DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 8 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Ile posiadasz aktualnie aktywnych kart sim?

Nie mam telefonu komórkowego;)
Brak głosów
0%
Jedną
24
34%
Dwie
19
27%
Trzy
7
10%
Cztery
6
9%
Pięć
2
3%
Na palcach jednej ręki nie zliczę;)
9
13%
Ja to jestem THE BEST, bo mam karty wszystkich lub większości opów w Polsce(wliczając MVNO);)
3
4%
 #1133284  autor: koszalineo941268
 03 lip 2022, 14:22
Z tym biurem numerów ciekawa sprawa, myślałem że swoista książka telefoniczna to wysłana w niebyt pieśń przeszłości.

W Orange widzę, że jest opcja odwołania zgód w tym zakresie w aplikacji. W apce iPlus oraz Player są tylko zgody marketingowe, ale brak dotyczącej biura numerów. Na webowych portalach nie sprawdzałem, rozumiem że zgodę trzeba odwołać poprzez zgłoszenie do konsultanta (pytanie czy da się to zrobić masowo dla kilkudziesięciu numerów za jednym razem).
Wracając do tematu - zagadnienie liczby aktywnych kart SIM u danego operatora w kontekście zgód ma jeszcze jeden aspekt. Jest w Orange coś takiego jak "zgoda na rozliczanie należności z wielu numerów abonenckich na wspólnym koncie abonenckim", co przy jej włączeniu i posiadaniu u tego operatora głównego numeru z $ na saldzie i kilku nieużywanych innych numerów, na których z racji ich braku aktywności, mimo zerowego stanu konta indywidualnego numeru, może być naliczona miesięczna sankcja 5 zł, ściągana z konta głównego. Ale to tylko gdybanie.

Kolega sprawy nie zgłaszał do UODO, bo raz że sprawa miała charakter jednostkowy, dwa dotyczyła urzędu, trzy jej zgłoszenie i prowadzenie wymagałoby czasu oraz środków, czyli same koszty, a zysk żaden (poza społecznym i indywidualną satysfakcją).

Kończąc offtopic, co do rejestracji w Żabce mam oddzielną obserwację, którą już podzielę się we właściwym wątku ;)
 #1158271  autor: 7xx654465
 06 paź 2023, 10:22
Jak u użytkowników tego portalu wygląda sytuacja z aktywnymi kartami sim?
ostatnio obejrzałem rozmowę witekT z GPO z virginM, o tym jak zmieni się rynek przez przymusową rejestracje kart sim, witekT poruszył temat jak wiele użytkowników odpalało karty wyłącznie dla danej promocji, a działo się tak ponieważ użytkownicy byli anonimowi, obecnie dalej dużo promocji wśród naszych operatorów stąd mój wpis jak to obecnie wygląda.
 #1158277  autor: babciagienia1p
 06 paź 2023, 12:58
@7xx654465
Kilkadziesiąt statystycznie "aktywnych". Gdy znajdę chwilę, spróbuję policzyć, ale mogę mieć część "poza radarem".

PS. Twój post przypomniał mi kobietę-mema. Ona nadal jest prezesem, czy po fuzji już nie ma tego stanowiska? Może przeszła na inny ważny odcinek, gdzie można zaniżać wartość przejmowanych firm?
 #1158284  autor: babciagienia1p
 06 paź 2023, 14:02
@Remington
Ałaaaa!
Nie dość, że bardzo intymna nazwa, to jeszcze jest Pepco w tle, które właśnie zostało doprowadzone na skraj upadłości.
Szacunek. Wygląda, że w tej materii jest znaną - nawet - w międzynarodowych kręgach profesjonalistką...
 #1158399  autor: MariuszY
 08 paź 2023, 07:19
7xx654465 pisze:
06 paź 2023, 10:22
Jak u użytkowników tego portalu wygląda sytuacja z aktywnymi kartami sim?
... wiele użytkowników odpalało karty wyłącznie dla danej promocji, a działo się tak ponieważ użytkownicy byli anonimowi, obecnie dalej dużo promocji wśród naszych operatorów stąd mój wpis jak to obecnie wygląda.
Ja masowo zacząłem odpalać karty już po wprowadzeniu obowiązku rejestracji i aktualnie jest to:
Play i pochodne (FM,VM) - około 30 numerów,
Plus - około 25 numerów,
Orange i pochodne (Nju) - 7 numerów,
T-M i pochodne (Heyah) - 2 numery,
"wirtualni" (a2m) - 4 numery.
Do tego spora pula aktywowanych sukcesywnie starterów Plus Elastyczna oraz numerów przeniesionych do Play - czekających na aktywację.
Jak widać wprowadzenie obowiązku rejestracji w żadnym stopniu nie wpłynęło na moje korzystanie z oferty na kartę, z tym że celowo utrzymuję tylko około 20 numerów. Reszta po prostu pozostała aktywna po wykorzystaniu środków czy promocji.
  • Strona 8 z 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8