DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #919974  autor: p2225
 09 kwie 2017, 22:47
Przez ostatni tydzień miałem w testach dwa telefony Allview M9 Connect, które zakupiłem celem wymiany starych telefonów rodzicom.

Telefony kosztowały 179zł za sztukę na stronie producenta. Dotarły kurierem dosyć szybko. Oto co znalazłem w paczce:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Alimentator :mrgreen: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dane techniczne można znaleźć tutaj: http://www.mgsm.pl/pl/katalog/allview/m ... nnect.html Nie ma sensu rozpisywać się dwa razy :)

Wygląd:
Telefon jest jest bardzo fajnie wykonany, wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach na stronie producenta. Wykonany jest z przyjemnego materiału, tylna obudowa nie jest jednolita, a szorstka dzięki czemu dobrze trzyma się w dłoni, bez strachu, że może wypaść. Telefon jest zdecydowanie lekki i jest bardzo dobrze spasowany. Obudowa nie trzeszczy i trzeba użyć trochę więcej siły aby otworzyć tylną pokrywę i to zdecydowanie na plus. Poza jednym - trzeba uważać na palce, bo obudowa w bardzo łatwy sposób jest w stanie wbić się pod paznokieć co sam boleśnie odczułem. :x Mam też wątpliwości co do trwałości farby bocznego kremowego paska oraz klawiatury. W trakcie używania się okaże. Przyciski są dobrze wyczuwalne i są podświetlane słabym światłem co ułatwia używanie w nocy. Ekran ma bardzo dobre kolory i jest wyraźniejszy niż by się wydawało po opisie technicznym czy po zdjęciach. Wszystko fajnie widać.
Opakowanie sugeruje jakoby miała być również wersja telefonu w kolorze białym, której producent nie oferuje.

Trzy minusy:
- brak dołączonej w zestawie folii na ekran. Nie ma też możliwości jej zakupu gdziekolwiek.
- na jednym egzemplarzu znalazła się folia zabezpieczająca na czas transportu, natomiast na drugim nie dość, że folii brak to jeszcze były ślady palców. Prawdopodobnie był to egzemplarz, który został zwrócony w ustawowym czasie. Jest też lekko zdrapana kremowa farba w lewym dolnym rogu w miejscu otwierania tylnej pokrywy (widoczna na zdjęciach powyżej). Nie chciało mi się go zwracać, zwłaszcza że systemowo był czysty.
- na obu opakowaniach plomba zabezpieczająca była odklejona od góry, ale bynajmniej nie z powodu ingerencji ludzkiej. Mogliby zainwestować w lepszy klej. ;)

Bateria:
Jest ona odpowiedniej pojemności choć jak zawsze mogłaby być większa. ;-) Można by było to rozwiązać zastępując dwa sloty miniSIM (tak, te duże) slotami microSIM. Prawie tak jak podaje producent - bateria wytrzymała 7 dni na jednym ładowaniu. Różnica w tym, że ja działałem w sieci 3G, a zakładane 8 dni było dla sieci 2G. Ja dodatkowo wykonywałem w tym czasie sporo testów działania HD Voice, o którym będzie w dalszej części. Sprawdzając ile % baterii jest tracone w trakcie czuwania, wynikło, że w przez całą noc telefon tracił max. 1% baterii. W trakcie używania ucieka coś około 1% na 4-5 minut przy najwyższej jasności ekranu.
Jedna sytuacja mnie zdziwiła - po restarcie telefonu gdy chciałem zmienić kartę SIM, stan baterii spadł o 20% z poziomu około 80% do 60%. Nie wiem co jest przyczyną, ale prawdopodobnie to mógł być jakiś błąd w przeliczaniu pojemności.
Dołączona ładowarka daje odpowiednie natężenie prądu dla tego telefonu, ale nie ma sensu używać jej do smartfonów - ładowanie trwałoby wieki. Kabel nie jest typowo chiński - jest bardzo "masywny" i czuć, że wytrzyma długo. Złącza bardzo mocne, dobrze spasowane, nic nie rozłącza.
Zużycie baterii w trybie czuwania: tryb gotowości 49%, telefon nieaktywny 48%, ekran 3%. Jak widać nie działają żadne zbędne aplikacje w tle. :)

Jakość rozmów:
Jak wiadomo telefon jako jeden z nielicznych w tej klasie posiada HD Voice. Obsługuje go tylko w sieci 3G. Dźwięk głosu jest bardzo dobry. Kodek AMR-WB działa za każdym razem kiedy technicznie jest to możliwe, czyli obaj rozmówcy mają telefony z obsługą tego kodeka, mają zasięg 3G/LTE (lub 2G w przypadku niektórych telefonów) oraz operatorzy obsługują HD Voice między sobą. Mam zastrzeżenia co do sprzętowej słuchawki - nie jest to taki dźwięk jak w smartfonie, taki "wyciągnięty". Brzmi to trochę jakby słuchawka była trochę głębiej niż przy samej obudowie, ale absolutnie w niczym to nie przeszkadza. Po drugiej stronie słychać bardzo dobrze, a nawet jak stwierdzili rozmówcy - lepiej niż gdy rozmawiam z nimi z mojego smartfona, bo nie słychać filtrowania i że głos jest bardziej wyraźny i głębszy. Można zmieniać głośność rozmowy przyciskami góra/dół. Rozmowy zestawiały się nawet w 3,5 sekundy wewnątrz sieci Orange przy użyciu dwóch tych telefonów w sieci 3G.

Zasięg i Internet
Telefon ma współczynnik SAR na poziomie 0,815W/kg. Jest to wyższa wartość niż zwykle spotykana w smartfonach dzięki czemu dobrze odbiera sygnał. Nie jest to duża różnica, ale jednak. Małym problemem jest powrót z sieci 2G do 3G, ponieważ odbywa się on trochę dłużej niż na smartfonach. Telefon ma możliwy do wyboru tryb sieci "tylko 3G". Jest to fajna opcja dla ludzi niezbyt lubiących sieć 2G i braku HD Voice ;)
Telefon utrzymuje się również wybranego roamingu w sieci Play. W przeglądarce udało mi się wycisnąć takie prędkości:
Obrazek
Natomiast takie na telefonie LG G4s podłączonym do hotspota z telefonu M9 Connect:
Obrazek
Obrazek
Były to testy na nieobciążonym nadajniku, więc więcej się nie wyciśnie, ale chyba źle nie jest? :)
Hotspot obsługuje do 8 osób, telefon daje wybór adresacji IPv4 bądź IPv4&IPv6.

WiFi jest i działa ok. Pliki są ściągane nad wyraz szybko.

System:
Telefon pracuje pod kontrolą Androida 4.4, a właściwie okrojonej jego wersji. Jeśli komuś nie będzie przeszkadzał brak możliwości instalowania aplikacji jak również odinstalowywania obecnych fabrycznie, brak map (które nota bene są ukazane na opakowaniu) czy brak konta google to polecam.
Poza tymi sprawami system jest bardzo sprawny i nie miałem problemu ze znalezieniem czegokolwiek, bo tegoż systemu używałem ponad 1,5 roku. Foldery systemowe w pamięci są dokładnie takie same jak w wersji smarfonowej, są drobne potyczki jak brak tłumaczenia niektórych napisów jak np. "Press left key and * to unlock", czy opcja odblokowywania w ustawieniach nazwana jako "przesunięcie palcem", czyli kliknięcie lewego przycisku ("SOS") i następnie gwiazdki.

Zastrzeżenia też do głównego ekranu - wieeeelki minus za brak możliwości jego urządzania. Najchętniej wyrzuciłbym z niego aplikację Internet i zastąpił ją np. kontaktami. Wygląda to tak:
Obrazek

Spodobało mi się natomiast powiadamianie o nieodebranych połączeniach i sms. Wszystko co trzeba jest od razu widoczne:
Obrazek

Jak również podgląd sms:
Obrazek

Pod lewym przyciskiem znajduje się belka znana z Androida 4.4 w wersji smartfonowej:
Obrazek

A pod prawym przyciskiem:
Obrazek
Dłuższe przyciśnięcie prawego przycisku powoduje pojawienie się uruchomionych aplikacji z możliwością ich wyłączenia.

Aplikacje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Aparat
Jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć to szału nie ma. Ma za to dużo opcji jak wybór scenerii (auto/noc), efekt kolorów (brak/mono/sepia/negatyw), ekspozycja (od -2 do 2), balans bieli, zapobieganie migotaniu (50/60Hz), wykrywanie twarzy, czy nawet zdjęcia po wykryciu uśmiechu. Ma 4-krotny zoom. Rozmiary zdjęcia to: QVGA, VGA, 1,3Mpix, 2Mpix oraz 3,2Mpix. ISO: 100/200/400.
Poglądowe zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Czterokrotny zoom z tej samej wysokości:
Obrazek
Specyfikacja ze szczegółów zdjęcia:
Obrazek
Waga zdjęcia to około 250KB.

Pamięć
Pamięć telefonu rozkłada się następująco:
pamięć wewnętrzna: 129MB, wolne 96,18MB, aplikacje 85,95MB,
pamięć telefonu: 46,66MB, wolne 44,72MB, aplikacje 64KB,

Lokalizacja
W ustawieniach jest opcja raportowania położenia telefonu w razie gdyby został on skradziony lub gdyby się zgubił. Jest to też opcja dla wymazania danych i zdalnej blokady, ale nie można dodać konta google. I co począć?
Lokalizację można udostępniać w aplikacji WhatsApp i jest znajdowana bardzo szybko.
Lokalizacja przyda się również do wysłania jej wiadomością SMS do wybranego numeru gdy wyzwoli się alarm przyciskiem "SOS".

Przeglądarka
Daje radę, odpala nawet filmiki na Youtube, ale żeby zrobić test prędkości internetu to musiałem się naszukać. Jak to na klasykach - jest ciężko przeglądać internet.

Bluetooth
Szybkie parowanie i przesyłanie jak również duży zasięg.

Radio
I tu ciekawostka - działa bez słuchawek. Co prawda częściej pojawiają się szumy, ale przynajmniej nie trzeba nosić dodatkowych kabli ze sobą. Apropos słuchawek to te dołączone to typowa chińszczyzna, czyli klasyk w większości telefonów. Głos całkowicie płaski tak jakby głośniczek w środku był odwrotnie założony. No i jest tylko jedna słuchawka.

Muzyka
Odtwarzacz muzyki jest na duży plus. Wygląda on tak:
Obrazek
Ma również Equalizer:
Obrazek
Można również sterować odtwarzaczem z poziomu blokady ekranu. Możliwość zmiany głośności nie jest oczywista i dokonuje się jej klawiszami * oraz #. Sam dźwięk jest bardzo przyjemny, nie brzęczy, nie charczy, oddaje głębokie tony. Przy wyższej głośności jest trochę gorzej. Muzyka wstrzymuje się na czas rozmowy/powiadomienia sms, a zaraz po tym odtwarza się dalej. Nic się nie wiesza. Testowane na pliku 30MB .flac oraz 150MB mp3. :)
Dźwięk dzwonka dość donośny. Można zmienić dzwonek na własny. Nie ma problemu z usłyszeniem go.

W ustawieniach jest centrum aktualizacji, ale nie ma nowszych wersji systemu. Jest nadzieja, że się coś pojawi. :)

Podsumowanie:
Telefon wygląda super, przy umiarkowanym korzystaniu bateria wytrzyma długo, obsługuje HD Voice. Jeśli ktoś chciałby, żeby ten telefon zastąpił mu smartfona to niestety nie. To jest klasyczny telefon z dodatkowymi opcjami jak np. hotspot. Chodzi on płynnie, nie zawiesza się i jest tani. Ma trochę wad, ale dla osób, które dzwonią/smsują oraz okazjonalnie korzystają z internetu sprawdzi się idealnie. Osobiście rozwiązuje to mój problem z klasycznym telefonem obsługującym HD Voice dla rodziców.

Jeśli macie pytania to służę pomocą. W przyszłym tygodniu "beta testy" jak wypadnie w połączeniu z osobami nieobeznanymi w technologii. Będę informował :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 21:06 przez p2225, łącznie zmieniany 9 razy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920001  autor: LukaszHDI
 10 kwie 2017, 07:40
Dobra recenzja. Mógłby ją ktoś przenieść do działu testów.


Co do wieszania sie podczas odtwarzania - na jakich plikach testowałeś? Bo u mnie Nokia wiesza sie dopiero na takich które zajmują po 60-70MB na standardowych plikach 3-10MB takich rzeczy nie zauważyłem.

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #920003  autor: Kryniczanin
 10 kwie 2017, 07:56
p2225

Podziękowania za kawał dobrej pracy.
 #920007  autor: p2225
 10 kwie 2017, 08:45
Testowałem na pliku mp3 10MB. Powtórzyłem przed chwilą testy na pliku 30 MB i okazuje się, że
odtwarzacz obsługuje nawet pliki .flac, które odtwarza płynnie nawet przy szybkim przewijaniu. Nie zawieszają go sms/połączenia. To samo na pliku mp3 150MB. Jest jeszcze jedna rzecz - odtwarzacz ma jednak zwiększanie głośności - klawisze */# i gra to meeeega głośno, ale już jakość dźwięku jest nie ta. Poprawiłem opis. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920008  autor: pakierhakierxd
 10 kwie 2017, 08:49
Całkiem fajny telefonik :) ,ja już przerzuciłem się całkowicie na smartphony ale niektórzy kupią ;)
fajnie że ma 3g :D

Pozdrawiam :)
 #920012  autor: p2225
 10 kwie 2017, 08:55
Ja się bardziej cieszę z HD Voice. Sam bym nie pogardził takim telefonem jako awaryjnym. Dla osób starszych ~60+ się nada. No i przyczyniam się do odciążania sieci 2G :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920041  autor: Spiite
 10 kwie 2017, 11:01
Witam. Jak Ci sie na nim pisalo? Chodzi mi o wygode klawiatury bo jest dosc wysoka ze zdjec i czy slownik dzialal ok,bo podobno ma T9? Ciekaw jestem tez, czy telefon posiada notatki?

Telefonom dotykowym i abonamentom mówię stanowcze NIE
 #920043  autor: p2225
 10 kwie 2017, 11:17
Słownika T9 nie ma. Natomiast przy pisaniu sms na dole ekranu wyświetlana jest lista znaków, które są pod danym przyciskiem. Nie ma też wyboru samych cyfr czy Abc zamiast abc. Pierwsze kliknięcie to cyfra, potem małe litery, litery zagraniczne jak ä i dopiero wielkie litery. Klawiatura jest bardzo wygodna.
WhatsApp - sam nigdy nie korzystałem, ale postaram się sprawdzić.
Jako notatnika można użyć aplikacji "Zadania do wykonania".

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920172  autor: sa
 11 kwie 2017, 08:18
Czy 3g działa tylko na jednej karcie czy na obu kartach sim, lub czy można ta opcję przenieść z karty którą się w danym momencie używa?
Czy da się zainstalować jakąś grę np. węża czy coś innego bo ma wbudowanego tetrisa jeśli dobrze widzę?
Czy jakąś inną przeglądarkę operę np.no bo nie wiem czy javę obsługuję.
Czy te "zadania do wykonania "bardzo od notatnika się różnią?
No i to niby smartfon okrojony ale zawsze, jak wygląda zużycie internetu tj czy pobiera coś w tle czy też nie?
Czy mógłbyś pokazać /napisać pełną listę zainstalowanych aplikacji tj to czego w menu nie widać od razu,co ma ten model a czego nie ma?Nie wiem np. jakiś czytnik ebooków lub coś w tym stylu?
 #920196  autor: Maniiiek
 11 kwie 2017, 10:25
Co prawda nie ma sklepu, ale czy da się instalować aplikacje spoza niego? Pytam, bo może nie jest tego dużo, ale jest trochę aplikacji działających bez dotyku na Androidzie - sprawdzone na LG Wine Smart.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920207  autor: Maniiiek
 11 kwie 2017, 10:40
No właśnie, ale czy się da? W końcu to mocno zmodyfikowany system.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920251  autor: p2225
 11 kwie 2017, 15:11
sa pisze:Czy 3g działa tylko na jednej karcie czy na obu kartach sim, lub czy można ta opcję przenieść z karty którą się w danym momencie używa?
Domyślnie - slot pierwszy - 2G/3G, slot drugi - 2G. Można zmieniać. Ustawienia -> Sieci komórkowe -> Usługa 3G -> Włącz usługę 3G -> Karta 1/Karta2/wyłączona.
Czy da się zainstalować jakąś grę np. węża czy coś innego bo ma wbudowanego tetrisa jeśli dobrze widzę?
Czy jakąś inną przeglądarkę operę np.no bo nie wiem czy javę obsługuję.
Musisz mi podesłać jakieś apki, bo te które testowałem nie działały. Rozszerzenie, które powinno być to .apk, bo w takim formacie była pobierana aktualizacja WhatsAppa.
Czy te "zadania do wykonania "bardzo od notatnika się różnią?
Tak wygląda formularz:
Obrazek
A tak gotowe zadania:
Obrazek
No i to niby smartfon okrojony ale zawsze, jak wygląda zużycie internetu tj czy pobiera coś w tle czy też nie?
Raczej nie bardzo. Jeśli już to użycie rzędu kilkunastu kB.
Czy mógłbyś pokazać /napisać pełną listę zainstalowanych aplikacji tj to czego w menu nie widać od razu,co ma ten model a czego nie ma?Nie wiem np. jakiś czytnik ebooków lub coś w tym stylu?
To znaczy aplikacje dostępne są tylko przez menu. W ustawieniach nie ma spisu aplikacji, więc tylko to co widać na zdjęciach.
Plików o rozszerzeniach pdf, epub ani mobi nie otwiera.

WhatsApp - fajnie działa, płynnie, wygląda tak samo jak na wersji smartfonowej.
Załączniki: dokument, aparat(podobno za mało pamięci, pewnie kartę pamięci trzeba włożyć), galeria, dźwięk (rejestrator, wybierz utwór muzyczny, nagraj w whatsapp), LOKALIZACJA (jednak do czegoś się przydaje), kontakt.
Aplikację obsługuje się kursorem na ekranie. Są połączenia głosowe i wideo (działają bardzo dobrze, bez żadnych zacięć).
Obrazek
Obrazek

Były problemy z hostingiem zdjęć i połowa z nich zniknęła w pierwszym poście. Host zmieniłem i podmieniłem dawne zdjęcia na lepszej jakości screenshoty, które to ten telefon obsługuje. :)
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2017, 21:03 przez p2225, łącznie zmieniany 3 razy.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920258  autor: mkkot
 11 kwie 2017, 15:44
Moi rodzice nie radzą sobie z odblokowywaniem ekranu i nigdy go nie blokują (serio). Ich telefon ma jednak na tyle twardą klawiaturę, że zwykle nie rodzi to negatywnych konsekwencji. Trzeba po prostu mocno nacisnąć, żeby wywołać jakiś efekt. Jak wygląda kwestia blokowania/odblokowywania ekranu w tym telefonie?

Czy można spacyfikować przycisk SOS lub przepisać jakoś jego funkcję, żeby użytkownik nie zadzwonił przypadkowo na 112?

Jak wygląda jakość trybu głośnomówiącego? Czy jest wyraźnie po obu stronach czy nie robi się echo?

Jak wypada głośność rozmowy? Czy osoby przygłuchawe będą zadowolone?

Czy telefon lubi zrzucać na 2G? Klasyki mają często tak, że zasięg 3G jest dużo słabszy.

Nie ładują się obrazki w Twoim poście. Czy telefon ma możliwość powiększenia czcionki w menu? Czy napisy generalnie mieszczą się na ekranie czy mamy efekt nieustającego poziomego scrolla? Poza problemem przy odblokowywaniu czy wszystkie napisy są po polsku i dobrze przetłumaczone?
 #920272  autor: p2225
 11 kwie 2017, 17:05
@mkkot
Klawiatura też jest na tyle twarda, że nie dałoby się odblokować telefonu przypadkiem, zwłaszcza, że wzbudzenie ekranu odbywa się tylko przyciskami czerwonej słuchawki oraz SOS. Dostępne metody blokady ekranu to: brak ustawionej blokady, przesunięcie palcem ("SOS" i gwiazdka), kod PIN oraz hasło.

Przycisk SOS gdy klika się go krótko w głównym menu rozwija belkę znaną z Androida 4.4:
Obrazek
W aplikacjach rozwija opcje dla danego okna znane w smartfonowej wersji jako trzy kropki jedna pod drugą:
Obrazek

Opcje klawisza SOS w ustawieniach są takie:
- Sos Open:
Przy długim przyciśnięciu (ok. 5 sekund) pojawia się okno i w języku angielskim jest zapytanie czy chcesz zrezygnować z dzwonienia na numer alarmowy. Przy braku reakcji w ciągu chyba 2 sekund telefon sam dzwoni na 112 (numer alarmowy można zmienić lub usunąć). Można też ustawić 5 numerów (można pominąć alarmowy) do których telefon będzie po kolei dzwonić aż się do kogoś dzwoni.
- Ring tone (telefon wydaje przerywany dźwięk, który mógłby być głośniejszy)
- Handsfree Dail (zestaw głośnomówiący do rozmowy z numerami)
- Call Recording (nagrywanie rozmowy)
- SOS Sms (wysyłanie sms z lokalizacją i wpisanym tekstem)

Bez pierwszej opcji "sos open" reszta opcji nie działa samodzielnie.

Przycisk SOS bez ustawionej konfiguracji alarmowej nie wykonuje żadnej czynności alarmowej. Po 5 sekundach rozwija po prostu belkę.

Głośność trybu głośnomówiącego jest jak dla mnie bardzo dobra i mikrofon bardzo dobrze zbiera dźwięki (nawet z metra dobrze słychać, a w HD Voice już zwłaszcza). O dziwo prawie nie powstaje echo. Znajomy mówi, że jak kończy mówić to pół sekundy coś słychać i jest "ucięcie dźwięku". Samą jakość rozmowy w HD Voice uznał za lepszą niż na moim smartfonie, że nie słychać tych wszystkich filtrów tylko jest czysty głos.

Głośność rozmowy - lepiej niż dobra, nie powinno być problemów. Na pewno trzeba przy pierwszej konfiguracji zwiększyć głośność rozmowy klawiszem w górę, bo domyślnie jest do połowy.

Telefon nie zrzuca na 2G gdy nie ma potrzeby. Trzyma 3G dłużej niż większość smartfonów z racji wyższego współczynnika SAR. Pisałem o tym w pierwszym poście. Tylko małym problemem jest powrót z 2G do 3G, bo trwa to chwilę dłużej niż na smartfonie.

Zmieniłem host i podmieniłem zdjęcia ekranu na screenshoty.
Jest opcja zmiany czcionki, ale jest bardzo mała różnica między nimi. To co widać na screenshotach to maksymalna czcionka.
W menu napisy nie zawsze się mieszczą i się przesuwają, ale to tylko w przypadku 5 aplikacji.
Tłumaczenia są dobre i ilość nieprzetłumaczonych opcji to może z 3-5% z czego większość to opcje do których zagląda się tylko raz przy pierwszej konfiguracji jak np. opcje klawisza SOS.


Zapomniałem chyba wspomnieć co robi prawy przycisk. Wyzwala taką opcję:
Obrazek

Dłuższe przyciśnięcie prawego przycisku powoduje pojawienie się uruchomionych aplikacji z możliwością ich wyłączenia.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920334  autor: mkkot
 11 kwie 2017, 23:23
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Trochę nie mam skali porównania jeśli chodzi o wielkość czcionki z bezpośrednich screenów, ale zakładam, że nie jest najgorzej. Trochę za dużo apek, menu i możliwości jak na mój gust, mam nadzieję, że w codziennej obsłudze ten telefon nie okaże się aż tak skomplikowany.

Dzwoniłem dziś na infolinię Allview. Nikt nie odebrał pod 1 i 2. Wybrałem więc na "English" i usłyszałem "Orange poczta głosowa". Po czym ten osobnik do mnie oddzwonił po 17, pewnie skończył prawdziwą pracę i teraz robi dodatkową fuchę xD A dzwoniłem, bo jestem z Wrocławia i chciałem się do nich przejechać po ten telefon.

Szkoda jednak, że tak podchodzą do obsługi. Pewnie nie będzie można już za pół roku kupić żadnej baterii na wymianę ani innych rzeczy.
 #920336  autor: p2225
 11 kwie 2017, 23:27
Może wyjdzie kiedyś aktualizacja, która pozwoli lepiej zarządzać aplikacjami. :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920351  autor: sa
 12 kwie 2017, 05:39
p2225
Wielkie Dzięki za info i super opis.
I jeszcze jedno pytanie czy ma coś takiego jak "czarna listę" jak w zwykłych smartfonach?Bo ostatnio tą funkcję nawet na noki 216 widziałam.
Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.Co do apek nie podrzucę ,bo korzystam z tych na javie,a ten fon skoro ich nie obsługuje to nie jestem pewna skąd brać poza głównym źródłem czyli sklep google.Ten connect byłby fajny dla mojej mamy ale problem w tym że mama pasjonacko lubi grać w "węża" na SE Cedarze ma ze 4 wersje tej gry i w każdą gra, a tu masz ci los tylko tetris. Swoją drogą to nieco ironiczne że stary już SE na javie daje większe opcje w apkach niż nawet okrojony smartfon...Z drugiej strony to jest 3g nawet hd voice,jakość rozmów wg. opisu bardzo dobra, a że to android to jak rozumiem ograniczeń w zdjęciach (ilość) ani ich formacie na karcie pamięci nie ma i można ich mieć jak w starych SE z 3-4 tysiące(to nie żart moja matka ma bzika na punkcie robienia fotek takie hobby ma strzela fotkę jak tylko coś zobaczy co jej się spodoba ,ale za to smsów no po prostu nie pisze ).Net akurat nie problem bo mama ma fakt mobile a tam w standardzie lejek jest, plus ma sporo uskładanego neta,a z tej funkcji mama akurat nie korzysta woli aparatem się bawić odtwarzaczem muzycznym i właśnie grać w "węża"...