DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1132414  autor: iphoneski
 13 cze 2022, 16:41
Tak sobie dziś siedziałem, myślałem i wpadło mi do głowy ciekawe zagadnienie. A mianowicie, operatorzy próbują pokazywać, ile to oni nie robią dla ekologii: nadajniki na słońce, odnowione telefony, faktury elektroniczne itd.. A jednocześnie, te same firmy prześcigają się w wypuszczaniu promocji, do skorzystania z których trzeba kupić nowy starter. Szczytem jest tu Play, gdzie promocja z 100GB jest już nie wiem ile czasu, więc wykorzystując 500GB miesięcznie, trzeba kupić 5 plastikowych starterów. A przecież jeszcze oprócz zużytego plastiku potrzebna jest energia do jego produkcji, paliwo do transportu, metale szlachetne do produkcji Chipa i pewnie wiele więcej. Gdzie tu logika? Nawet finansowo nie da się tego sensownie wytłumaczyć, bo przecież na takich użytkownikach i tak nic się nie zarabia.
 #1132415  autor: babciagienia1p
 13 cze 2022, 17:19
@iphoneski
To o czym piszesz, to klasyczny przykład hipokryzji. Ble, ble, ble o ekologii. Ciemna masa to kupi, a tymczasem rzeczywiste działania nie mają nic wspólnego z prawdziwą ekologią (np. mniej używać i konsumować).
Już kiedyś o tym pisałam. Masowe pompowanie starterów w rynek powoduje podkręcanie wskaźników (ilość "aktywnych" kart SIM), co w przypadku spółek giełdowych mami akcjonariuszy. Dodatkowo dochodzą bonusy dla zarządów za wzrost wskaźników i udziałów rynkowych (sztuczny).
 #1132420  autor: Remington
 13 cze 2022, 18:45
Dlaczego skupiać się tylko na produkcji plastiku do SIM-ek? Przede wszystkim na bakier z ekologią jest energia potrzebna by tyle danych zużyć - zarówno po stronie operatora czyli sieci, jak i po stronie użytkownika, więc zużywanie energii przez jego urządzenie.
 #1132422  autor: Karlos20
 13 cze 2022, 19:11
Obecnie Orange chwali się "pro-ekologiczną" postawą: materiały z recyklingu w opakowaniu teksturowym, roślinne lakiery, plastikowe mniejsze blistry SIM, eSIM (szczególnie promowany we Flexie), Flex "chwali się" z niewielkim śladem węglowym w ofercie komórkowej...
Wiadomo, że jest to czysty marketing, bo całkowicie eko nie są.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1132424  autor: Remington
 13 cze 2022, 20:09
Sam pracowałem kiedyś w firmie, która digitalizowała komunikację z klientami. Że niby eko i cała ta marketingowa otoczka wciskana klientom, a będąca zwykłą ściemą, bo chodziło tylko o ograniczenie kosztów (papier, obsługa i przesyłka). Od tamtego czasu z niemałą podejrzliwością spoglądam na podobne inicjatywy i dobrze, że powstał ten wątek.
 #1132524  autor: iphoneski
 16 cze 2022, 14:34
Remington pisze:
13 cze 2022, 18:45
Dlaczego skupiać się tylko na produkcji plastiku do SIM-ek? Przede wszystkim na bakier z ekologią jest energia potrzebna by tyle danych zużyć - zarówno po stronie operatora czyli sieci, jak i po stronie użytkownika, więc zużywanie energii przez jego urządzenie.
To już chyba lekka przesada - skoro sieć i tak stoi a klient ma urządzenie, to niech są używane. Gdyby iść tym torem to budowa sieci i produkcja sprzętu byłaby bezcelowa, skoro nie można używać bo prąd ciągną.
 #1132530  autor: nowlasnie
 16 cze 2022, 16:37
Remington pisze:
"Dlaczego skupiać się tylko na produkcji plastiku do SIM-ek? Przede wszystkim na bakier z ekologią jest energia potrzebna by tyle danych zużyć..."

Energia nie ląduje na śmietniku i nie będzie się rozkładać tysiące lat.
Jeszcze należałoby zmniejszyć te opak. zewn. na karty, ale to muszą zrobić wszyscy operatorzy naraz, więc pewnie to niemożliwe.
 #1132537  autor: iphoneski
 16 cze 2022, 18:19
Nie trzeba, bo są niestety niewiele warte. Interesowałem się kiedyś szukając czegoś takiego na wyjazd pod namiot i recenzje były mocno negatywne. Ten panel jest zbyt mały, by ogarnąć zasilenie baterii o obecnych pojemnościach.
 #1132663  autor: nowlasnie
 21 cze 2022, 16:26
Recenzje zależą nie tylko od ocenianego produktu ale też od osoby oceniającej - jej oczekiwań i wymagań. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie to równie szybkie jak ładow. z gniazdka. Interesują mnie konkrety, np. ile czasu podład. się o 10% w słoneczny dzień przy ustaw. ok. 90° w stos. do kier. padania promieni słon.
A w 96 r. panele dachowe też były znacznie mniej wydajne niż obecnie.