DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #920258  autor: mkkot
 11 kwie 2017, 15:44
Moi rodzice nie radzą sobie z odblokowywaniem ekranu i nigdy go nie blokują (serio). Ich telefon ma jednak na tyle twardą klawiaturę, że zwykle nie rodzi to negatywnych konsekwencji. Trzeba po prostu mocno nacisnąć, żeby wywołać jakiś efekt. Jak wygląda kwestia blokowania/odblokowywania ekranu w tym telefonie?

Czy można spacyfikować przycisk SOS lub przepisać jakoś jego funkcję, żeby użytkownik nie zadzwonił przypadkowo na 112?

Jak wygląda jakość trybu głośnomówiącego? Czy jest wyraźnie po obu stronach czy nie robi się echo?

Jak wypada głośność rozmowy? Czy osoby przygłuchawe będą zadowolone?

Czy telefon lubi zrzucać na 2G? Klasyki mają często tak, że zasięg 3G jest dużo słabszy.

Nie ładują się obrazki w Twoim poście. Czy telefon ma możliwość powiększenia czcionki w menu? Czy napisy generalnie mieszczą się na ekranie czy mamy efekt nieustającego poziomego scrolla? Poza problemem przy odblokowywaniu czy wszystkie napisy są po polsku i dobrze przetłumaczone?
 #920272  autor: p2225
 11 kwie 2017, 17:05
@mkkot
Klawiatura też jest na tyle twarda, że nie dałoby się odblokować telefonu przypadkiem, zwłaszcza, że wzbudzenie ekranu odbywa się tylko przyciskami czerwonej słuchawki oraz SOS. Dostępne metody blokady ekranu to: brak ustawionej blokady, przesunięcie palcem ("SOS" i gwiazdka), kod PIN oraz hasło.

Przycisk SOS gdy klika się go krótko w głównym menu rozwija belkę znaną z Androida 4.4:
Obrazek
W aplikacjach rozwija opcje dla danego okna znane w smartfonowej wersji jako trzy kropki jedna pod drugą:
Obrazek

Opcje klawisza SOS w ustawieniach są takie:
- Sos Open:
Przy długim przyciśnięciu (ok. 5 sekund) pojawia się okno i w języku angielskim jest zapytanie czy chcesz zrezygnować z dzwonienia na numer alarmowy. Przy braku reakcji w ciągu chyba 2 sekund telefon sam dzwoni na 112 (numer alarmowy można zmienić lub usunąć). Można też ustawić 5 numerów (można pominąć alarmowy) do których telefon będzie po kolei dzwonić aż się do kogoś dzwoni.
- Ring tone (telefon wydaje przerywany dźwięk, który mógłby być głośniejszy)
- Handsfree Dail (zestaw głośnomówiący do rozmowy z numerami)
- Call Recording (nagrywanie rozmowy)
- SOS Sms (wysyłanie sms z lokalizacją i wpisanym tekstem)

Bez pierwszej opcji "sos open" reszta opcji nie działa samodzielnie.

Przycisk SOS bez ustawionej konfiguracji alarmowej nie wykonuje żadnej czynności alarmowej. Po 5 sekundach rozwija po prostu belkę.

Głośność trybu głośnomówiącego jest jak dla mnie bardzo dobra i mikrofon bardzo dobrze zbiera dźwięki (nawet z metra dobrze słychać, a w HD Voice już zwłaszcza). O dziwo prawie nie powstaje echo. Znajomy mówi, że jak kończy mówić to pół sekundy coś słychać i jest "ucięcie dźwięku". Samą jakość rozmowy w HD Voice uznał za lepszą niż na moim smartfonie, że nie słychać tych wszystkich filtrów tylko jest czysty głos.

Głośność rozmowy - lepiej niż dobra, nie powinno być problemów. Na pewno trzeba przy pierwszej konfiguracji zwiększyć głośność rozmowy klawiszem w górę, bo domyślnie jest do połowy.

Telefon nie zrzuca na 2G gdy nie ma potrzeby. Trzyma 3G dłużej niż większość smartfonów z racji wyższego współczynnika SAR. Pisałem o tym w pierwszym poście. Tylko małym problemem jest powrót z 2G do 3G, bo trwa to chwilę dłużej niż na smartfonie.

Zmieniłem host i podmieniłem zdjęcia ekranu na screenshoty.
Jest opcja zmiany czcionki, ale jest bardzo mała różnica między nimi. To co widać na screenshotach to maksymalna czcionka.
W menu napisy nie zawsze się mieszczą i się przesuwają, ale to tylko w przypadku 5 aplikacji.
Tłumaczenia są dobre i ilość nieprzetłumaczonych opcji to może z 3-5% z czego większość to opcje do których zagląda się tylko raz przy pierwszej konfiguracji jak np. opcje klawisza SOS.


Zapomniałem chyba wspomnieć co robi prawy przycisk. Wyzwala taką opcję:
Obrazek

Dłuższe przyciśnięcie prawego przycisku powoduje pojawienie się uruchomionych aplikacji z możliwością ich wyłączenia.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920334  autor: mkkot
 11 kwie 2017, 23:23
Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Trochę nie mam skali porównania jeśli chodzi o wielkość czcionki z bezpośrednich screenów, ale zakładam, że nie jest najgorzej. Trochę za dużo apek, menu i możliwości jak na mój gust, mam nadzieję, że w codziennej obsłudze ten telefon nie okaże się aż tak skomplikowany.

Dzwoniłem dziś na infolinię Allview. Nikt nie odebrał pod 1 i 2. Wybrałem więc na "English" i usłyszałem "Orange poczta głosowa". Po czym ten osobnik do mnie oddzwonił po 17, pewnie skończył prawdziwą pracę i teraz robi dodatkową fuchę xD A dzwoniłem, bo jestem z Wrocławia i chciałem się do nich przejechać po ten telefon.

Szkoda jednak, że tak podchodzą do obsługi. Pewnie nie będzie można już za pół roku kupić żadnej baterii na wymianę ani innych rzeczy.
 #920336  autor: p2225
 11 kwie 2017, 23:27
Może wyjdzie kiedyś aktualizacja, która pozwoli lepiej zarządzać aplikacjami. :P

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920351  autor: sa
 12 kwie 2017, 05:39
p2225
Wielkie Dzięki za info i super opis.
I jeszcze jedno pytanie czy ma coś takiego jak "czarna listę" jak w zwykłych smartfonach?Bo ostatnio tą funkcję nawet na noki 216 widziałam.
Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.Co do apek nie podrzucę ,bo korzystam z tych na javie,a ten fon skoro ich nie obsługuje to nie jestem pewna skąd brać poza głównym źródłem czyli sklep google.Ten connect byłby fajny dla mojej mamy ale problem w tym że mama pasjonacko lubi grać w "węża" na SE Cedarze ma ze 4 wersje tej gry i w każdą gra, a tu masz ci los tylko tetris. Swoją drogą to nieco ironiczne że stary już SE na javie daje większe opcje w apkach niż nawet okrojony smartfon...Z drugiej strony to jest 3g nawet hd voice,jakość rozmów wg. opisu bardzo dobra, a że to android to jak rozumiem ograniczeń w zdjęciach (ilość) ani ich formacie na karcie pamięci nie ma i można ich mieć jak w starych SE z 3-4 tysiące(to nie żart moja matka ma bzika na punkcie robienia fotek takie hobby ma strzela fotkę jak tylko coś zobaczy co jej się spodoba ,ale za to smsów no po prostu nie pisze ).Net akurat nie problem bo mama ma fakt mobile a tam w standardzie lejek jest, plus ma sporo uskładanego neta,a z tej funkcji mama akurat nie korzysta woli aparatem się bawić odtwarzaczem muzycznym i właśnie grać w "węża"...
 #920365  autor: p2225
 12 kwie 2017, 08:28
sa pisze: I jeszcze jedno pytanie czy ma coś takiego jak "czarna listę" jak w zwykłych smartfonach?Bo ostatnio tą funkcję nawet na noki 216 widziałam.
Ma opcję "blokuj połączenia przychodzące" w menu konkretnego kontaktu.
sa pisze: Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.
Które? Dwa razy zmieniałem hosting i na 100% powinny działać na każdej przeglądarce.
sa pisze: Z drugiej strony to jest 3g nawet hd voice,jakość rozmów wg. opisu bardzo dobra, a że to android to jak rozumiem ograniczeń w zdjęciach (ilość) ani ich formacie na karcie pamięci nie ma i można ich mieć jak w starych SE z 3-4 tysiące(to nie żart moja matka ma bzika na punkcie robienia fotek takie hobby ma strzela fotkę jak tylko coś zobaczy co jej się spodoba ,ale za to smsów no po prostu nie pisze ).
Zdjęcia nie powinny być problemem.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920376  autor: sa
 12 kwie 2017, 09:31
p2225 pisze:
sa pisze: Nie wszystkie zdjęcia z podglądu działają.
Które? Dwa razy zmieniałem hosting i na 100% powinny działać na każdej przeglądarce.

Zdjęcia nie powinny być problemem.
Jeszcze raz Wielkie Dzięki i nie na każdej przeglądarce.Ale tu akurat nie ma twojej winy ani chyba nawet hostingu.Ty wykonałeś super pracę ale chodzi o to że ja mam laptopa z vistą :mrgreen: a jak wiadomo microszift :mrgreen: wypiął się na mój system i od tego m-ca kończy wsparcie :? .A ponieważ inne firmy wypieły się vistę nieco wcześniej to korzystam z programów nieco nietypowych jak slimjet zamiast google chroma(w zasadzie to google chrome tylko z dodatkami i nieco zmodyfikowany) czy pale moon zamiast firefoxa ,a na slimjecie właśnie nie wsszystkie foty działają.Co ciekawe gdy wrzuciłes foty po raz pierwszy to wszystkie działały,a po zmianie hostingu już nie, ale jak włączyłam pale moona to wszystko działa jak trzeba :wink:
 #920384  autor: p2225
 12 kwie 2017, 11:29
Na pierwszym hostingu połowa zdjęć zniknęła następnego dnia, na drugim brałem bezpośrednio z google drive, ale były problemy z dostępem. Teraz na ifotos nie powinno być problemów. :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920416  autor: Maniiiek
 12 kwie 2017, 15:19
Ten czarny kursor... Skąd się wziął? Tylko w WA jest? Co z tymi APK?

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920444  autor: p2225
 12 kwie 2017, 18:09
@Maniiiek pojawia się w WhatsApp oraz w aplikacji Internet. Pewnie też w facebook lite. Inne aplikacje z rozszerzeniem .apk nie działają. Muszą być przystosowane pod ten telefon.

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920492  autor: Maniiiek
 13 kwie 2017, 10:06
Szkoda. Czyli bardziej się opłaca kupić coś z obsługą JAVA ME jednak. Przynajmniej z mojej perspektywy.

B-brand - unikaj jeśli nie znasz prawdziwego producenta.
 #920568  autor: p2225
 13 kwie 2017, 12:48
Tak jak mówiłem - do dzwonienia, sms-owania, sporadycznego korzystania z internetu bądź jako hotspot się jak najbardziej nadaje.

Dziś ostatni dzień kiedy mam bezproblemowy dostęp do telefonu, więc pytajcie. Później raz na tydzień w weekendy :)

5G3600+4CA+QAM256+MIMO4x4:
https://www.speedtest.net/pl/android/9862555658.png
 #920615  autor: Sirmark
 13 kwie 2017, 14:06
Dobra robota. Miałem pisać w sprawie tych znikniętych fotek, ale już naprawiłeś.
Przeniosłem wątek

Ostatnio sam sie zastanawiałem, czy się temu nie przyjrzeć. Ale za dużo teraz rzeczy na raz się dzieje.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #920623  autor: Spiite
 13 kwie 2017, 14:19
Miałeś może w rękach model bliźniaczy Jump? Przydało by się porównanie.
 #920637  autor: mkkot
 13 kwie 2017, 15:11
Kiedy możemy spodziewać się recenzji "hands on" docelowych użytkowników? ;)
 #920639  autor: p2225
 13 kwie 2017, 15:16
@SirmarK dzięki za przeniesienie :)

@Spiite niestety nie.

@mkkot jutro trafią w ich ręce. Akurat w trakcie świąt będę mógł ich wdrożyć i sprawdzić jak się im sprawuje :P
 #921129  autor: p2225
 16 kwie 2017, 14:13
@mkkot i już dzisiaj wiem, że się nie udało. 358zl poszło się je*ać. Jeśli już to ten telefon jest tylko dla osób, które miały kiedykolwiek smartfona.
 #921149  autor: mkkot
 16 kwie 2017, 16:27
No to mnie nie zachęciłeś :/ Czego konkretnie nie ogarnęli? Moi potrzebują właściwie tylko dialera.
 #921153  autor: p2225
 16 kwie 2017, 17:16
Dialer spoko, polegli na smsach. Daliby radę się nauczyć, ale klasycznie blokadą było "po co zmieniać jak tamte działały".