DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem w urządzeniach HTC - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co związane z Androidem w urządzeniach HTC - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #909020  autor: XKR
 02 lut 2017, 23:41
Witam !

Mam HTC ONE M9 kupiony 2 tygodnie temu w sieci PLAY na abonament.

Dwa dni temu został zainstalowany WhatsApp i okazało się ,że jest kiepska jakość rozmów przez internet. Mam też wrażenie, że jakość normalnych rozmów też jest jakby gorsza. Słyszałem ,że może być to problem z anteną i tak bywało w HTC, ale jest też opinia z ostatnich dni ,że sieć PLAY działa gorzej w ostatnich dniach i nie tylko ja mam kłopot.
A może trzeba zaktualizować oprogramowanie ? Co o tym sądzicie ?
 #909035  autor: Xy
 03 lut 2017, 08:37
XKR pisze:Dwa dni temu został zainstalowany WhatsApp i okazało się ,że jest kiepska jakość rozmów przez internet.
Jaki jest zasięg? Jak masz LTE i jedną kreskę to i tak jest gorzej niż H i pełen zasięg. Mam WhatsApp ale jeszcze z niego nie korzystałem więc nie powiem nic o jakości połączeń przezeń.
XKR pisze:Mam też wrażenie, że jakość normalnych rozmów też jest jakby gorsza. Słyszałem ,że może być to problem z anteną i tak bywało w HTC, ale jest też opinia z ostatnich dni ,że sieć PLAY działa gorzej w ostatnich dniach i nie tylko ja mam kłopot.
Całkiem możliwe, że wina leży po stronie operatora. U mnie Internet po LTE/3G w mieszkaniu chodzi jakby chciał, a nie mógł. Na speedtest wyciąga ledwo 3Mb/s i to po sieci Play, a nie w roamingu po T-Mobile czy Plusie. Żonowy Galaxy A5 w T-Mobile spokojnie osiąga 10 - 15 Mb/s.
Jakość rozmów dobra ale nie mam porównania do innych telefonów.
XKR pisze:A może trzeba zaktualizować oprogramowanie ? Co o tym sądzicie ?
Wypadałoby. Jeżeli oficjalnie jest dostępna aktualizacja to ją wykonaj :-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71