzedać Heyah. Padało też stwierdzenie, że być może Elektrim sprzeda PTC, ale Heyah sobie zostawi...