DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1089043  autor: Remington
 29 sty 2020, 13:48
Dzięki możliwościom wspaniałej aplikacji Menedżer Aktywności autorstwa p. Adama Szałkowskiego, pobawiłem się ostatnio ustawieniami priorytetów sieci roamingowych (PLMN) na kilku moich prepaidowych kartach SIM.

Poniżej wnioski (będę aktualizować ten wpis podczas późniejszych testów):

Plus
- niemal w każdym kraju w pierwszej kolejności preferuje Vodafone, ale inne sieci również tylko z niższymi priorytetami, wszystkie są z 2G/3G/4G

Orange
- poza UK (EE) i Francją (Orange) nie znalazłem żadnego klucza jakim by się kierowali ustalając priorytetyzację, wszystkie sieci są na liście i z wariantami 2G/3G/4G

Play
- roaming krajowy: TM, Plus (wciąż jest i to na drugim miejscu), Orange, wszystkie 2G
- roaming zagraniczny: po jednym operatorze z każdego kraju, technologie tylko 2G

TM
- lista jest pusta i nie da się jej ręcznie edytować

a2mobile
- roaming krajowy: Plus 2G (to może tłumaczyć problemy z zasięgiem przy korzystaniu z lepszych technologii), w drugiej kolejności Plus 3G
- roaming zagraniczny: tylko 2G

Was też zachęcam do dzielenia się Waszymi obserwacjami w tym zakresie (jeśli nie macie takiej pozycji w Ustawieniach, a procesor to wspiera, pomocna będzie ww. aplikacja i wyszukanie w niej frazy: plmn).
 #1089454  autor: kamil4862
 04 lut 2020, 23:22
Remington pisze:
29 sty 2020, 13:48

Play
- roaming krajowy: TM, Plus (wciąż jest i to na drugim miejscu), Orange, wszystkie 2G
- roaming zagraniczny: po jednym operatorze z każdego kraju, technologie tylko 2G
Co do roamingu zagranicznego. W Niemczech faktycznie możliwość zalogowania się tylko do jednej sieci - o2 i bez problemu wpuszcza do 3G. Czy do LTE niestety nie pamiętam.

Obrazek
 #1089461  autor: Kryniczanin
 05 lut 2020, 07:04
Play
- roaming krajowy: TM, Plus (wciąż jest i to na drugim miejscu), Orange, wszystkie 2G
- roaming zagraniczny: po jednym operatorze z każdego kraju, technologie tylko 2G
Nie jest to prawda, np. karty Fakt Mobile i zmienionej taryfy FM na Play nie mają żadnej pozycji w preferowanych. Czerwone karty SIM.
 #1089463  autor: fwitkowski17
 05 lut 2020, 08:10
Takie małe pytanko: jak sprawdzić PLMN? Mam ten launcher aktywności i gdy szukam frazy PLMN lista jest pusta (Xiaomi Mi9 Global)

We Francji Orage korzysta tylko z Orange France (wg. listy i w rzeczywistości)
Play preferuje sieć Bouygues Telecom.

W Holandii (czy już w Niderlandach) Orange zalogował się do T-Mobile NL ale nie dało się korzystać z transmisji danych
Play preferuje KPN NL (LTE+)

W Niemczech Orange preferuje Deutsche Telekom, potem o2-de
Play - tylko o2 (LTE+)

Wielka Brytania - Orange do EE (LTE+), potem O2. Z Vodafonem się trochu się nie lubią, nawet jak się wymusi sieć to działa LTE+, a po chwili zbija do 3G.
Play - silnie trzyma O2 (LTE+), w ostateczności do Three zrzuca
 #1135920  autor: koszalineo941268
 09 wrz 2022, 23:09
Remington pisze:
05 lut 2020, 10:57
windows123455860455 pisze:
05 lut 2020, 08:10
Takie małe pytanko: jak sprawdzić PLMN? Mam ten launcher aktywności i gdy szukam frazy PLMN lista jest pusta (Xiaomi Mi9 Global)
Czyli widocznie Twój procesor tego nie umożliwia.
Jest gdzieś lista wspieranych procesorów? U mnie na MediaTeku też nie działa.