DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1123432  autor: Remington
 17 paź 2021, 23:32
GRUBO! Przez nieznany jak dotąd czas (możliwe, że nawet od czerwca), każdy mógł pobierać dane klientów Plusa (oraz jego taryf Plush):

https://niebezpiecznik.pl/post/fatalna- ... -klientow/

Dostępne były m.in. nr telefonu, imię i nazwisko, PESEL, nr dokumentu, adres e-mail i zamieszkania. Nie wiadomo czy to łączna baza prepaid i postpaid czy tylko jakaś ich część.

Brawo Plus na XXV-lecie! 🤣😂
 #1123459  autor: mp107
 18 paź 2021, 15:29
Kolejny przykład na to, że odgórnie obowiązkowe gromadzenie danych w postaci obowiązkowej rejestracji kart SIM to głupota.

Nie umniejsza to oczywiście powagi błędu po stronie sieci. Pozostaje mieć nadzieję, że mają logi sięgające czerwca lub nawet wcześniej, przy pomocy których będą mogli stwierdzić, czyje dane wyciekły, a czyje nie. Bo potencjalnie dotyczy to wszystkich, którzy mieli numer w Plusie lub Plushu (przynajmniej w ostatnich latach). Gorzej jeśli ktoś zrobił dump wszystkich danych.
 #1123460  autor: R.Mandano
 18 paź 2021, 15:41
Remington pisze:
17 paź 2021, 23:32
Przez nieznany jak dotąd czas (możliwe, że nawet od czerwca), każdy mógł pobierać dane klientów Plusa
Każdy jak każdy - ja np. nie wiedziałem i nie pobierałem. Zresztą gdyby to mógł KAŻDY, to na każdym forum byłoby o tym głośno.
:lol:
 #1123461  autor: Remington
 18 paź 2021, 15:50
Mógł każdy. A że nie wszyscy wiedzieli, czy w ogóle potrafili to inna sprawa.

To ja ze stówką leżącą na chodniku. Każdy mógł ją podnieść, ale nie każdy tamtędy przechodził, a nawet spośród przechodzących nie każdy patrzył pod nogi.
 #1123462  autor: R.Mandano
 18 paź 2021, 16:04
Remington pisze:
18 paź 2021, 15:50
To ja ze stówką leżącą na chodniku. Każdy mógł ją podnieść ...
1 stówka na chodniku to zdarzenie jednorazowe - a wyciek danych od poniedziałku do piątku to nieustanny ciąg zdarzeń.


Gdyby w Polsce był chodnik, na którym przez tydzień, co minutę, można znaleźć stówkę - to po godzinie internet spuchłby od informacji w którym mieście jest ten chodnik i jakim tramwajem tam dojechać.
:lol:
 #1123470  autor: Pawel28
 18 paź 2021, 20:46
Sam mam numer w plusie ale już ostatnie dni bo przeniosę ale większość osób z rodziny też ma u nich numery ja sam się obawiam żeby ktoś tego nie wykorzystał żyjemy w takich czasach że ktoś może te dane odsprzedać pracownikom banku i mogą na te dane zaciągnąć kredyty ja wiedziałem że coś jest nie tak jak gdzieś od połowy sierpnia zaczęły na numery z plusa dzwonić firmy windykacyjne które oferowały pomoc w spłaceniu długów ktoś te dane przejął i w każdej chwili może je wykorzystać czy plus przeprosi swoich klientów i poniesie za to konsekwencję wątpię w to.