DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1094020  autor: piotrzet
 28 kwie 2020, 16:50
Jestem ciekaw jakie kto ma faktycznie potrzeby odnośnie telefonu komórkowego. Jak wiadomo mamy duży wybór ofert ale dla niektórych jest to zbyt dużo np interentu czy niepotrzebne funkcje. Jaką chcielibyście ofertę zobaczyć?

Zacznę ja:
Oferta abonamentowa z topowym telefonem z wymianą raz na rok bez przedłużania bezsensownego umowy. W tym oczywiście połączenia SMS, MMS bez limitu, 500 min do UE, internet bez limitu dla aplikacji wideo i maksymalnie w takim wypadku 20 GB na inne rzeczy.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1094022  autor: iphoneski
 28 kwie 2020, 17:23
Mi brakuje atrakcyjnych paczek roamingu w nietypowych krajach. Nietypowych pod tym względem, że są mniej popularne turystycznie a oferują podobne walory jak kilka razy droższe. Jedynie Plus ma pakiety orientalne/egzotyczne ale tylko w abonamencie na 2 lata.
 #1094024  autor: Remington
 28 kwie 2020, 17:45
Coś na co czekam od lat:
1. abonament bez opłaty podstawowej
2. ryczałt na rozmowy i SMS alternatywnie płatne tylko wg zużycia, ale w cenach zbliżonych do pakietów (0,10-0,20 zł/min, 0,05-0,10 zł/sms)
3. ryczałt na internet alternatywnie płatne tylko wg zużycia, ale w cenach zbliżonych do takich jak w pakietach (tj. ok. 1 zł/GB, cena malejąca im więcej się zużyje)
4. atrakcyjne ceny w roamingu, płatne wg zużycia
5. systemowa blokada transmisji danych poza UE
6. dobra jakość obsługi klienta (coś a'la Mobile Vikings)

Punkty 1-3 spełnia nju, ale bez dobrej ceny internetu płatnego wg zużycia.
 #1094032  autor: fwitkowski17
 28 kwie 2020, 19:44
Ja najbardziej czekam na możliwość "zbudowania" własnego pakietu/abonamentu, żeby użytkownik mógł sobie wybrać ilość minut, SMSów, MMSów, ilość GB, czy chce roaming czy nie i czy chce aplikacje bez limitu (z podziałem na kategorie). Do tego z zasadą nie korzystasz - nie płacisz.

Mój wymarzony plan miałby tak z 20 minut, 20 SMSów (bez MMSów), 50 GB internetu z kumulacją, aplikacje społecznościowe bez limitu, możliwość aktywacji Video bez limitu, czy też muzyki bez limitu i oczywiście roaming w UE bez opłat.

Dla mnie idealną opcją z obecnych i już nieaktualnych byłby stary pakiet (w formie bonusu za doładowanie) Viking 29 Standard, wzbogacony o 15 GB (czyli łącznie 30 GB). Z chwilą aktywacji wersji No Limit, oprócz rozmów dostawalibyśmy także roaming w UE.

I po cichu liczę na to by operatorzy nie zrezygnowali z darmowego roamingu na terenie Zjednoczonego Królestwa.
 #1094038  autor: Remington
 28 kwie 2020, 20:37
To ostatnie zależy od umowy rozwodowej, bo obecną ofertę zawdzięczamy regulacji.

Jednak jeśli chodzi o RLAH i jego wpływ na całość ceny tego za co płacimy, konsekwentnie uważam za najbardziej fair oraz przejrzyste podejście Lajt Mobile. Ich tzw. rabat krajowy polega na tym, że w okresie rozliczeniowym gdy korzystało się z roamingu płaci się konkretną kwotę więcej i ma RLAH. Siedząc w kraju jest te ok. 20 zł taniej.
 #1094050  autor: fwitkowski17
 28 kwie 2020, 21:34
Remington pisze:
28 kwie 2020, 20:37
Jednak jeśli chodzi o RLAH i jego wpływ na całość ceny tego za co płacimy, konsekwentnie uważam za najbardziej fair oraz przejrzyste podejście Lajt Mobile. Ich tzw. rabat krajowy polega na tym, że w okresie rozliczeniowym gdy korzystało się z roamingu płaci się konkretną kwotę więcej i ma RLAH. Siedząc w kraju jest te ok. 20 zł taniej.
Multimedia też wprowadziła Bonus Krajowy (rabat 10 zł). Tylko mnie zastanawia jedno: w jaki sposób przeliczane są w tym wypadku gigabajty w roamingu: od ceny z bonusem krajowym czy od ceny bez bonusu?