DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1129579  autor: babciagienia1p
 22 mar 2022, 14:42
Ciekawostka.
Po włączeniu, dzisiaj - 22 marca 2022 - pakietu 10 GB dla Ukrainy, w taryfie Frii, aplikacja pokazuje, że pakiet "wygasa za 8 dni". Do tej pory pakiet był ważny 7 dni. Ostatniego dnia ważności był komunikat "wygasa za 0 dni". Może modyfikacja apki i ostatniego dnia będzie komunikat "wygasa za 1 dzień", a może zmiana zasad w pakiecie dla Ukrainy...
 #1129651  autor: Karlos20
 24 mar 2022, 11:40
Ciekawe, czemu w apce przemycili błąd, w którym nie możemy zmigrować z prepaida na abonament (info po angielsku). Testują coś?

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1133596  autor: biala1991
 09 lip 2022, 09:21
Przydatna opcja ale kosztem wygody, bo kosztowało nas to utratę możliwości logowania hasłem i powrót do znienawidzonych kodów sms :D
Zastanawia mnie ostatnie zdanie:
"Jeśli na Twoim profilu weryfikacja tożsamości była już wykonana ten krok zostanie pominięty"
Rozumiem, że jeśli zarejestruje przez apkę jeden nr to przy rejestracji kolejnego nie trzeba będzie się już logować do banku. Co w takim razie zostanie zapisane w profilu Mój T-Mobile? W starej wersji jest tylko miejsce na nazwisko, imię i maila a w nowej będzie też Pesel? I najważniejsze, czy po aktualizacji będzie można zarządzać numerami należącymi do innej osoby tak jak do tej pory? Jeśli w tej chwili mam na koncie kilka numerów na różne Pesele i będę chciała zarejestrować nowy to wszystkie stare numery związane z inną osobą wylecą z apki, która została zweryfikowana na inny Pesel?
A może rejestracja przez Moje ID działa tylko na zupełnie nowych klientów, tzn. nie mam nic w T-Mobile, kupuje starter, rejestruje przez apkę i te dane zostają zapisane w profilu? Czy w takim razie z tej samej aplikacji na tym samym urządzeniu da się zarejestrować nr na kolejną osobę, zweryfikować nowy profil a potem przelogowywać między tymi profilami albo przelogowywać między profilem zweryfikowanym a starym niezweryfikowanym profilem, na którym żaden nr nie był rejestrowany przez Moje ID? :)
 #1135288  autor: biala1991
 27 sie 2022, 17:36
Zaktualizowałam aplikację do opcji z rejestracją przez Moje ID i moje spostrzeżenia :) W starej wersji mogłam uzupełnić w profilu imię i nazwisko (co niczemu nie służyło) ale nie mogłam usunąć adresu mailowego, który został zamrożony z czasów kiedy do Mój T-Mobile można było logować się mailem i hasłem. W obecnej wersji jest odwrotnie, nieedytowalne są pola z imieniem i nazwiskiem ale mogę zmienić/skasować adres mailowy tylko.. nie warto tego robić, bo w aplikacji przywrócili możliwość logowania mailem :D przychodzi kod ale na pocztę a nie jak wcześniej smsem. To dotyczy apki, bo na www nadal wymagany jest kod sms.
Nie wiem ile razy jeszcze będą w aplikacji likwidować i przywracać logowanie mailem :D
 #1143609  autor: maniek357
 13 lut 2023, 17:25
Ostatnio (tydzień lub dwa temu) w weekend była przerwa "konserwacyjna", która miała trwać do niedzieli do 9:00, a trwała do ... 17:00. Podejrzewam, że mieli jakąś grubszą awarię i nie wszystko udało się naprawić. Od tego czasu numery w aplikacji już kilka razy zmieniały kolejność.
 #1143769  autor: Adamgl
 15 lut 2023, 23:39
Ja mam jeszcze dodatkowy problem bo oprócz tego, że kolejność jest za każdym razem inna to u mnie (10 numerów abonamentowych na 4 kontach rozliczeniowych, wszystkie moje) po odpięciu numerów i ich ponownych dołączeniu pomieszało dodatkowo wyświetlanie kont rozliczeniowych.

W przypadku kilku numerów teraz jak loguje się indywidualnie na konkretny numer to numer billingowy i faktury mam innego mojego konta a próba wejścia w nie wykazuje błąd i dotyczy to aplikacji mobilnej jak i przeglądarkowej.
 #1150370  autor: biala1991
 27 maja 2023, 08:07
Naprawili, po aktualizacji numery przestały "skakać" a nawet można samemu wybrać kolejność w jakiej się wyświetlają. Nie to co w Orange, który bez pytania o zgodę dodaje numery do konta i narzuca ich kolejność ustawiając jako główny nr "leżak" a spychając na dół listy nr najczęściej używany :D

Intryguje mnie możliwość zmiany adresu mailowego, na który zostało założone konto, wcześniej ten mail był zapisany na sztywno, teraz da się edytować, tylko czy po takiej zmianie konto się nie posypie? Ten adres mailowy podstawia się do powiadomień przy doładowywaniu numeru na kartę i płatności za abonament, z tym że płacąc za abo mogę wpisać innego maila ale doładowując nr na kartę narzuconego maila zmienić nie mogę. Na logikę to zmiana maila w ustawieniach nie powinna zdemolować konta tylko właśnie służyć do powiadomień ale pewności nie ma, zwłaszcza że TM już kilka razy "uśmiercał" opcję logowania mailem.
Ktoś edytował maila w ustawieniach konta? i z jakim efektem? :)
 #1153547  autor: babciagienia1p
 12 lip 2023, 03:45
Dopiero dzisiaj zauważyłam, że w aplikacji www automatycznie podpinają się, nowo aktywowane, numery z różnych Peseli. Wystarczy, że jakikolwiek numer z danego Peselu był już podpięty do konta. Do tego widać całe konto, ze wszystkimi numerami, również przy logowaniu kodem SMS na główny numer oraz jest dostęp do bilingów obcych - wobec głównego - Peseli.
Kolejna miła niespodzianka - widać do kiedy trzeba zużyć 1,- zł w GO! XXS, żeby zachować pakiet.
Aż się boję, że coś skuszą dla równowagi...
 #1153558  autor: biala1991
 12 lip 2023, 07:51
babciagienia1p pisze:
12 lip 2023, 03:45
Dopiero dzisiaj zauważyłam, że w aplikacji www automatycznie podpinają się, nowo aktywowane, numery z różnych Peseli. Wystarczy, że jakikolwiek numer z danego Peselu był już podpięty do konta.
Dobrze zrozumiałam, nowo aktywowany nr, który nie był podpięty ani w Mój TM na stronie ani w aplikacji automatycznie zostaje dodany do konta po Peselu? Jak słyszę o automatycznym podpinaniu numerów to mi się nóż w kieszeni otwiera :D to jest ubezwłasnowolnienie pod płaszczykiem wygody.
Jesteś pewna, że tak to działa? Z tego co ja zauważyłam (dosyć dawno temu więc może nieaktualne) to na www z automatu pojawiał się numer, który został świadomie podpięty w apce i taką automatyzację pochwalam (wcześniej aplikacja i www to były osobne byty i trzeba było każdy nr podpinać dwa razy).
Chwaliłam też możliwość tworzenia niezależnych profili z własną konfiguracją, czyli mam konto na numer właściciela A, do niego podpięte numery właściciela B oraz C i mogę założyć nowe konta np. z samymi numerami B, z numerami B i C, z numerami A i C, itd. (konfiguracja dowolna). Jeśli numery są podpinane automatycznie to znaczy, że ta opcja traci sens.

Co do billingu to był on utajniany nawet na numerach z własnego Peselu :) TM miał taką fantazję, żeby pokazywać jawny wykaz połączeń tylko dla numeru, na który jest założone konto, pozostałe numery tego samego właściciela podpięte do konta miały billingi z ukrytymi końcówkami numerów, potem się z tego wycofali i teraz pokazują pełny wykaz połączeń nawet dla "obcego" Peselu na koncie.
 #1153563  autor: babciagienia1p
 12 lip 2023, 09:24
biala1991 pisze:
12 lip 2023, 07:51
...Dobrze zrozumiałam, nowo aktywowany nr, który nie był podpięty ani w Mój TM na stronie ani w aplikacji automatycznie zostaje dodany do konta po Peselu? Jak słyszę o automatycznym podpinaniu numerów to mi się nóż w kieszeni otwiera :D to jest ubezwłasnowolnienie pod płaszczykiem wygody.
Jesteś pewna, że tak to działa? Z tego co ja zauważyłam (dosyć dawno temu więc może nieaktualne) to na www z automatu pojawiał się numer, który został świadomie podpięty w apce i taką automatyzację pochwalam (wcześniej aplikacja i www to były osobne byty i trzeba było każdy nr podpinać dwa razy).
Chwaliłam też możliwość tworzenia niezależnych profili z własną konfiguracją, czyli mam konto na numer właściciela A, do niego podpięte numery właściciela B oraz C i mogę założyć nowe konta np. z samymi numerami B, z numerami B i C, z numerami A i C, itd. (konfiguracja dowolna). Jeśli numery są podpinane automatycznie to znaczy, że ta opcja traci sens. ...

Numery były podpinane w apce mobilnej, w której po ostatnim rozsypaniu się mojej misternej konstrukcji, mam ten sam główny numer co w www (ze względów organizacyjnych, bo kiedyś w ferworze zmagań przeniosłam główny numer z mobilnej do innego operatora :lol: ). Dawniej obydwie apki były niezależne od siebie. Nie wzięłam pod uwagę, że teraz może być to samo konto. Tak czy inaczej - z mojego punktu widzenia - jest postęp.
Dziękuję za dociekliwość i wyjaśnienie zjawiska.

------------Edycja_1--------------
1) Ciekawe czy kopiowanie podpięcia działa też w drugą stronę - z www do mobilnej?
2) Co się stanie po odpięciu numeru w jednej z apek? W drugiej też zniknie?
---------Edycja_2--------------
3) Czy kopiowanie podpięć działa tylko przy tym samym głównym numerze czy decyduje główny Pesel, czy jeszcze inaczej?
 #1153569  autor: biala1991
 12 lip 2023, 10:34
1) To, że apka i www to system naczyń połączonych zaobserwowałam dość dawno i już nie pamiętam czy testowałam wtedy kopiowanie zwrotne, tzn. czy po dodaniu numeru na stronie ten numer automatycznie podpina się w apce. Na logikę wydaje się, że też powinno działać, podobnie więc będzie wyglądać sytuacja z pkt 2) czyli zniknięcie w apce po odpięciu numeru na stronie.
Do testów zniechęca fakt, że na stronie nie wystarczy logowanie mailem tylko trzeba podać kod sms.

3) Niedawno podpinałam w apce nr na obcy Pesel ale w tej chwili nie mam możliwości zalogować się na stronę (kod sms), żeby sprawdzić czy nowy nr automatycznie będzie widoczny na koncie www pod innym Peselem. Obstawiam, że tak, bo przy dołączaniu numeru w apce na ten nr przychodzi bardzo szczegółowa informacja co wiąże się ze zgodą na podpięcie i dla mnie takie rozwiązanie jest ok w przeciwieństwie do ubezwłasnowolnienia w Orange, które pozbawia mnie samodzielnej decyzji czy chce mieć nr podpięty na danym koncie czy nie.
 #1153573  autor: babciagienia1p
 12 lip 2023, 10:53
@biala1991
Ad pkt.3) Numery, które podpinałam w mobilnej były na obcym, w stosunku do głównego Peselu, więc kopiowanie obcych działa.
Chodziło mi o coś innego. Pewnie nieprecyzyjnie napisałam.

Rozważania teoretyczne.
a) Główny numer w apce mobilnej mam xxx na Peselu A. Są podpięte inne numery na Peselach A, B i C.
b) Główny numer w apce www mam yyy na Peselu A. Są podpięte inne j.w.
c) Podpinam - w mobilnej - numer zzz na Peselu B.
Czy zobaczę - w apce www - podpięty numer zzz na Peselu B czy jednak nie, bo skoro xxx różni się od yyy, to już są dwa różne konta?
 #1153583  autor: Remington
 12 lip 2023, 11:57
Skąd tak się uczepiłaś PESEL-u? O ile pamiętam, to konto jest tworzone dla numeru (lub adresu e-mail, lecz nie obowiązkowo) i do niego można podpiąć inne. Nie wiem jak jest teraz, ale tak podpiętych numerów kiedyś nie dało się ani odpiąć, ani podpiąć do konta innego numeru. Trzeba było wysyłać zgłoszenie z prośbą o odpięcie i jeśli trafiło na kogoś kumatego to odpinał.
 #1153587  autor: biala1991
 12 lip 2023, 14:26
@babciagienia1p
Główny nr to nr na który zakładane jest konto, jeśli głównym numerem jest xxx to wszystkie numery w apce podpięte pod xxx będą widoczne na stronie na koncie xxx niezależnie od Peselu (tak podejrzewam na 90%) ale nie będą widoczne na koncie yyy, które pomimo że ma ten sam Pesel co konto xxx to jest innym kontem (sprawdzone). Obcy Pesel moim zdaniem nie ma znaczenia, generalnie chodzi o to, że jak zzz podepniesz pod xxx to na www będzie widoczny na koncie xxx a nie będzie widoczny na koncie yyy i odpowiednio, jeśli zzz podepniesz pod yyy to będzie widoczny na koncie yyy a niewidoczny na koncie xxxx.

Pamiętamy przy tym, że TM niedawno zrobił porządek ze "skaczącymi" numerami i teraz pozwala ustawiać je w dowolnej kolejności (fajna sprawa) więc na głównym miejscu możemy mieć numer, który wcale nie będzie numerem, na który założone jest konto. Jeśli nie jesteśmy pewni, który nr jest "prawdziwie" głównym to w ustawieniach (zarządzanie) przy tym numerze nie będzie ikonki kosza czyli możliwości usunięcia. I to jest jedyne ograniczenie, że na nr, na którym zostało założone konto na maila na da się założyć kolejnego konta na innego maila, bo najpierw trzeba by usunąć stare konto co samodzielnie nie jest możliwe. Wszelkie inne konfiguracje są dozwolone, tak jak pisałam, mając kilka numerów na jednym Peselu na każdym z tych numerów możemy założyć niezależne konto (jedno konto na jeden nr) i do każdego z tych kont podpiąć wybiórczo numery własne albo obcego Peselu, w dowolnej konfiguracji (czegoś takiego chyba nie ma w żadnej innej sieci :) )
 #1153640  autor: biala1991
 13 lip 2023, 07:21
biala1991 pisze:
12 lip 2023, 14:26
@babciagienia1p
Główny nr to nr na który zakładane jest konto, jeśli głównym numerem jest xxx to wszystkie numery w apce podpięte pod xxx będą widoczne na stronie na koncie xxx niezależnie od Peselu (tak podejrzewam na 90%)
Sprawdziłam, po dodaniu w apce numeru na obcy Pesel ten nr pojawił się automatycznie na koncie www, tak jak przypuszczałam Pesel nie ma znaczenia. Nie wszystko jednak przechodzi automatem do konta na stronie, w apce mamy możliwość ustawienia numerów wg wybranej kolejności i kolejność ustawiona w apce nie jest zachowana na www, gdzie nawet nie ma opcji dowolnego ustawienia. Kopiowane są natomiast nazwy własne numerów, które możemy przypisać w apce (na stronie również brak tej opcji). Mnie najbardziej zainteresowała kwestia adresu mailowego, w apce można edytować maila, na który jest założone konto a na stronie nie. Czy po zmianie adresu mailowego w apce będziemy się po prostu logować innym mailem czy konto się posypie i straci funkcjonalność logowania mailem? Pytałam już o to jak tylko pojawiła się możliwość edycji maila w apce ale chyba nie ma chętnego do testu :)
Do logowania na stronie oprócz hasła wymagany jest kod sms, z tego co kojarzę to w przypadku apki (jestem stale zalogowana więc mogę nie pamiętać) trzeba podać kod wysyłany na maila, stąd moje obawy czy zmiana maila nie zdemoluje konta. Z drugiej strony, to dlaczego dali w apce możliwość edycji? :) przecież mogli ustawić maila na sztywno tak jak na www.