Strona 1 z 1

Usługa VoLTE w Play

Post:09 lip 2019, 13:29
autor: lucash25
Witam. Od pewnego czasu moi rozmówcy zauważyli, że gdy do nich dzwonię to słychać mnie niewyraźnie, głos jest zniekształcany, przerywa, i to co najmniej kilka razy albo i więcej podczas rozmowy. Rozmowy wykonuje przez voLTE, a moi rozmówcy mają 3G. Pisałem w tej sprawie zgłoszenie do Play, ale twierdzą że wszystko działa w porządku z ich strony i że powodem jest to, ze technologia 3G nie nadąża za przesyłanie przesylaniem głosu w volte. Gdy połączenie jest z 3G do 3G, jest w porządku. Gdy połączenie jest z voLTE do voLTE to też jest ok. Nie mam jak sprawdzić czy w innych sieciach również jest taki problem jak dzwoni się z Volte do 3G i czy rzeczywiście jedna technologia nie nadąża za drugą jak twierdzą konsultanci. Przerywania rozmów są potwierdzone na telefonach S8, J4+, A8 w sieci Play. Może na innych markach telefonów tego problemu nie ma tylko na Samsungach? Jeśli ktoś się spotkał z takimi problemami w połączeniach i ew. jak to naprawić to proszę o komentarze. Dziękuję.

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:10 lip 2019, 08:05
autor: pakierhakierxd
mi czasem nie chce zrealizowac polaczenia ale za 2 razem idzie ale to tyle ;)

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:10 lip 2019, 09:38
autor: lucash25
Witaj,
dzwonisz przez voLTE do ludzi którzy mają 3G i u Twoich rozmówców rozmowy są ok? Bo po mojej stronie jest wszystko w porządku, tylko druga osoba mnie źle słyszy.
A jaki masz tel i rozumiem że w sieci Play?

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:10 lip 2019, 09:40
autor: pakierhakierxd
tak w Play od 2008 ;)
P20 Pro a wczesniej P20 /S8 ;)

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:11 lip 2019, 08:54
autor: dagonPL
U mnie problem występuje gdy dzwonię z VoLTE Play do VoLTE Play, TM i Orange. Bardzo często nie słychać kilku pierwszych sekund połączenia. Czasami muszę się rozłączyć i dzwonić ponownie. Ja nie słyszę rozmowcy, ani on mnie. Mój terminal to S8+. Po drugiej stronie głównie S9, S8, seria A, iPhony, to bez znaczenia
Jeśli szybko nic się nie zmieni, wracam do rozmów przez 3G. Dodam tylko że mówię o przypadkach w ktorych dwie strony są w zasięgu sygnału o dobrych parametrach.

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:11 lip 2019, 09:34
autor: iphoneski
Właśnie zadzwoniłem z iPhone z VOLTE do kolegi w Play bez i poszło normalnie. Kolega nie na samsungu tylko Xiaomi ale drugi ma S8, gadaliśmy wczoraj i też było ok. Do kuzyna z LG dzwoniłem tydzień temu i też rozmawialiśmy bez przeszkód ja na VOLTE on bes.

Re: Usługa VoLTE w Play

Post:11 lip 2019, 21:46
autor: lucash25
Być może problem dotyczy części telefonów, a na pewno Samsungów (u mnie S8 ma brand Playa, a J4+ w wolnego rynku). Dzisiaj udało mi się zadzwonić z Xiaomi A2 Lite w VoLTE do osoby co miała 3G w T-Mobile. Niestety, ja słyszę dobrze, a osoba w T-Mobile słyszy co kilka słów zniekształcenia. Myślałem, że może są jakieś problemy na nadajniku, ale rozmawiałem z siostrą, która mieszka w innej części kraju i ma Samsunga z serii A (również w VoLTE) i również dostrzega problemy w tej kwestii, więc coś jest na rzeczy (może coś z oprogramowaniem?). Oczywiście rozmowy w tych samych lokalizacjach po 3G są w porządku. Zasięg 4-5 kresek po LTE. Szkoda, że Play wypuszcza usługę, która nie działa tak jak powinna na wszystkich telefonach.