DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1023942  autor: dwicher
 04 paź 2018, 19:29
Hej

W zeszłym tygodniu dostałam propozycje ,,aktualizacji'' swojej umowy z Orange.
Pani konsultant poinformowała mnie że moja umowa jest podobno archiwalna i ma dla mnie propozycje że będę płaciła 10 zł mniej a będę miała miała dużo więcej internetu i dodatkowa kartę sim z internetem mobilnym.Jedyny mankament to to że umowa zamiast kończyć mi się w lipcu przyszłego roku to w październiku za 2 lata.
Zgodziłam się ale po dostaniu umowy zobaczyłam że na niej jest zupełnie inna kwota.
Jak płaciłam normalnie 84 zł to na umowie zamiast kwoty 74 zł jest 89 zł. Umowę podpisałam i dopiero po powrocie do domu to zauważyłam bo została mi ona przywieziona do pracy i nie było kiedy jej przeczytać ( tak to też moja głupota )
Moje pytanie jest takie że jeżeli chce teraz odstąpić od umowy bo mam na to 2 tygodnie ,to czy wtedy zrywam całkowicie umowę z Orange czy wracam do tej starej która miałaby jeszcze rok.
Ta nowa umowa jest już aktywna.

Dzięki z góry za wszelkie odpowiedzi :D :D :D
 #1023978  autor: vh
 04 paź 2018, 21:31
dwicher pisze:Zgodziłam się ale po dostaniu umowy zobaczyłam że na niej jest zupełnie inna kwota.
dwicher pisze: jeżeli chce teraz odstąpić od umowy bo mam na to 2 tygodnie ,to czy wtedy zrywam całkowicie umowę z Orange czy wracam do tej starej która miałaby jeszcze rok.
Ta nowa umowa jest już aktywna.
Prawo telekomunikacyjne, art. 56:
7. Abonentowi nie przysługuje prawo odstąpienia od dokonanej zmiany warunków umowy, o którym mowa w ust. 6, jeżeli dostawca usług, za zgodą abonenta rozpoczął świadczenie usług, zgodnie ze zmienionymi warunkami umowy.

Zostaje art. 286 kk. Najpierw wystąp do Orange o udostępnienie zapisu rozmowy z „konsultantką”, tj. akwizytorką, na podstawie art. 56 ust. 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne

T10s, OT-311, 1650, X501, P780, GT-C3322, E560, 3S, 4X, G7 Power