DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1094856  autor: TeleCypisek
 09 maja 2020, 15:25
tele2017 pisze:
09 maja 2020, 12:54
...ale osłabi dochody. Poza tym jest też Flex za grosze oraz były darmowe kanały TV. Nie wiem czy także np-limit na rozmowy za pół ceny także nie jest przedłużony.
Operatorzy komórkowi nie są ani frajerami, ani altruistami i jestem przekonany, że przed uruchomieniem tych promocji dobrze sobie skalkulowali, co im się opłaca, a co nie.
Dla mnie kluczem do tych promocji jest zarzut postawiony stronie rządowej przez opozycję, że w "Ustawie dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19..." znalazły się jakieś "podejrzane" zapisy, będące jakoby dowodem korupcji w kręgach władzy. Wśród tych wymienianych przez opozycję "podejrzanych zapisów" był np. taki, który zwalniał operatorów komórkowych z uzyskiwania części opinii oraz zezwoleń w celu postawienia stacji bazowej.
I według mnie, te wszystkie "koronawirusowe" promocje operatorów komórkowych mają swoje źródło właśnie w tych "podejrzanych zapisach" ustawy z dnia 2 marca.
Po prostu rząd zawarł taki "deal" z operatorami, a otrzymane przez nas promocję są tego skutkiem.
 #1094867  autor: Remington
 09 maja 2020, 16:53
Wydzielam, tytuł pochodzi ode mnie.

Powtórzę to co pisałem na portalu: MNO mogą rozdawać GB do woli, bo za nie nie płacą, w przeciwieństwie do wirtualnych. Deal między 4 największymi prywatnymi operatorami a rządem... możliwy, ale nie do utrzymania w tajemnicy na dłuższą metę (zbyt wielu ludzi zaangażowanych).
 #1094870  autor: TeleCypisek
 09 maja 2020, 17:44
surface123 pisze:
09 maja 2020, 16:31
serio, rząd wymusił na operatorach promocje żeby zrobić ludziom dobrze ??
No to mnie rozbawiłeś ;)
To nie chodziło o "zrobienie ludziom dobrze", ale o to, żeby pracownikom firm umożliwić zdalną pracę.
Ale jeśli masz jakaś inną teorię odnośnie tego, skąd w specustawie antykoronawirusowej znalazły się te zapisy o ułatwieniach w stawianiu stacji bazowych, to chętnie się z nią zapoznam.
 #1094878  autor: iphoneski
 09 maja 2020, 18:21
Pojawiły się ułatwienia przy stawianiu stacji, bo teraz znacznie ciężej coś w urzędach załatwić to jedno, a drugie to po prostu ludzie muszą teraz pracować i uczyć dzieci zdalnie a infrastruktura głównie na obrzeżach miast gdzie stoją nowe domy i osiedla nie była przygotowana na taki ruch. Cała wielka tajemnica, nie ma za co :)
 #1094879  autor: Remington
 09 maja 2020, 18:26
To nie chodziło o "zrobienie ludziom dobrze", ale o to, żeby pracownikom firm umożliwić zdalną pracę.

Ta teoria miałaby sens tylko gdyby łącze internetowe w domu było rzadkością. A tak nie jest.

Dali, bo:
- to dobrze wygląda marketingowo (wystarczy przypomnieć komentarze, że "zły" Virgin dał tylko 3GB, gdy nju dało 18GB)
- nic lub niemal nic ich to nie kosztuje
- wiedzieli, że skoro ludzie siedzą w domach to nie zużyją tego w takiej ilości, bo tam mają swoje domowe wykorzystywane na co dzień łącze

W ustawie antykryzysowej znalazło się dużo zapisów, np.:
- wybory korespondencyjne - żeby je przeprowadzić
- dymisja Prezesa UKE - by go zmienić na bardziej spolegliwego
- stawianie masztów - by operatorzy szybciej budując szybciej płacili państwu
itd.
 #1094880  autor: TeleCypisek
 09 maja 2020, 18:27
Remington pisze:
09 maja 2020, 16:53
Wydzielam, tytuł pochodzi ode mnie.

Powtórzę to co pisałem na portalu: MNO mogą rozdawać GB do woli, bo za nie nie płacą, w przeciwieństwie do wirtualnych. Deal między 4 największymi prywatnymi operatorami a rządem... możliwy, ale nie do utrzymania w tajemnicy na dłuższą metę (zbyt wielu ludzi zaangażowanych).
Operator komórkowy nie jest Caritasem, jego zadaniem jest zarabianie, a nie "robienie dobrze klientom" i ostatnie działania operatorów trudno wytłumaczyć względami czysto biznesowymi, także względy marketingowe oraz dbałość o wizerunek marki nie tłumaczą aż takiej hojności operatorów i to w dodatku wszystkich.
 #1094881  autor: Remington
 09 maja 2020, 18:31
Hojności? Duzi rozdali coś co ich w ogóle nie kosztuje. Chodzi o marketing, ktoś daje to my też dajemy, bo inaczej będzie źle wyglądać. Głos ludu pokazują komentarze, że nju dobry dał 18GB, Virgin zły dał tylko 3GB.

Virgin dał mało, bo za to płaci, ale presja marketingowa zwyciężyła i w ogóle dali.
 #1094882  autor: Karlos20
 09 maja 2020, 18:32
...albo Plus dał 10GB, ale za kolejną paczkę danych 20GB zapłać 10 zł...

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1094886  autor: iphoneski
 09 maja 2020, 19:33
I ktoś w ogóle te pakiety wykorzystał? Ja miałem aktywne chyba wszystkie pakiety HF w T-mobile i poszło może 2GB bo mało wychodziłem z domu, ponieważ nie miałem gdzie i po co. Teraz ruszyły hotele: na Morskim Oku tłumy a T-Mobile dał jakieś zniżki na sprzęt, bo teraz jest szansa by gigabajty wykorzystywać. Ludzie jak zawsze we wszystkim muszą doszukiwać się teorii spiskowych. A może to kosmici zapłacili operatorom za te gigabajty żeby... coś tam coś tam
 #1094905  autor: forum_tg
 10 maja 2020, 09:57
IMO: głównie chodzi o marketing. Pakiet 10-20GB na miesięczne dla abonenta to praktycznie żaden koszt (bardziej koszty operacyjne). PR'owo wygląda to super: hej ludzie, za free dajemy Wam możliwość nauki i pracy! jesteśmy tacy fajni. jak wam się pakiet skończy to szybko u Nas sobie dokupicie.