DAJ CYNK
  • Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.
Tu znajdują się testy telefonów i innych urządzeń napisane przez naszych czytelników. Proszę koniecznie przeczytać regulamin tego działu.

Moderator: Moderatorzy

 #856891  autor: dhpaulus
 18 mar 2016, 10:39
Napisałem na swojego bloga jakiś czas temu recenzję chińskiego telefonu polskiej marki, którego w ogóle nie ma na telepolis.pl - mianowicie Kruger&Matz Move 3

-----------------------------------------

Kriger&Matz Move 3 jest to obecnie najtańsza słuchawka z Androidem wyprodukowana przez, mającą 26 letnią tradycję, polską firmę Lechpol. Smartfon ma zainstalowanego Androida w wersji 4.4.2. Zakupiłem ją w jednym ze sklepów sieci własnej producenta, LP Elektronik dla mojego dziadka, który nigdy wcześniej nie był posiadaczem smartfona.

Telefon ten posiada bardzo dobry, jak na swoją kategorię cenową, procesor Qualcomm Snapdragon 200 o taktowaniu 1,20 GHz z 4 rdzeniami. Pochodzi z rodziny procesorów, które pozwalają na spokojne obsłużenie takich funkcji, jak m. in.: zapis i odtwarzanie wideo w rozdzielczości 720p, obsługę aparatu fotograficznego z matrycą 8 megapikseli i fotografii 3D. Pozwala także na uruchamianie wymagających gier 3D oraz obsługuje wyświetlacz zewnętrzny do rozdzielczości HD. Informacje te pochodzą ze strony mgsm.pl.

Niestety producent urządzeń marki Kruger&Matz, nie wykorzystuje pełnej możliwości procesora, umieszczając główną kamerkę o matrycy 5 MP (2592×1944 px), natomiast przednią – 0,3 Mpx (640×480 px). Telefon ma dobry, jak na swoją klasę, głośnik, niestety nie obsługuje LTE. Jak większość telefonów tej marki, posiada 2 sloty na karty GSM w standardzie microSIM.

Wygląd nie budzi żadnych zastrzeżeń. W testach przeprowadzanych za pomocą programu AnTuTu Benchmark polski smartfon uzyskał 18693 punkty przy pierwszym teście, natomiast w drugim o 627 punktów mniej. Nie wiem, co jest tego powodem.

W telefonie zainstalowany jest czysty Android. Oprócz tego krügerek ma na swoim pokładzie bluetooth w wersji 4.0, 8GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia do 32 oraz 1 GB pamięci RAM. Telefon działa płynnie, bez żadnych zacięć chociaż raz pojawił się problem podczas korzystania z systemowej Galerii. Po otwarciu aplikacji, pojawił się komunikat następującej treści: Brak pamięci zewnętrznej. Potem Galeria się wyłączyła. Problem wystąpił bezpodstawnie, ponieważ karta pamięci siedziała i była widoczna przez „Eksplorator plików”. Pomógł restart urządzenia. Słuchawka leży przyjemnie w dłoni i dobrze dopasowuje się do ucha podczas rozmowy.

Niewątpliwie ten smartfon zostanie pokochany przez kobiety, które nie lubią dużych telefonów, a także przez początkujących użytkowników Androida. Jeżeli któremuś z początkujących użytkowników smartfonów nie pasuje system z zielonym robotem, w tej samej cenie dostępny jest model Movie 4 z Windows Phone 8.1.

Następna recenzja na moim blogu będzie dotyczyła smartfona tej samej firmy, jednakże będzie to 5 calowy model Flow 2, który mam przyjemność posiadać od tygodnia.

Paweł Dąbrowski

-------------------------------------

W przygotowaniu recenzja telefonu innej polskiej marki, myPhone Q-smart II, który od 21.03.2016 będzie dostępny w sieci sklepów Biedronka.
 #857012  autor: PawlusG
 18 mar 2016, 20:56
Mam telefon od KiM i raczej więcej nic ich produkcji nie kupię.
Aktualizacje softu są tylko kosmetyczne, praktycznie nie ma szans na nowszego Androida.
Serwis odpowiada tylko na te maile, które są im na rękę, jak pojawia się większy problem, to kontakt się urywa.
Jedyne co w tych słuchawkach jest fajne, to praktycznie czysty Android.
Zwróć uwagę na jakość połączeń, bo sporo nowszych KiM miało z tym problem.

:)