DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1133580  autor: roba1966
 08 lip 2022, 18:26
Mam trochę nietypowe pytanie. Otóż mam problem z nękaniem na telefon. Właściwie byłem już zdecydowany na nowy numer, tym bardziej, że kończy mi się umowa. Ale wczoraj wyczytałem, iż jest możliwość zmiany numeru telefonu aktualnie używanej karty. W Plus (gdzie mam umowę), kosztuje ta usługa 61,50 zł., choć w przypadku udokumentowania nękania, operator może od niej odstąpić. Zmiany można dokonać samodzielnie, poprzez konto iPlus (lub wysyłając meila lub pismo do operatora). Rozumiem, że po zmianie numeru (o ile jest wolny, może to być dowolnie wymyślony numer, np. data urodzin), będę musiał powiadomić tych, których chcę, o nowym numerze.
Pytanie brzmi: czy ktoś to robił? Jak to wygląda w praktyce? Warto, czy lepiej nie zawracać sobie głowy i brać nowy numer?
 #1133591  autor: HappyBoy
 09 lip 2022, 01:49
Nie próbowałeś blokować, wyjaśniać lub zgłaszać nękanie ?
Ze zmianą numeru to raczej loteria nie wiadomo na co trafisz.
Równie dobrze możesz trafić z deszczu pod rynnę.
Dla świętego spokoju kupiłbym SIM z niedawno dodanym prefiksem np. 450... i po spamie.
 #1133595  autor: roba1966
 09 lip 2022, 08:14
HappyBoy pisze:
09 lip 2022, 01:49
Nie próbowałeś blokować, wyjaśniać lub zgłaszać nękanie ?
Ze zmianą numeru to raczej loteria nie wiadomo na co trafisz.
Równie dobrze możesz trafić z deszczu pod rynnę.
Dla świętego spokoju kupiłbym SIM z niedawno dodanym prefiksem np. 450... i po spamie.
Wszystkiego próbowałem. To firma Best. Stwierdzili, że z 2003 roku mam zaległość z jakiegoś kredytu (szczerze mówiąc nie pamiętam, bym brał wtedy jakiś kredyt) w wysokości 76 złotych. W tym momencie mam zablokowanych ponad 240 numerów. Rozmowy nie dają żadnego efektu. Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym prawnikiem, nawet jeżeli faktycznie mam zaległość, to uległa przedawnieniu. Ale i tak mogą do mnie wydzwaniać. Jedynie mogę blokować ich numery lub zmienić numer.
 #1133598  autor: Remington
 09 lip 2022, 10:04
roba1966 pisze:
08 lip 2022, 18:26
Mam trochę nietypowe pytanie. Otóż mam problem z nękaniem na telefon. Właściwie byłem już zdecydowany na nowy numer, tym bardziej, że kończy mi się umowa. Ale wczoraj wyczytałem, iż jest możliwość zmiany numeru telefonu aktualnie używanej karty. W Plus (gdzie mam umowę), kosztuje ta usługa 61,50 zł., choć w przypadku udokumentowania nękania, operator może od niej odstąpić. Zmiany można dokonać samodzielnie, poprzez konto iPlus (lub wysyłając meila lub pismo do operatora). Rozumiem, że po zmianie numeru (o ile jest wolny, może to być dowolnie wymyślony numer, np. data urodzin), będę musiał powiadomić tych, których chcę, o nowym numerze.
Pytanie brzmi: czy ktoś to robił? Jak to wygląda w praktyce? Warto, czy lepiej nie zawracać sobie głowy i brać nowy numer?

Możesz tam sobie wyszukać kilka cyfr numeru. Ale to nie to samo co numer na żądanie, gdzie cały wybierasz.

W Twoim przypadku zacząłbym od zastrzeżenia by numer nie był podawany w biurze numerów.
 #1133799  autor: roba1966
 14 lip 2022, 21:54
Remington pisze:
09 lip 2022, 10:04
Możesz tam sobie wyszukać kilka cyfr numeru. Ale to nie to samo co numer na żądanie, gdzie cały wybierasz.

W Twoim przypadku zacząłbym od zastrzeżenia by numer nie był podawany w biurze numerów.
Trochę jestem poirytowany kontaktami z Plusem, dlatego zastanawiam się na kupnem nowego numeru (jak radzicie) u innego operatora. W związku z tym mam pytanie: czy inni operatorzy też mają publiczne książki teleadresowe na wzór Plusa i będę musiał zastrzec u nich numer?
 #1133846  autor: roba1966
 16 lip 2022, 12:38
rsig pisze:
15 lip 2022, 03:08
roba1966 pisze:
09 lip 2022, 08:14
w wysokości 76 złotych.
Jak masz się tyle certolić z nowym numerem to może zapłać im te 76 zł?
Nie. Bo jaką mam pewność, że za pół roku nie zadzwonią, że tym razem mam jakiś wyimaginowany dług wysokości, powiedzmy 246 złotych? A za jakiś czas znowu zadzwonią. Skoro raz zapłaciłem, to i drugi raz zapłacę. A może i trzeci. Na to właśnie liczą, że w końcu ktoś się złamie i dla świętego spokoju zapłaci.
Na razie sprawę o nękanie zgłosiłem na policję i wziąłem nowy numer.
 #1133861  autor: HappyBoy
 16 lip 2022, 21:23
Szanse mało prawdopodobne. Jedynie unikałbym jakichś prostych numerów oraz wyrażania zgody publikowanie numeru w OSA lub innych biurach numerów. Sam mam numer po dłużniku i po stanowczej rozmowie z "windykatorem" firmy BEST zaprzestali nękania.
Jak by dzwonili nadal to gościa nie znasz a numer masz od niedawna. ;)