DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1128623  autor: Iwona2002
 23 lut 2022, 08:55
Witam

Zaczne od siebie. Pierwsza karta Play Fresh tylko na rozmowy, zamiast SMSów mam Messengera/Whatsup a druga karta do interntu testuje miesiąc darmowy w a2mobile jak sie sprawuje zasieg Plusa a potem Orange Free czy bedzie poprawa zasiegu i prędkości.

Jakie są wasze kombinace połączeń, może wybiore coś innego dla siebie.
 #1128624  autor: fwitkowski17
 23 lut 2022, 09:42
Obecnie używam Orange Flex jako karta "do wszystkiego" (rozmowy, SMSy (rzadko korzystam z nich) i internet) + awaryjnie Play z InK 1.0 (czasami przebywam w rejonach, gdzie tylko Play ma zasięg) + nju internetowy w routerze (gdzie aktualnie zbieram staż, jest już rok jak narazie).
 #1128626  autor: iphoneski
 23 lut 2022, 10:41
Jako główna Orange Flex ze wszystkim i do wszystkiego, w drugim slocie (na wypadek jakiejś awarii czy coś w Orange)) t-mobile złotówka dziennie, bo gdy nie używam jest darmowa, a jednocześnie zawsze gotowa do użycia. Chciałem ją wymienić na coś na zasięgu Play, ale tam niestety nie ma tak bezobsługowych rozwiązań.
 #1128627  autor: forum_tg
 23 lut 2022, 11:03
U mnie: numer do celów służbowych i nr do celów prywatnych.

Natomiast większość znajomych korzysta z podziałem:
jedna do rozmów (ostatnio FM w kwocie 15 zł) oraz do Internetu (pojedyncze promocji u różnych operatorów lub OFnK)
 #1128637  autor: pantin
 23 lut 2022, 16:44
nju mobile (z włączoną usługą dzienną) do rozmów i SMS + OFnK do internetu.

W domu leży także klasyczny myPhone 7300 do odbierania z taryfą OdNowa i Aero2.
 #1128692  autor: Vieslav
 25 lut 2022, 21:32
SIM1 (Voice) - nju mobile, opcja dzienna - nie więcej niż 1,20zł dziennie. Przy moim korzystaniu doładowuję raz na pół roku za 20zł.
SIM2 (Data) - głównie Play i skakanie pomiędzy promocjami. Alternatywnie gdy nie ma promocji na internet to krótkookresowo Fakt Mobile i korzystanie z nabitych GB kodami z gazety i przełączanie się na nju jeśli osiągnę próg 1,20 zł dziennie.
Do zamawiania pizzy i telefonów do przychodni, banków, urzędów itp. służy Orange stacjonarny, który i tak mam z racji światłowodu orange love 4 w 1. Alternatywnie minuty z Faktu nabite kodami z gazet.
Roczny koszt zamyka mi się w kwocie do 50zł, a może nawet i nie bo czasami wpada jakieś doładowanie za punktu z programów lojalnościowych :lol: .
 #1128712  autor: mirekK
 26 lut 2022, 12:20
U mnie:
sim 1 - rozmowy ze znajomymi, sporadycznie sms / Play i zbieraj minuty
sim 2 - głownie INTERNET z paczkami min 10-20 GB + jak uda się złapać NOlimit na rozmowy to do dzwonienia po ogłoszeniach, przychodniach, sklepach /żegluje pomiędzy promocjami za przeniesienie nr

Dokładniej opisane:
viewtopic.php?f=76&t=131925

I tak trwam od ok 10-12 lat :) z kosztem rocznym na poziomie kilku kilkunastu pln za oba numery.
 #1129989  autor: Vieslav
 02 kwie 2022, 09:14
@mirekK nie mogę przeboleć, że kiedyś nie zaopatrzyłem się w ZM. Korzystanie z telefonu kosztowałoby mnie wtedy tyle, co przedłużenie ważności konta w Play :lol: .
 #1130347  autor: pakierhakierxd
 13 kwie 2022, 17:11
1.Plush abo 25
2. Formuła na kartę pakiet no limit za 35

Plusha mam do stycznia potem nr przenoszę do Playa i będę tylko jego ładował .Niestety Play ma lepszy zasięg w domu więc wolę z niego korzystać dodatkowo.

Pozdrawiam :)
 #1132211  autor: lee
 08 cze 2022, 19:24
Witam.

A pisałem z pięć czy sześć lat temu żeby nie zmieniać taryfy jeżeli ktoś ma stare zbieraj minuty.
Ja sporadycznie dzwonie ale mam do wyboru kilka taryf:
1. Stary goły Play fresh (Play na kartę rwk)
2. Dwa stare virgin2012 ( tak wiem że cennik wzrósł ale nadal jest 50% więcej)
3. Fakt mobile 15gr/min/SMS darmowe kody oraz niezłe pakiety
4. a2moble 10gr/min/SMS

Dla mnie głównie liczy się niską ceną bez pakietów ale czasem i nie pogardzę np. pakietem 100minut do Play i na stacjonarne.
Zastanawiam się czy do tego kombi nie dodać nju mobile z nie więcej niż 1,20pln dziennie.
Pozdrawiam serdecznie.