DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1073868  autor: tom5690
 11 cze 2019, 20:58
No ale w czym macie problem? Kiedyś podjąłem gdzieś temat po grzyba ktoś tak skacze po tych prapaid. Dałem przykład, że za łączenie usług wychodzi mi 15 zł za numer gdzie miałem no limit na komórki, stacjonarki, mms, sms, 15 gb neta i 100 międzynarodowych. Na drugiej komórce płaciłem 75 zł, ale dostałem słuchawki, telefon wg faktury 1000 zł taniej niż jakbym kupił gdzieś indziej i spotify 2 lata (który obecnie mam już ponad 2 lata i dalej za niego nie płace). Oszczędziłem rzeczywiście na telefonie tysiąc złotych, słuchawki opchnąłem za 230 zł. Owszem co zaoszczędziłem oddałem co miesiąc w abonamencie. Ale i tak wyszło mi na plus. Nie powiecie chyba, że ok. 3 lata temu były prepaidy za 25 zł z 15gb neta, 100 międzynarodowych, no limit sms, mms, komórki i stacjonarne? Ja do takich nie dotarłem. Zakładam więc, że dokładka do abo to było 40 zł na miesiąc - można powiedzieć ukryte raty za telefon, ale był spotify jednak. Generalnie w dyskusji o moim pierwszym numerze było, że kto używa mms (no ja np.), na co komu stacjonarne, a międzynarodowe to nieważne i rzucano mi wirtualnymi za 10 zł (czy 9,99) bo tam neta z kumulacją co miesiąc dawali. Jak napisałem, że mam przez rok neta i kablówkę po 69,99 i bon 30 litrów na paliwo to były teksty na co komu internet stacjonarny. Nic, że pisałem, że zużywam po 300 gb danych i inni domownicy swoje też. Pisano mi, że jest lejek i nielimitowane dane gdzieś tam... i do tego sprowadza się zawsze dyskusja. Moje musi być na wierzchu. Dlatego sobie dałem spokój. Do ludzi nie dociera, że nie każdy się trzęsie nad 5 czy 10 zł abonamentu, no nie dociera choćby nie wiem co. Nie dociera, że ktoś od 20 lat używa i używał zawsze internetu stacjonarnego z routerem z którego korzysta masa innych osób, nie dociera że ktoś może mieć kablówkę itd. Teraz płacę za wszystko 120 zł. Mam pakiet 160+ kanałów (wynegocjowany), zostało 100 międzynarodowych, internet stacjonarny, telefon stacjonarny ("zapychacz w ofercie") z którego dzwonie do rodziny na stacjonarne po europie, do Kanady i USA. 20% na drugi abo i 20 zł za łączenie usług. Przechodni pakiet 10GB na oba numery... Gdybym tylko ja z tego korzystał to jeszcze może bym strasznie przeżywał, że ktoś ma to samo jeszcze 20 zł taniej. Ale tak jak mówiłem, korzysta u mnie z tego wszystkiego więcej osób i nie trzęsę się na 10 czy 20 złotymi.
 #1073871  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 21:58
Hods pisze:
11 cze 2019, 21:29
Ja jeszcze zauważyłem też inne ciekawe "myślenie" wśród klientów abonamentów. Mianowicie: wiele osób bierze abonament z telefonem, po czym telefon sprzedaje w komisie i twierdzi, że jest na + :shock: :lol:
Bo kiedyś tak było, np ja jakieś 10 lat temu kupiłem telefon w Mix za złotówkę a w komisie poszedł za 300 i 10 doładowań się spłaciło z tej kasy. Teraz to już tak nie działa, no i wtedy taki Mix bardziej się opłacał niż karta bo pakiety można było lepsze zgarnąć.
@tom5690
Dobrze gadasz, ja też jak wybierałem abo to opłacało się bardziej niż karta. Neta 10 giga i lejek gdzie wtedy operatorzy w kartach dawali po 2, Tidal na 2 lata, jakiś pakiet tv mobilnej a potem doszedł Showmax na rok, także się opłacało i to bardzo. A dodatkowo miałem pakiet bez limitu w roamingu a wtedy się za to płaciło i to sporo, do tego MMS i stacjonarne no limit a to w karcie nie było standardem. Teraz siedzę na abo bo dostałem dobre warunki na przedłużenie, zobaczymy co będzie na koniec umowy. No a jak masz dzieciaki, żonę, kablówkę, net domowy do opłacenia to te 20 zł nie robi żadnej różnicy a przynajmniej płacisz jeden rachunek za wszystko i spokój. Wśród ludzi, których znam posiadających rodziny z dziećmi nikt chyba nie ma oferty na kartę tylko wszyscy abonamenty rodzinne, ewentualnie jak dziecko jest młodsze takie w wieku wczesnoszkolnym to tylko te dzieci mają karty a potem są do łączony do rodziny.
 #1073873  autor: tom5690
 11 cze 2019, 22:24
Tak jak piszesz iphoneski. Sprzedawanie telefonu w komis to ja widziałem u znajomych jakieś 16 lat temu. Pamiętam jak mi jakieś dresy w 2003 roku chciały zwinąć Nokię 6610. Taki telefon mogłem opchnąć z miejsca za tysiaka. Niestety nie pamiętam jakie miałem abo wtedy. Ale moje pierwsze abo to było w 1999 roku (lub 2000) 120 zł i miałem tam całe 30 minut. To były czasy gdy można było nie tracić całej minuty jeśli się mieściłeś w 5 sekundach od tego aż ktoś odebrał. A teraz 120 zł za stacjonarkę, kablówkę, internet, dwie komórki i no limity. A tu dyskusje, że ktoś przepłaca 2 czy 3 dychy.
 #1073878  autor: iphoneski
 11 cze 2019, 23:16
Dokładnie tak było, a jak się pojawiły te WAPy i inne bajery w telefonach to dopiero można było sobie ładny rachunek nabić jak ktoś to otworzył, zwłaszcza, że w niektórych telefonach były dedykowane przyciski do tego. A telefon stacjonarny to nie był dodatek do abonamentu który każdy miał gdzieś tylko była to pozycja obowiązkowa, bo z komórek się dzwoniło tylko jak była taka konieczność a normalnie wszyscy z domowego dzwonili i następna stówa. No i jeszcze opłata za internet, a teraz ludzie numery przenoszą bo 5 zł taniej :)