DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1073406  autor: Window
 06 cze 2019, 21:24
Mnie dziwi że Orange przyjął wniosek o przeniesienie numeru do Play mimo nowego numeru Dowodu osobistego
A co do nie możliwości aktywacji bonusu to wszędzie się powoli kończy eldorado przecież w Orange kiedyś przedłużanie bonusów internetowych było za free albo za 3 zł. Fakt Mobile dawał 500zl i 50gb
 #1073526  autor: R.Mandano
 08 cze 2019, 13:09
Window pisze:
06 cze 2019, 21:24
Mnie dziwi że Orange przyjął wniosek o przeniesienie numeru do Play mimo nowego numeru Dowodu osobistego
Mnie nie, bo bazy danych jadą po peselach - natomiast mocno mnie zdziwiło, kiedy chciałem w salonie przenieść się do Playa, i panienka zażądała DO a miałem przy sobie tylko PJ, no i się nie przeniosłem.
:D
 #1073803  autor: R.Mandano
 11 cze 2019, 13:18
marcin19883 pisze:
08 cze 2019, 15:18
R.Mandano pisze:
08 cze 2019, 13:09
mocno mnie zdziwiło, kiedy chciałem w salonie przenieść się do Playa, i panienka zażądała DO
Musiała przecież potwierdzić PESEL, czy ty to ty. :roll:
Napisałeś tak, bo pewno jeszcze nie widziałeś PJ (prawo jazdy :D ) :?:

w każdym PJ jest zdjęcie i pesel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1073818  autor: marcin19883
 11 cze 2019, 14:53
R.Mandano pisze:
11 cze 2019, 13:18
marcin19883 pisze:
08 cze 2019, 15:18
R.Mandano pisze:
08 cze 2019, 13:09
mocno mnie zdziwiło, kiedy chciałem w salonie przenieść się do Playa, i panienka zażądała DO
Musiała przecież potwierdzić PESEL, czy ty to ty. :roll:
Napisałeś tak, bo pewno jeszcze nie widziałeś PJ (prawo jazdy :D ) :?:

w każdym PJ jest zdjęcie i pesel
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeszcze nie widziałem, by ktoś w salonie, bankach i urzędach dawał prawo jazdy. Kolego, jak ci się nie chce dać Dowodu osobistego, to nie musisz przenosić numeru. Aż takim leniem jesteś?
 #1074014  autor: R.Mandano
 13 cze 2019, 15:04
Remington pisze:
11 cze 2019, 14:04
Prawo jazdy nie jest dowodem tożsamości, więc jeśli ktoś je honoruje to tylko jego dobra wola.
Może wg ciebie nie jest - bo przy kontroli drogowej PJ jest wystarczającym dokumentem tożsamości. Albo inny przykład - są wybory i idziesz głosować - myślisz, że Komisja nie da ci kartki wyborczej bo legitymujesz się tylko PJ :?:

A może panienka była po prostu niedoszkolona, i miała zakodowane że dowód tożsamości to wyłącznie dowód osobisty, albo niedoszkolony z prawa był ten, co tę panienkę wyszkolił :?:
:D

marcin19883 pisze: Musiała przecież potwierdzić PESEL, czy ty to ty. :roll:
marcin19883 pisze: Jeszcze nie widziałem, by ktoś w salonie, bankach i urzędach dawał prawo jazdy. Kolego, jak ci się nie chce dać Dowodu osobistego, to nie musisz przenosić numeru. Aż takim leniem jesteś?
No się zdecyduj na którąś z wersji - bo te co przedstawiłeś wzajemnie się wykluczają ...
:D
 #1074022  autor: Remington
 13 cze 2019, 15:31
R.Mandano pisze:
13 cze 2019, 15:04
Remington pisze:
11 cze 2019, 14:04
Prawo jazdy nie jest dowodem tożsamości, więc jeśli ktoś je honoruje to tylko jego dobra wola.
Może wg ciebie nie jest - bo przy kontroli drogowej PJ jest wystarczającym dokumentem tożsamości. Albo inny przykład - są wybory i idziesz głosować - myślisz, że Komisja nie da ci kartki wyborczej bo legitymujesz się tylko PJ :?:

Nie liczy się co jest wg mnie, ani co tobie się wydaje, tylko co mówi prawo. W kwestii dokumentów stwierdzających tożsamość jest ono jednoznaczne: https://pk.gov.pl/prokuratura/prokuratu ... er-6-2018/ - artykuł "Dokumenty stwierdzające tożsamość" (wystarczy przeczytać ostatni akapit po polsku, na str. 17.). Pozostałe dokumenty (np. legitymacje, prawo jazdy itp.) zawierają dane o tożsamości, ale jej nie potwierdzają.

Jeśli więc honorują, to dobrze, ale równie mogą nie uznawać. I przede wszystkim, procedura powinna być jednakowa we wszystkich punktach danego operatora, a nie zależeć od widzimisię pracownika.
 #1074024  autor: R.Mandano
 13 cze 2019, 15:46
Remington pisze:
13 cze 2019, 15:31
Wkwestii dokumentów stwierdzających tożsamość jest ono jednoznaczne: https://pk.gov.pl/prokuratura/prokuratu ... er-6-2018/ - artykuł "Dokumenty stwierdzające tożsamość" (wystarczy przeczytać ostatni akapit po polsku, na str. 17.). Pozostałe dokumenty (np. legitymacje, prawo jazdy itp.) zawierają dane o tożsamości, ale jej nie potwierdzają.
Akurat stanowisko PK jest wiążące jedynie dla jej pracowników, czyli generalnie prokuratorów.
:D
Mnie - jako obywatela - interesuje jedynie stanowisko SN albo RPO nt Ustawy o ewidencji ludności.
:D

Poza tym, to stanowisko to typowy dla polskiego prawodawstwa przykład bełkotu prawnego. Oficjalny dokument państwowy jakim jest PJ - wydany przez prezydenta miasta czy tam starostę - zawiera dane o tożsamości ale jej nie potwierdza. Jest zdjęcie, pesel, adres, nr seryjny dokumentu i nawet kod paskowy - ale tożsamości nie potwierdza bo prokuratura tak uważa ...
:D :D :D
 #1074032  autor: Remington
 13 cze 2019, 16:31
To nie stanowisko prokuratury, tylko interpretacja wykonana przez profesora (nadzwyczajnego) prawa. Omawia konkretne przepisy, które mówią o poszczególnych dokumentach i do czego one wg tych przepisów służą. Prawo jazdy wyłącznie potwierdza uprawnienia, a dowód osobisty czy paszport do potwierdzania tożsamości. Dlatego w żadnym polskim banku nie założy się konta na prawo jazdy, a w Wielkiej Brytanii bez problemu.

Jeśli znasz się na prawie lepiej od tej pani, to wskaż przepis mówiący o tym, że prawko potwierdza tożsamość.
 #1074036  autor: marcin19883
 13 cze 2019, 17:02
R.Mandano pisze:
13 cze 2019, 15:04
No się zdecyduj na którąś z wersji - bo te co przedstawiłeś wzajemnie się wykluczają ...
:D
Zrozum to:
"Dowód osobistydokument stwierdzający tożsamość osoby i poświadczający obywatelstwo."
"Prawo jazdy – dokument, potwierdzający uprawnienia jego posiadacza do prowadzenia pojazdów silnikowych. "

Teraz rozumiesz, dlaczego ma być Dowód Osobisty? 8)