DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z Androidem w urządzeniach HTC - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co związane z Androidem w urządzeniach HTC - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #864921  autor: DerTolleMajor
 07 maja 2016, 15:46
Cześć,

jakiś czas temu sprzedałem HTC One m7 na Allegro.
Kupująca dzień po wygraniu licytacji napisała maila, że chciałaby zrezygnować i prosi o wyrozumiałość.
Jako że ten telefon wystawiałem już drugi raz (poprzedni kupujący milczał i nie wpłacił pieniędzy), a sama kupująca licytowała minutę przed zakończeniem, postawiłem na swoim, a ona dokonała przelewu.
Po otrzymaniu telefonu napisała mi, że rezygnuje z zakupu, bo telefon rzekomo nie ma języka polskiego. Mając na uwadze powyższe oraz okoliczność, że sprzedaje ze swojego konta taki sam telefon, zażądałem nagrania - z włożoną kartą sim oraz z pokazanym numerem IMEI.
Ogromnie się zdziwiłem, jak się okazało, że do wyboru miała kilka języków, bez polskiego.
Sam używałem telefonu z językiem polskim, kilka razy robiłem wipe i nigdy język nie zniknął. Zawsze na początku można było go wybrać.
Na filmiku widać, że w ustawieniach (nie przy początkowej konfiguracji) nie ma naszego języka.
W końcu zgodziłem się na odesłanie komórki, by nie szarpać nerwów.

Teraz zasadnicze pytanie - jak to wszystko jest możliwe? Czy język zniknął sam? Czy kupująca coś w nim grzebała, by zniweczyć transakcję? Jak sądzicie?

Telefon pochodził z Niemiec, niebrandowany, Android 5.01, oficjalny.

c35i; c45i; 3310; 6310i; t610; v360; gx17; k600i; n73; p1i; i900 omnia; c905; hero; v3; 9700; e52; 9780; 9800; F480; Nexus 4; One (M7); Moto G; iPhone SE; Xcover 3; s7; J5 2017; S9 Plus; Iphone XS; A40 ---> Iphone 14 Pro + A53 + 9900