DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1021147  autor: spotify
 28 wrz 2018, 22:05
Wszedłem na stronę Play i RBM.
Mają namieszane ofertami a nie mam tyle czasy aby wertować regulaminy.
Potrzebuje pomocy.
Chcę Play na kartę do testów. Rozbudowują się, więc chce mieć informacje zwrotne z pierwszej ręki.
Potrzebowałbym no limit rozmowy i neta 2-5 GB. Która taryfa sie do tego nadaje? Co wziąć, co włączyć itd?
Są oferty:
1) Rodzina w Play na kartę
2) Solo Play na karte
3) Formula Unlimited na karte
4)....
5).....
Itd. Taryf jest od liku.....
Powtarzam - nr do testów, więc nie mam zamiaru płacić jakiś dużych kwot. Taryfa, która również daje dostęp do RK.
A może lepiej Virgin?
 #1021164  autor: WellDone
 29 wrz 2018, 01:03
Tylko Redbull Siema na Kartę PL.

Za 19zl masz pełen nolimit łacznie z MMS-ami + 1GB + RWK,a jesli masz iPhona to dodatkowo Volte, Vowifi. Tanie pakiety dodatkowe: 1GB 3zł, 2GB 5zł itp. Wszystko masz na stronie.
Oczywiście dostęp do RK (pomimo, że regulamin twierdzi co innego ;) i rzecz najważiejsza - brak limitów prędkości. A jak odpalisz jeszcze do 30 wrzesnia to możesz włączyć darmowe 10GB i 100zl. (ważne do 30 września)

Virgin sobie odpuść, to nie ma w ogóle porównania w jakości sieci vs Play. Całe lata psioczyłem na Playa, że to dziadostwo, a to dlatego, bo używałem do testów właśnie Virgin :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021613  autor: spotify
 29 wrz 2018, 13:35
Dzięki za odpowiedź.
Czyli tak czy siak 25zł minimum muszę liczyć.
Chyba wybiorę Solo Play
 #1021729  autor: t r o i p
 30 wrz 2018, 08:16
W taryfie solo w play nie ma lejka, jak zużyjesz cały pakiet neta to ciągnie ci kasę z z konta.
Ja bym proponował przyjrzeć operatorom wirtualnym działającym na infrastrukturze sieci Play.
Dobrze wygląda oferta Mobile Vikings, za 25 zł Dostajesz pełny nolimit z MMS ami i 15 GB internetu który niewykorzystany nie przepada, tylko kumuluje się na twoim koncie bez ograniczeń.
Podobnie, wygląda oferta Virgin Mobile, tylko nie mają MMS ów i internet się nie kumuluje.
Za to mają ciekawą taryfę mini 9, w której za 9 zł miesięcznie dostajemy :

300 minutdo wszystkich
300 SMS-ów do wszystkich
1 GB Internetu

Dodatkowo możemy sobie dokupić takie pakiety :

Za 5 zł
120
MIN
DO WSZYSTKICH
*222*1*120#


Za 3 zł
400
SMS-ÓW
DO WSZYSTKICH
*222*2*400#



Za 1 zł
1GB (lte)
*222*25*1#


Pakiety można łączyć i się sumują.
Internet w Virgin jest rozliczany co 5 kB.

Każda kwota doładowania od 5 PLN w zwyż przedłuża ważność konta o 365 dni. :)


Ja wiem, że Virgin przedstawia mini i dawne Freemium jako pakiety a nie taryfy , ale to jest moim zdaniem błąd, ponieważ robi się wtedy straszny bałagan, kiedy opisujemy co? Pakiety w pakietach? Pół pakiety? To jest bez sensu, ale jeśli przyjmiemy, że MINI to taryfa, a w niej można sobie włączyć płatny pakiet, wtedy to nabiera sensu
Tak na prawdę na kartę obecnie oprócz oferty #WSZYSTKO, nie mają nic innego, reszta to oferty archiwalne.

Dictum sapienti sat est.
 #1021733  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 09:11
Czytam i uwierzyć nie mogę, @spotify szuka oferty w play, ja chyba jeszcze się nie obudziłem ;)
A na poważnie jeśli karta do testów to tylko własna oferta play, nic z wirtualnych, bo to tak jakby sprawdzać działanie t-m w RK play :)
Moim zdaniem zamiast wybierać solo to w twoim przypadku lepiej unlimited za 25 zł, bo tam pakiety internetu się sumują, a jak wykorzystasz maksymalnie 2GB w miesiącu to po jakimś czasie sporo uzbierasz i na jakiś wyjazd będzie internet.
 #1021778  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 15:31
Zgadzam się z kolegą @iphoneski. Ale RBM też się chyba nada (to tylko taryfa Playa), testowałem ostatnio mocno PLAY vs RBM na tym samym telefonie i działa tak samo :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021780  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 15:37
Tak, RBM też może być, ale to ma być karta do testów czyli możliwie najtaniej, a tu 1GB nie wystarczy czyli opcja za 30 zł byłaby najtańsza.
 #1021785  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 15:53
Niby tak, ale zobacz: kolega @spotify pisze od 2-5GB. W Siema PL masz 1GB + nolimi, a dotakowe 2GB to 5zł czyli wychodzi 24zł :) A jak będzie potrzebował więcej to jest za 10zł 5GB czyli razem 29zł.
A najlepiej (jak to ma byc tylko do testów) to "gołe" 19zł z 1GB i w razie testów za 5zł jest nolimit (10GB i lejek 1mb) na jeden dzień (w praktyce wychodzi 2 dni).

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021787  autor: spotify
 30 wrz 2018, 16:06
Dzięki wszystkim za pomoc.
Wziąłem dzisiaj Play na kartę i uruchomiłem Play Unlimited. Czyli za 25zł no limit + 6 GB neta. Na testy starczy. Najwyżej sobie neta dokupie. Więcej jak miesiąc góra 1,5 nie mam zamiaru testować. Wtedy podjęcie decyzji czy Tmobile czy Play.

Pierwsze testy w domu i Orange jest daleko z przodu przed Play jeśli chodzi o LTE i prędkości.
W Play między godz 13 a 16 bardzo mocne skoki prędkości. Od ok 1,9Mb/s do ok 17. Upload od 0,11 Mb/s do ok 4 Mb/s. W Orange o 100% więcej zarówno w UL jak i w DL. I wyniki są powtarzalne - różnica 1-3 Mb/s co test.
Widać, że podział w N! zrobił swoje.
W Orange zawsze LTE+, w Play nie zawsze (najczęściej jak złapie B20) i w Play potrafi mnie wywalić do H+ albo tylko w tej sieci nie mogę zrobić speedtestu.
Połączenia w Play po Play bardzo dobrej jakości. Do innych sieci już tak pieknie to nie wygląda. Ale trzyma ciągle 3G (u900) i nie zrzuca do 2G. Orange po 3G pięknie obojetnie gdzie dzwonię. Problem zaczyna się jak wpadnę w 2G.
Nie łapie w domu B7 od N!. A z B7 jako podstawowe pasmo w Play dopiero ma wyniki na poziomie Orange (jeśli złapie, bo też z B7 w domu słabo). Głównie siedzę w Orange i w Play w B1 i B3.
Orange stabilniej trzyma LTE. Play skacze po nadajnikach i pasmach cały czas.
Play za to ma silniejszy sygnał na B7 i B3 od Orange o ok -7dBm.
Pingi - Play 28-32ms, O 15-18ms
Testy na Sony Xperia X dual sim (bez Volte i WoWifi) oraz aplikacja Network Cell Info.
Przypomnę - strefa Nokii po podziale N!, czyli LTE w 2100 oraz kazdy ma swoje LTE1800.

Zobaczymy jak dalej.

@iphoneski - chce sprawdzić z pierwszej ręki jak działa Play. Bez uprzedzeń, bez jakiegoś naganiactwa. Z Orange rezygnuje (została mi miesiąc umowa). Jak na razie.....Play jest gorszy jak Orange a Orange gorszy od TMobile (przynajmniej u mnie w domu). W okolicach Trójmiasta również TM jest lepszy od O. Zobaczymy jak będzie dalej.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 17:03 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1021794  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 16:32
Pisałeś gdzieś że masz iPhone 7. Spróbuj na nim z włączonym volte. Sieć działa wówczas zupełnie inaczej ;)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021798  autor: spotify
 30 wrz 2018, 16:43
Chce właśnie porównać na jednym terminale czyli na Sony, gdzie mam duala.
Jasne, że w Iphone będe mial VoLTE. Ale nie będzie to porównanie sprawiedliwe, gdzie w Iphonie mam wyższe Cat.
Dlatego też ciągle porównuje sieci na jednym terminale jakim jest Sony.

PS W Play łapie mi na GSM band 4. Co to za kanał?
Czy ktoś może napisać kanały w GSM i UMTS? Bo na LTE wiem, który band to jaka częstotliwość
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 16:47 przez spotify, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1021799  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 16:43
"Play na Kartę" (PnK) to najgorsza możliwa taryfa do testów. Nie dość że są w niej różne dziwne limity, to jak braknie pakietu, to kasa z konta schodzi z zawrotną prędkością 100zł na 70 sekund (już dla prędkości 10Mbit/s) - taryfa nie ma lejka, a net bez pakietu jest ultra drogi.

Do takich testów to najlepiej przejść do jednej z taryf RBM (internet zawsze darmowy i brak limitów) albo najlepiej PnKLT (Play na Kartę Lubię To - *163*7#) gdzie też nie ma limitów prędkości, jest lejek fabryczny (net jest zawsze darmowy), są bonusy MB/GB za doładowania, jest SD (Stan Darmowy) no i są dostępne wszystkie promocje. Dodatkowo jest w tej taryfie najwyższy bonus złotówkowy, bo 30%, za doładowania poprzez FB (StrDoł) - przydatne do testowania rozmów/SMSów.

Ktoś pisał, że Solo dobre (Formuła Solo - usługa no-limit + 10GB) za 25zł, ale nie ma lejka.
No to właśnie przechodzisz do PnKLT i lejek jest zawsze, zero ryzyka, dodatkowych kosztów gdy 10GB z Solo się skończy, no i maksymalne prędkości.

Za doładowanie 50zł wykorzystując wszystkie promocje i opcje jednocześnie, wliczająć bonusy cennikowe, w PnKLT dostajemy:
- ważność konta 100 dni (prawie 3,5 miesiąca);
- 50zł na konto główne;
- 15zł (30%) PromoZŁ na konto promocyjne (jeśli ktoś woli złotówki) - złotówki te można przedłużać ile się chce i kupować nowe (pakiet 10za5 - 10zł za 5zł);
- 5GB ważne 100 dni dzięki promocji MC (płatność za doładowanie kartą MasterCard - wyklucza się z bonusem 30% PromoZŁ) - oczywiście można go przedłużać;
- 1,5GB ważne 100 dni (standardowy bonus taryfowy w PnKLT) - można go przedłużać.

To wszystko tylko jako bonusy za jedno doładowanie 50zł, które pozostaje na koncie i można je przeznaczyć na inne pakiety i usługi (np wspomniane Solo za 25zł).

Pomijam 30GB na 100dni z promocji "Internet na Lato", bo dzisiaj się kończy, ale jak ktoś chce to jeszcze dzisiaj może sobie wyszarpać z tej promocji na testy 10GB...

Ale tak jak pisałem podobne funkcjonalności (nie wszystkie, albo są inne lepsze/gorsze) są w RBMach.


PS. Wykorzystując dodatkowy trik (opis triku nieistotny) można zgarnąć dodatkowo 30GB ważne 100dni, które również można przedłużać (informacja dla @spotify raczej nieprzydatna, ale dla innych niekoniecznie).

PS2. Można też przycebulować maksymalnie i większość z powyższych tych rzeczy (GB na net i złotówki na rozmowy/SMSy) mieć za 0zł - wydatek 0zł na takie testy to dobry DIL :).
 #1021808  autor: WellDone
 30 wrz 2018, 17:52
Wow. Dzięki Jarek za podzielenie się wiedzą!

Napisz pliss jeszcze te tajniki o których wspomniałeś :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1021811  autor: spotify
 30 wrz 2018, 18:30
Od pół godziny Play złapał oddech. Zacząłem łapać bez problemów B7. Prędkości wyższe niż w Orange bo w granicach 40 Mb/s. Nawet jak spadnie do pasma podstawowego B3 nadal spokojnie ponad 30. Orange dla odmiany nie może przeskoczyć 20 Mb/s.
Jak na razie pozytywne zaskoczenie.
W każdym razie, oczywiście prędkości maksymalne cieszą, ale Play ma duży rozrzut. W Orange spać poniżej 10Mb/s u mnie to cud. W Play 2-3 Mb/s nie dziwi.
Zobaczymy jak Play będzie w terenie poza miastami. Bo w domu jeśli chodzi o stabilność połączeń wypada lepiej.
Suma sumarum - jak kiedyś już pisałem. W mieście to można mieć nawet SIM w Biedronce. Na razie remis między O a Play.
 #1021819  autor: jarekt
 30 wrz 2018, 19:04
Zapomniałbym - zamiast jakiegoś pakietu no-limit za 25/30zł, to można było na nowym starterze odpalić darmowe 100zł na rozmowy i SMSy/MMSy ważne maksymalnie 100 dni (promo - kolejna edycja - wystartowało 22 czerwca) do 30.09 czyli do dzisiaj.
100zł to 345 minut lub zamiennie 1111 SMSów i na sporo testów wystarczy.

Promo można włączyć jeszcze dzisiaj ale po północy niewykorzystane PromoZŁ przepadną (no chyba, że pomogą specjalne zabiegi...)
Także można na początku mniej lub więcej kasiorki zaoszczędzić, bo nie trzeba kupować żadnych no-limitów czy płatnych pakietów/usług. Ta promocja dosyć często się powtarza, tak samo jak GB na wiosnę/lato/gwiazdkę/za nakrętki/itp.

Generalnie jak ktoś ma zamiar testować P4/Play/RBM/Fakt, to najlepiej nie robić tego na hura, tylko na spokojnie sprawdzić jakie są obecnie promocje, wybrać taryfę/starter, optymalnie wszystko wykorzystać i włączać w odpowiedniej kolejności (w P4 jest też sporo różnych usług i pakietów mających darmowy wariant testowy 7-30 dniowy), odpowiednio wcześniej pytając o to wszystko np. na forum.

Można też wybrać ciut dłuższą ścieżkę MNP (choć w zasadzie przeniesienie jest w 1 dzień, dla niektórych to za długo) - kupić czy wyciągnąć z szuflady jakiś starter i przenieść do którejś marki P4 w salonie Play:
- FaktM - 500zł/150dni + 50GB/150dni + RWK
- RBM - 200zł/60dni + 20GB/60dni + RWK
- Play - 200zł/60dni + 20GB/60dni + RWK
Przy czym te darmowe pakiety netowe MNP szczególnie w Play mogą mieć limit prędkości, który można zdjąć, choć nie zawsze.

Promocja MNP trwa nieprzerwanie od wielu lat (około 10 lat) i co jakiś czas jest modyfikowana: bonusy są zwiększane lub zmniejszane i/lub skracana/wydłużana jest ich ważność (generalnie zmiany były zawsze na lepsze - pierwszy duży bonus MNP z 9 lat temu, to było 60zł na 90dni bez GB i RWK) .
 #1021845  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 21:04
@spotify A ja osobiście czekam na testy z tras, jak masz androida to może polubisz się z logami i zaczniesz je robić do bazy dla potomnych :)
 #1021852  autor: spotify
 30 wrz 2018, 21:41
Nie mam czasu na takie pierdoły :)
W każdy razie....
Przyszedł wieczór niedziela. W Orange spadła prędkość poniżej 10Mb/s. Ale po całej chałupie chodząc mam prędkości o 8 do 16.
W Play - od 0,5 Mb/s do 30. Wszystko zależy gdzie jestem w mieszkaniu, jakie jest podstawowe pasmo i do jakiego nadajnika się zaloguje. Częściej mam prędkości poniżej 3Mb/s niż powyżej 20 Mb/s. Straszna niestabilność.
Przed 20minutami ostatnie speedtesty - poniżej 1Mb/s i wywaliło mnie po chwili do roamingu TMobile. I w tym momencie u mnie w domu Play przegrał. Oczywiście wrócić nie chciał, więc musiałem wymusić. Dzięki za taką wygodę Play....

Jakość połączeń w domu - zdecydowanie lepsza jak w Orange. Pod blokiem każda sieć (prócz Plusa), żyleta. Play w roamingu Tmobile -> 2G w Orange to jest super jakość, nawet bez HD w porównaniu do tego. Play w roamingu jak gadanie przez wiadro (Plus ma lepszą jakość)

Od jutra teren. Zobaczymy jak sobie radzi Play, jak z zasięgiem i LTE a przede wszystkim jak połączenia w czasie jazdy.
 #1021857  autor: iphoneski
 30 wrz 2018, 21:57
Ja bym też próbował w iPhone, jeszcze nie miałem sytuacji żeby mnie wyrzuciło do RK jak mam zasięg play. Może w iPhone to jakoś inaczej działa i dlatego ja jestem zadowolony a w andro jest słabo? W sumie większość moich znajomych zadowolonych z play to posiadacze iPhone, także coś w tym może Być.
 #1021863  autor: spotify
 30 wrz 2018, 22:24
Sprawdzam na jednym terminale bez faworyzowania każdej z sieci.
Do Iphone najlepsza sieć jest TMobile. EVS, HD Voice po 2G itd :)

W iphonie jak masz włączone VOLTE to wymusza Ci LTE w N! a w Play sieć macierzystą. Stąd inne działanie sieci N! i P4 na Iphone niż na Andku. Mój telefon nie obsługuje VOLTE więc nie wiem jak wygląda wtedy N! (bo tylko w N! masz na Andku VOLTE). Pewnie podobnie jak w Iphone.

Play strasznie skacze. Od 10 min nie mogłem przeskoczyć 3Mb/s. Pochodziłem po chacie, złapałem B7 i ponad 30Mb/s. Telefon połozyłem, wpadłem do B1 i 2,1 Mb/s. Tak nie może kurde być.
W Orange najniższa prędkość to 6,31Mb/s. Ale przeważnie teraz 16-21 Mb/s.
Więc jeśli chodzi o neta, Play u mnie przegrywa z O. Jeśli chodzi o połączenia - wygrywa. Czyli O PLay w domu remis :)
Play na LTE dopiero działa należycie jak pasmem podstawowym jest B7 albo agreguje się z B3 lub B1. Inaczej bieda. I zdarza się, że jak mam B20 w Play nie mam agregacji.
Wszystko robię na automacie, bez wymuszania pasm.